Too many results? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Results, your favourite sport will be displayed by default.

Last soccer results

Calendar
  • Show:
AfricaAfrica: CAF Champions League    
17:00Academie de FAD - Bejaia 3:0  
19:00Al-Merreikh - Platinum 3:0  
15:00Dynamos - LD Maputo 1:0  
15:30Mazembe - Power Dynamos 6:0  
16:00Cotonsport - Rivers United FC 1:0  
16:00Sunshine Stars - C.R.D. Libolo 3:0  
16:30AS Vita Club - ASO Chlef 2:3  
17:30Africa Sports - Zamalek 2:1  
19:00Al Ahly - Ethiopian Coffee 3:0  
19:00Djoliba - URA SC 2:0 AWA.  
20:00Maghreb Fez - Horoya 3:0  
22:00Raja Casablanca - Berekum Chelsea 3:0  
AfricaAfrica: CAF Confederations Cup    
15:30Tshinkunku - Royal Leopards 1:2 (0:0, 1:2)
17:00Club Africain - St. Georges 2:0 (2:0, 0:0)
18:00Sfaxien - Leopard 0:2 (0:1, 0:1)
19:00Enppi - LLB Sports 4 Africa 4:1 (3:0, 1:1)
19:30Wydad - Invincible Eleven 4:1  
15:30Interclube - Tana 3:0 PEN. (1:0, 1:0, 6:5)
17:00Amal Atbara - Hwange 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Heartland - Bafang 2:1 (0:0, 2:1)
18:00Meknes - Sequence 3:0 (2:0, 1:0)
19:00Ahli Shendi - Ferroviario Maputo 2:0  
09.04.2012
19:00Real Bamako - Gamtel 3:1  
AlbaniaAlbania: Super League    
17:00Teuta - Berat 1:0 (0:0, 1:0)
15:00Flamurtari - Bylis 2:0 (2:0, 0:0)
15:00Kastrioti - Skenderbeu 1:2 (1:1, 0:1)
17:00KF Tirana - Apolonia Fier 1:0 (0:0, 1:0)
09.04.2012
16:00Kamza - Dinamo Tirana 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Laci - Shkumbini Peqin 3:2 (3:0, 0:2)
AlgeriaAlgeria: Division 1    
16:00Khroub - Hussein Dey 2:1 (1:1, 1:0)
16:00Oran - Saida 4:0 (2:0, 2:0)
16:00Tlemcen - Constantine 4:2 (1:1, 3:1)
18:45Harrach - MC Alger 0:1 (0:1, 0:0)
18:45USM Alger - Kabylie 1:0 (1:0, 0:0)
AngolaAngola: Girabola    
16:30Onze Bravos - Primeiro de Agosto 0:1  
17:00ASA - Soyo 1:0  
17:00Santos - Kabuscorp 1:1 (0:0, 1:1)
16:30Caala - Nacional de Benguela 2:0 (2:0, 0:0)
17:00Petro Atletico - Sagrada 2:1 (2:1, 0:0)
ArgentinaArgentina: Primera Division    
00:10Arsenal Sarandi - Olimpo Bahia Blanca 2:1 (1:0, 1:1)
02:15Velez Sarsfield - Independiente 1:1 (1:1, 0:0)
20:00Banfield - Union de Santa Fe 2:2 (1:0, 1:2)
22:10Boca Juniors - Argentinos Jrs 2:1 (1:1, 1:0)
22:10Colon Santa FE - Lanus 1:0 (0:0, 1:0)
00:30All Boys - Tigre 2:0 (1:0, 1:0)
00:30Atl. Rafaela - San Martin S.J. 3:1 (2:1, 1:0)
20:00Belgrano - Estudiantes L.P. 2:1 (0:1, 2:0)
20:00Godoy Cruz - Newells Old Boys 1:1 (0:0, 1:1)
00:30Racing Club - San Lorenzo 1:1 (1:1, 0:0)
ArgentinaArgentina: Primera B Nacional    
20:30Defensa y Justicia - Gimnasia Jujuy 2:1 (1:0, 1:1)
21:00Atl. Tucuman - Quilmes 0:4 (0:2, 0:2)
01:00Aldosivi - Dep. Merlo 1:0 (0:0, 1:0)
23:10Atletico Atlanta - River Plate 1:0 (1:0, 0:0)
09.04.2012
00:00Patronato - Almirante Brown 0:2 (0:0, 0:2)
01:00Desamparados - Guillermo Brown 1:1 (1:1, 0:0)
02:30Rosario Central - Ind. Rivadavia 1:0 (1:0, 0:0)
ArgentinaArgentina: Primera B Metropolitana    
20:00Defensores de Belgrano - San Telmo 3:0 (3:0, 0:0)
20:30Deportivo Armenio - Barracas Central 0:0 (0:0, 0:0)
21:00General Lamadrid - Brown Adrogue 0:0 (0:0, 0:0)
02:00Sarmiento Junin - Los Andes 0:0 (0:0, 0:0)
ArgentinaArgentina: Primera C Metropolitana    
20:30Central Cordoba - Midland 0:0  
16:00Villa Dalmine - UAI Urquiza 1:0  
18:00Berazategui - Deportivo Espanol 3:1  
09.04.2012
20:30Sacachispas - Defensores Unidos 2:1  
ArmeniaArmenia: Premier League    
14:00Mika - Ararat Yerevan 3:0  
14:00Pyunik Yerevan - Impuls 1:3  
14:00Shirak Gyumri - Ulisses Yerevan 1:0  
14:30Gandzasar - Banants Yerevan 3:0  
AustraliaAustralia: A-League    
11:30Perth Glory - Wellington Phoenix 3:2 ET (1:0, 1:2, 1:0)
09:00Central Coast Mariners - Brisbane Roar 2:3 (2:2, 0:1)
AustraliaAustralia: NSW Premier League    
11:00Blacktown Spartans - Parramatta Eagles 3:0 (1:0, 2:0)
11:00Bonnyrigg White Eagles - Sutherland Sharks 3:0 (1:0, 2:0)
11:00Wollongong Wolves - Manly Utd 2:0 (2:0, 0:0)
09.04.2012
07:00Rockdale City Suns - Blacktown City 3:4 (2:2, 1:2)
08:00Sydney Utd - Sydney Olympic 2:1 (2:1, 0:0)
AustraliaAustralia: Victorian Premier League    
09.04.2012
07:00Heidelberg Utd - Richmond 0:1 (0:0, 0:1)
10:00Oakleigh Cannons - Whittlesea Zebras 2:1 (2:1, 0:0)
AustraliaAustralia: Western Australia Premier League    
08:00Bayswater - ECU Joondalup 2:3 (0:2, 2:1)
08:00Floreat Athena - Western Knights 3:2 (2:1, 1:1)
08:00Inglewood Utd - Armadale 4:1 (2:0, 2:1)
08:00Sorrento - Perth SC 1:5 (1:3, 0:2)
09:00South West Phoenix - NTC 2:1 (1:0, 1:1)
09:00Stirling Lions - Balcatta 3:3 (0:0, 3:3)
AustraliaAustralia: South Australian Super League    
09.04.2012
07:30Adelaide Comets - Blue Eagles 0:7 (0:4, 0:3)
07:30Campbelltown City - Western Strikers 1:0 (0:0, 1:0)
07:30Croydon Kings - West Torrens 3:2 (0:1, 3:1)
07:30Enfield City - Adelaide Raiders 3:3 (0:2, 3:1)
12:00Adelaide City - NE Metrostars 1:2 (0:2, 1:0)
Australia & OceaniaAustralia & Oceania: OFC Championship U20 Women    
03:00New Caledonia U20 W - Samoa U20 W 5:1  
05:00New Zealand U20 W - Papua New Guinea U20 W 6:0  
Australia & OceaniaAustralia & Oceania: OFC Championship U17 Women    
09.04.2012
13:00New Caledonia U17 W - Papua New Guinea U17 W 0:1  
15:00New Zealand U17 W - Cook Islands U17 W 7:0  
AustriaAustria: tipp3-Bundesliga    
16:00Salzburg - Wacker Innsbruck 2:0 (0:0, 2:0)
18:30Kapfenberg - Admira 2:3 (2:1, 0:2)
18:30Rapid Vienna - Neustadt 2:1 (1:0, 1:1)
18:30Ried - Austria Vienna 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Mattersburg - Sturm Graz 0:2 (0:1, 0:1)
AustriaAustria: Regionalliga East    
16:00Floridsdorf - Horn 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Ritzing - Neusiedl 1:4 (1:2, 0:2)
AustriaAustria: Regionalliga Central    
14:30SAK Klagenfurt - Vorwarts Steyr 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Vocklamarkt - A. Klagenfurt 3:1 (0:1, 3:0)
16:00Wels - Pasching 2:0 (1:0, 1:0)
15:00Kapfenberg (Am) - Allerheiligen 3:0 (2:0, 1:0)
09.04.2012
16:15LASK Linz (Am) - Leoben 1:0 (0:0, 1:0)
AustriaAustria: Regionalliga West    
15:30Bregenz - Kufstein 2:1 (0:0, 2:1)
15:30Salzburg (Am) - Hard 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Dornbirn - Saalfelden 5:2 (2:2, 3:0)
16:00U. Innsbruck - A. Salzburg 1:2 (1:1, 0:1)
17:00Altach (Am) - Liefering 2:3 (0:1, 2:2)
17:00Johann - Neumarkt 3:1 (1:1, 2:0)
AzerbaijanAzerbaijan: Premier League    
13:00Gabala - Khazar Lenkoran 0:1 (0:1, 0:0)
13:00Inter Baku - Qarabag 1:1 (0:0, 1:1)
13:00Turan - Kapaz 2:0  
13:00Neftci Baku - FK Baku 2:1 (1:0, 1:1)
14:00AZAL PFK - SumQayit 1:1  
15:15Ravan - Zaqatala 0:0  
BelgiumBelgium: Jupiler League    
18:00Genk - Gent 2:0 (1:0, 1:0)
20:00Cercle Brugge KSV - Leuven 6:4 (3:3, 3:1)
20:00St. Truiden - Westerlo 3:1 (1:0, 2:1)
20:00Waregem - Mons 0:2 (0:0, 0:2)
18:00Kortrijk - Club Brugge KV 3:1 (2:0, 1:1)
09.04.2012
18:00Lierse - KV Mechelen 2:1 (2:0, 0:1)
BelgiumBelgium: EXQI League    
20:00Antwerp - Borinage 0:3  
20:00Dender - RWDM Brussels 0:0  
20:00KSV Roeselare - Waasland-Beveren 2:4  
20:00Lommel Utd - St. Wetteren 2:1  
20:00Tienen - Heist 1:1  
20:00Tubize - RWS Bruxelles 1:0  
BelgiumBelgium: Belgium Third Division Group A    
18:30Rac. Waregem - Tournai 3:2 (0:2, 3:0)
20:00Mouscron - BX Brussels 4:0 (1:0, 3:0)
20:00Virton - Ronse 2:4 (0:2, 2:2)
20:30Torhout - Huy 3:1 (2:1, 1:0)
09.04.2012
15:00BX Brussels - Coxyde 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Olsa Brakel - Vervietois 2:0  
16:00Bertrix - Oudenaarde 0:2 (0:1, 0:1)
BelgiumBelgium: Belgium Third Division Group B    
18:00Bocholter - Grimbergen 1:1  
19:30Dessel - Patro Eisden 2:1  
19:30Diegem - La Calamine 1:0  
20:00ASV Geel - Wijgmaal 4:0  
20:00Hasselt - Hamme 0:4  
20:00Temse - Woluwe Zaventem 1:3  
20:30KRC Mechelen - Hoogstraten 3:1  
15:00St. Gilloise - K. FC Turnhout 1:4 (1:2, 0:2)
BelgiumBelgium: 1st National Women    
15:00Club Brugge W - RSC Anderlecht W 0:3  
15:00Femina Woluwe W - St. Liege W 2:3  
15:00Sinaai Girls W - Lierse W 2:4  
15:00Tienen W - Heist W 5:1  
15:00Zulte Waregem W - Beerschot W 4:0  
BoliviaBolivia: Liga de Futbol Prof    
02:00Aurora - Guabira 3:1 (1:0, 2:1)
17:00The Strongest - Real Mamore 4:0 (2:0, 2:0)
21:30La Paz - Nacional Potosi 0:1 (0:0, 0:1)
21:30Real Potosi - San Jose 2:1 (2:0, 0:1)
21:30U. Sucre - Oriente Petrolero 1:2 (0:0, 1:2)
09.04.2012
00:30Blooming - Bolivar 2:0 (0:0, 2:0)
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: Premier League    
14:00Sloboda - Prijedor 1:2  
16:00Borac Banja Luka - Travnik 1:0  
16:00GOSK Gabela - Siroki Brijeg 1:2 (1:1, 0:1)
16:00Gradacac - Zrinjski 1:1  
16:00Slavija - Kozara 2:1  
16:00Velez Mostar - Leotar 1:1  
19:00Celik Zenica - FK Sarajevo 1:1  
19:00Zeljeznicar - Olimpic Sarajevo 0:0  
BrazilBrazil: Campeonato Carioca    
20:45Madureira - Fluminense 1:2 (0:2, 1:0)
21:00Bangu - Macae 1:0 (0:0, 1:0)
21:00Olaria - Duque de Caxias 0:0 (0:0, 0:0)
23:30Vasco - Flamengo RJ 1:2 (0:1, 1:1)
21:00Americano FC - Nova Iguacu 2:2 (1:0, 1:2)
21:00Bonsucesso - Boavista 3:3 (1:2, 2:1)
21:00Botafogo RJ - Friburguense 3:1 (1:0, 2:1)
21:00Volta Redonda - Resende 1:1 (1:1, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Paulista    
23:30Bragantino - Oeste 1:4 (0:2, 1:2)
23:30Ituano - Mirassol 1:1 (1:1, 0:0)
23:30Portuguesa - Linense 2:2 (2:1, 0:1)
23:30Sao Paulo - Mogi Mirim 2:0 (2:0, 0:0)
21:00Corinthians - Paulista 1:0 (0:0, 1:0)
21:00Guarani - Palmeiras 3:1 (2:1, 1:0)
23:30Catanduvense - Botafogo SP 2:4 (1:1, 1:3)
23:30Comercial - Guaratingueta 2:1 (0:0, 2:1)
23:30Piracicaba - Ponte Preta 2:1 (1:0, 1:1)
23:30Sao Caetano - Santos 2:1 (0:1, 2:0)
BulgariaBulgaria: A PFG    
14:30Litex Lovech - Minyor Pernik 2:2 (0:1, 2:1)
16:00Ludogorets - Botev Vratsa 3:0 (1:0, 2:0)
18:00Kaliakra - Slavia Sofia 1:2 (0:0, 1:2)
12:30Chernomorets Burgas - Cherno More 3:2 (1:0, 2:2)
15:00Lok. Sofia - Levski 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Beroe - Montana 2:0 (0:0, 2:0)
09.04.2012
19:00CSKA Sofia - Svetkavitsa 3:0 (3:0, 0:0)
BulgariaBulgaria: B PFG East    
16:00Botev Plovdiv - Neftochimic Burgas 2:0 (2:0, 0:0)
16:00Dobrudzha - Etar 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Lyubimets 2007 - Spartak 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Nesebar - Dorostol 3:0 AWA.  
16:00Sliven 2000 - Pomorie 2:0 (2:0, 0:0)
BulgariaBulgaria: B PFG West    
16:00Bansko - Chavdar Etropole 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Bdin Vidin - Akademik Sofia 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Septemvri - Gotse Delchev 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Slivnishki Geroy - Chavdar B. Slatina 3:0 AWA.  
16:00Svoge - Malesh 2:1 (1:1, 1:0)
CameroonCameroon: Elite One    
16:00Aigle Royal - Canon Yaounde 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Njalla Quan - Sable 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Renaissance - Panthere 2:1 (0:0, 2:1)
16:30Young Sports - New Star 1:0 (0:0, 1:0)
ChileChile: Primera Division    
17:30U. Espanola - Colo Colo 4:2 (1:1, 3:1)
21:00Deportes Iquique - La Serena 3:1 (1:0, 2:1)
21:00Rangers - Union La Calera 2:0 (1:0, 1:0)
23:15O'Higgins - San Felipe 2:1 (1:1, 1:0)
01:30U. De Concepcion - Palestino 2:0 (0:0, 2:0)
17:00Antofagasta - A. Italiano 1:2 (0:2, 1:0)
21:00Cobresal - Huachipato 0:2 (0:0, 0:2)
21:00U. De Chile - S. Wanderers 3:0 (1:0, 2:0)
23:30U. Catolica - Cobreloa 5:1 (2:0, 3:1)
ChileChile: Primera B    
22:00Magallanes - Union Temuco 1:3 (1:1, 0:2)
01:00Coquimbo - D. Concepcion 3:0 (1:0, 2:0)
01:00San Luis - S. Morning 3:6 (1:1, 2:5)
17:00C.D.S. Naval - Nublense 1:4 (0:1, 1:3)
17:00D. Puerto Montt - San Marcos de Arica 1:3 (0:0, 1:3)
22:00Barnechea - Everton 1:3 (0:1, 1:2)
22:00L. Schwager - Curico Unido 2:0 (0:0, 2:0)
ChinaChina: Super League    
09:30Henan Jianye - Changchun Yatai 2:1 (0:0, 2:1)
09:30Liaoning - Qingdao Jonoon 2:0 (2:0, 0:0)
10:00Shanghai Shenxin - Dalian Yifang F.C. 3:1 (2:0, 1:1)
13:30Shandong Luneng - Jiangsu Suning 0:0 (0:0, 0:0)
13:35Hangzhou Greentown - Shanghai Shenhua 1:1 (1:1, 0:0)
09:30Dalian Shide - Beijing Guoan 0:0 (0:0, 0:0)
09:30Tianjin Teda - Guangzhou R&F 1:2 (0:0, 1:2)
13:35Guangzhou Evergrande - Beijing Renhe 1:1 (1:1, 0:0)
ChinaChina: Jia League    
09:00Hunan Billows - Beijing 1:1 (0:1, 1:0)
09:30Chongqing Lifan - Shenyan Dongjin 1:1 (0:0, 1:1)
09:30Tianjin Quanjian - Shenyang Zhongze 1:1 (1:1, 0:0)
09:30Wuhan Zall - Guangdong 1:1 (1:0, 0:1)
10:00Shijiazhuang - Chengdu Tiancheng 2:2 (2:1, 0:1)
13:30Shenzhen - Chongqing FC 4:2 (1:1, 3:1)
09:00Beijing Technology - Zhejiang Yiteng 1:2 (1:1, 0:1)
10:00Shanghai SIPG - Yanbian 2:0 (0:0, 2:0)
ColombiaColombia: Liga Postobon    
22:30Dep. Pasto - Once Caldas 4:1 (2:1, 2:0)
22:30Quindio - Cartagena 3:2 (2:1, 1:1)
01:10Envigado - Atl. Nacional 0:0 (0:0, 0:0)
03:00Deportes Tolima - Chico 2:2 (1:0, 1:2)
03:00Santa Fe - Huila 4:0 (1:0, 3:0)
22:30Cucuta - Aguilas 0:1 (0:0, 0:1)
22:30Junior - Millonarios 1:3 (1:3, 0:0)
22:30Patriotas - La Equidad 0:2 (0:1, 0:1)
09.04.2012
01:45Ind. Medellin - Dep. Cali 0:1 (0:0, 0:1)
ColombiaColombia: Torneo Postobon    
22:00Barranquilla - Valledupar 2:2 (1:1, 1:1)
22:00Bogota - Bucaramanga 2:1 (0:1, 2:0)
22:00Fortaleza - Cortulua 2:2 (0:1, 2:1)
22:30Real Santander - Atlético F.C. 1:1 (0:0, 1:1)
02:00Leones - Petrolera 1:1 (1:0, 0:1)
18:30Popayan - Uniautonoma 0:1 (0:0, 0:1)
22:00Pacifico - Academia 1:1 (0:0, 1:1)
22:30U. Magdalena - Pereira 1:0 (1:0, 0:0)
03:00America De Cali - Tigres 1:0 (1:0, 0:0)
Costa RicaCosta Rica: Primera Division    
19:00Zeledon - Limon 1:0 (1:0, 0:0)
23:00Belen - Saprissa 2:4 (1:3, 1:1)
23:00Orion - Herediano 0:2 (0:1, 0:1)
09.04.2012
00:00Cartagines - Puntarenas FC 3:2 (1:2, 2:0)
01:00Alajuelense - Santos DG 2:0 (0:0, 2:0)
CroatiaCroatia: 1. HNL    
16:00Rijeka - NK Zagreb 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Varazdin - Belupo 0:3 AWA.  
16:00Zadar - RNK Split 2:1 (0:1, 2:0)
18:00Hajduk Split - Karlovac 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Istra 1961 - Zapresic 2:1 (1:1, 1:0)
18:00Sibenik - D. Zagreb 0:3 (0:1, 0:2)
CyprusCyprus: First Division    
16:00Achnas - Aris 1:1  
16:00AEK Larnaca - Nea Salamis 1:2  
16:00Apollon - Alki Larnaca 0:0  
16:00Ol. Nicosia - Paralimni 1:0  
16:00AEL Limassol - Omonia 2:0  
16:00APOEL - Anorthosis 1:2  
CyprusCyprus: Division 2    
16:00Ayia Napa - Paeek 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Paphos - Doxa 1:2 (1:1, 0:1)
Czech RepublicCzech Republic: Gambrinus liga    
16:00Pribram - Jablonec 4:3 (2:1, 2:2)
19:00Liberec - Sparta Prague 1:3 (0:1, 1:2)
17:00Hradec Kralove - Ostrava 0:1 (0:1, 0:0)
17:00Plzen - Slovacko 1:0 (1:0, 0:0)
09.04.2012
20:15Slavia Prague - Zizkov 2:0 (0:0, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division 2    
10:15Bohemians Prague - Znojmo 4:0 (3:0, 1:0)
10:15Sokolov - Varnsdorf 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Mostecky FK - Zlin 1:0 (0:0, 1:0)
16:30Sezimovo Usti - Usti nad Labem 5:0 (3:0, 2:0)
15:00Brno - Vlasim 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Caslav - Trinec 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Karvina - Opava 2:0 (2:0, 0:0)
Czech RepublicCzech Republic: CFL    
10:15FK Pardubice - Kunice 2:1  
16:30Hlavice - Vltavin 1:2  
16:30Letohrad - Roudnice n. L. 1:2  
16:30Ovcary - Pisek 0:1  
10:15Plzen B - Chomutov 0:1  
10:30Karlovy Vary - Domazlice 2:0  
16:30Ceska Lipa - Kladno 1:0  
16:30Kraluv Dvur - Mlada Boleslav B 3:2  
Czech RepublicCzech Republic: MSFL    
10:15Frydek-Mistek - Brno B 5:1 (2:0, 3:1)
14:30Lisen - Sigma Olomouc B 0:2 (0:0, 0:2)
15:30Breclav - Ostrava B 3:1 (0:1, 3:0)
15:30Kromeriz - Zabreh 2:2 (1:0, 1:2)
10:15Slovacko B - HFK Olomouc 1:3 (0:2, 1:1)
10:15Unicov - Jihlava B 1:0 (0:0, 1:0)
10:30Zlin B - Hlucin 0:1 (0:0, 0:1)
15:30Rosice - Hulin 2:0 (0:0, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division A    
10:15Bohemians 1905 B - Benesov 3:0 (2:0, 1:0)
10:15Slavia Prague B - Cesky Krumlov 2:0 (0:0, 2:0)
15:00Cizova - Milevsko 1:0 (1:0, 0:0)
16:30Horovicko - Tachov 0:1 (0:1, 0:0)
16:30Rokycany - Votice 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Kolovec - Strakonice 0:1 (0:0, 0:1)
16:30Stechovice - Tabor 3:2 (1:1, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: Division B    
10:15Celakovice - Neratovice 0:2 (0:1, 0:1)
10:30Blsany - Teplice B 0:5 (0:2, 0:3)
16:30Litol - Sous 4:0 (3:0, 1:0)
16:30Motorlet Prague - Zapy 1:3 (0:2, 1:1)
10:15Vysehrad - Meteor Prague 2:1 (2:0, 0:1)
14:00Vilemov - Predni Kopanina 6:0 (3:0, 3:0)
16:30Brozany - Jirny 2:0 (1:0, 1:0)
16:30Zatec - Cesky Dub 2:0 (0:0, 2:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division C    
10:15Jablonec B - Admira Prague 3:0 (2:0, 1:0)
16:30Nova Paka - Dvur Kralove 1:2 (1:1, 0:1)
16:30Polepy - Kolin 0:3 (0:2, 0:1)
10:15Hradec Kralove B - Mseno 1:0 (1:0, 0:0)
16:30FK Turnov - Prevysov 1:1 (0:0, 1:1)
16:30Novy Bydzov - Usti nad Orlici 1:4 (0:1, 1:3)
16:30Pardubice B - Trutnov 2:0 (0:0, 2:0)
16:30Velim - Nachod 2:1 (1:0, 1:1)
Czech RepublicCzech Republic: Division D    
15:30Bystrc - Slavoj Polna 1:0 (1:0, 0:0)
15:30Napajedla - Velke Mezirici 1:1 (1:1, 0:0)
15:30Sparta Brno - Vyskov 0:5 (0:2, 0:3)
15:30Spytihnev - Otrokovice 1:0 (0:0, 1:0)
15:30Trebic - Hodonin 2:1 (0:1, 2:0)
15:30Pelhrimov - Vrchovina 0:1 (0:1, 0:0)
15:30Tasovice - Prerov 4:0 (1:0, 3:0)
15:30Zdar na Sazavou - Bohunice 4:0 (1:0, 3:0)
Czech RepublicCzech Republic: Division E    
15:30Dolni Benesov - Orlova 1:1 (0:0, 1:1)
15:30Mohelnice - Valasske Mezirici 2:0 (1:0, 1:0)
15:30Petrovice - Slavicin 1:0 (1:0, 0:0)
10:15Brumov - Krnov 4:2 (1:2, 3:0)
10:15Opava B - Liskovec 1:3 (0:2, 1:1)
14:30Havirov - Mikulovice 3:0 (2:0, 1:0)
15:30Kravare - Prostejov 1:1 (1:1, 0:0)
15:30Sumperk - Novy Jicin 3:2 (1:1, 2:1)
Czech RepublicCzech Republic: First League Women    
11:00Plzen W - Hradec Kralove W 1:0  
13:00Pardubice W - Slavia Prague W 0:6  
12:30Brno W - Slovacko W 1:3 (0:1, 1:2)
09.04.2012
14:00Sparta Prague W - Ostrava W 8:0  
DenmarkDenmark: Superliga    
15:00Aalborg - Silkeborg 3:1 (1:1, 2:0)
17:00Midtjylland - Nordsjaelland 1:1 (0:0, 1:1)
09.04.2012
14:00Odense - Sonderjyske 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Brondby - Koge 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Horsens - Lyngby 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Aarhus - FC Copenhagen 0:0 (0:0, 0:0)
DenmarkDenmark: 1st Division    
09.04.2012
13:00Skive - Jammerbugt 3:1  
13:45Randers FC - Bronshoj 0:1  
15:00AB Copenhagen - Fredericia 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Naestved - Vestsjaelland 1:2 (1:1, 0:1)
15:00Roskilde - Viborg 0:4 (0:2, 0:2)
15:00Vejle - Hobro 4:0  
15:00Vendsyssel FF - Esbjerg 0:4 (0:2, 0:2)
DenmarkDenmark: 2nd Division East    
09.04.2012
13:00Avarta - Hvidovre 0:0 (0:0, 0:0)
13:00BGA - Birkerod 0:4 (0:2, 0:2)
13:00F. Amager - Vanlose 1:2 (1:2, 0:0)
13:00Svebolle - B 1908 2:0 (1:0, 1:0)
15:00B.93 - Nordvest 2:2 (1:1, 1:1)
15:00Herlev - Helsingor 1:2 (0:1, 1:1)
15:00Rishoj - Egedal 2:2 (0:1, 2:1)
15:00Sollerod-Ved. - Hellerup 0:1 (0:0, 0:1)
DenmarkDenmark: 2nd Division West    
09.04.2012
13:00FC Fyn - Brabrand 2:2 (2:2, 0:0)
13:00Nykobing - Lindholm 2:3 (0:0, 2:3)
13:00Skovbakken - Skjold 2:0 (2:0, 0:0)
13:00Thisted FC - Otterup 2:2 (1:2, 1:0)
15:00Naesby - Viby 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Svendborg - Aarhus Fremad 0:2 (0:1, 0:1)
15:00Varde - Marienlyst 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Kjellerup - Aarup 2:0 (0:0, 2:0)
DenmarkDenmark: Elitedivisionen Women    
09.04.2012
13:00BSF W - Skovbakken W 1:4 (0:1, 1:3)
13:00Sonderjyske W - Viborg W 0:4 (0:1, 0:3)
14:00Brondby W - Fortuna Hjorring W 3:0 (1:0, 2:0)
14:00Vejle W - Taastrup W 4:1 (3:1, 1:0)
15:30Koldingq FC W - Odense W 1:4 (0:3, 1:1)
DR CongoDR Congo: Super Ligue    
16:30Vutuka - Molunge 0:2  
EcuadorEcuador: Serie A    
18:30Macara - Manta 1:1 (0:1, 1:0)
19:00EL Nacional - Dep. Cuenca 1:2 (1:1, 0:1)
19:00LDU Loja - Tecnico U. 4:1 (2:0, 2:1)
19:30Ind. del Valle - Emelec 2:1 (2:0, 0:1)
23:30Barcelona SC - LDU Quito 1:1 (1:0, 0:1)
EnglandEngland: Premier League    
13:45Sunderland - Tottenham 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Bolton - Fulham 0:3 (0:2, 0:1)
16:00Chelsea - Wigan 2:1 (0:0, 2:1)
16:00Liverpool - Aston Villa 1:1 (0:1, 1:0)
16:00Norwich - Everton 2:2 (1:1, 1:1)
16:00West Brom - Blackburn 3:0 (1:0, 2:0)
18:30Stoke City - Wolves 2:1 (1:1, 1:0)
14:30Manchester United - QPR 2:0 (1:0, 1:0)
17:00Arsenal - Manchester City 1:0 (0:0, 1:0)
09.04.2012
16:00Everton - Sunderland 4:0 (0:0, 4:0)
16:00Newcastle Utd - Bolton 2:0 (0:0, 2:0)
16:00Tottenham - Norwich 1:2 (1:1, 0:1)
18:30Aston Villa - Stoke City 1:1 (1:0, 0:1)
21:00Fulham - Chelsea 1:1 (0:1, 1:0)
EnglandEngland: Championship    
14:00Southampton - Portsmouth 2:2 (1:1, 1:1)
16:00Birmingham - Crystal Palace 3:1 (3:1, 0:0)
16:00Coventry - Peterborough 2:2 (2:1, 0:1)
16:00Derby - Ipswich 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Leicester - Doncaster 4:0 (1:0, 3:0)
16:00Middlesbrough - Cardiff 0:2 (0:2, 0:0)
16:00Millwall - Hull City 2:0 (1:0, 1:0)
18:20Nottingham - Bristol City 0:1 (0:0, 0:1)
09.04.2012
16:00Blackpool - Barnsley 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Bristol City - Coventry 3:1 (0:1, 3:0)
16:00Cardiff - Watford 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Crystal Palace - Southampton 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Doncaster - Burnley 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Hull City - Middlesbrough 2:1 (0:1, 2:0)
16:00Ipswich - Leicester 1:2 (1:1, 0:1)
16:00Leeds - Derby 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Peterborough - Nottingham 0:1 (0:1, 0:0)
18:20West Ham - Birmingham 3:3 (1:3, 2:0)
EnglandEngland: League One    
13:30Huddersfield - Sheffield Wed 0:2  
16:00Brentford - Bury 3:0  
16:00Oldham - Charlton 0:1  
16:00Preston - Milton Keynes Dons 1:1  
16:00Sheffield Utd - Bournemouth 2:1  
16:00Walsall - Chesterfield 3:2  
16:00Yeovil - Rochdale 3:1  
09.04.2012
13:45Sheffield Wed - Oldham 3:0  
16:00Bournemouth - Huddersfield 2:0  
16:00Bury - Colchester 4:1  
16:00Carlisle - Scunthorpe 0:0  
16:00Charlton - Walsall 1:0  
16:00Chesterfield - Wycombe 4:0  
16:00Exeter - Leyton Orient 3:0  
16:00Hartlepool - Brentford 0:0  
16:00Milton Keynes Dons - Tranmere 3:0  
16:00Notts County - Yeovil 3:1  
16:00Stevenage - Preston 1:1  
EnglandEngland: League Two    
09.04.2012
16:00Accrington - Hereford 2:1  
16:00Barnet - Crawley Town 1:2  
16:00Burton - Morecambe 3:2  
16:00Crewe - Bristol Rovers 3:0  
16:00Gillingham FC - Dagenham & Red. 1:2  
16:00Oxford Utd - Torquay 2:2  
16:00Plymouth - Aldershot 1:0  
16:00Port Vale - Macclesfield 1:0  
16:00Rotherham - Cheltenham 1:0  
16:00Shrewsbury - Bradford 1:0  
16:00Southend - AFC Wimbledon 2:0  
16:00Swindon - Northampton 1:0  
EnglandEngland: Blue Square Bet Premier    
16:00Braintree - Luton 3:1 (1:1, 2:0)
16:00Darlington - Grimsby 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Gateshead - Barrow 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Hayes & Yeading - Cambridge Utd 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Kettering - Mansfield 0:3 (0:1, 0:2)
16:00Southport - Kidderminster 1:2 (1:1, 0:1)
16:00Stockport - Lincoln City 4:0  
16:00York - Fleetwood Town 0:1 (0:0, 0:1)
09.04.2012
16:00Alfreton - York 0:2  
16:00Barrow - Southport 2:2  
16:00Bath City - Forest Green 0:2  
16:00Cambridge Utd - Kettering 2:0  
16:00Ebbsfleet - Braintree 1:1  
16:00Grimsby - Gateshead 2:0  
16:00Kidderminster - Newport 3:2  
16:00Lincoln City - Darlington 5:0  
16:00Luton - Hayes & Yeading 4:2  
16:00Mansfield - Stockport 2:1  
EnglandEngland: Blue Square Bet North    
16:00Altrincham - Hyde 1:3 (1:2, 0:1)
16:00Blyth - Gainsborough 2:3 (1:1, 1:2)
16:00Boston - Harrogate 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Colwyn Bay - Guiseley 1:2 (1:0, 0:2)
16:00Corby - Gloucester City 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Droylsden - Workington 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Histon - Hinckley 2:3 (1:0, 1:3)
16:00Solihull - Vauxhall 2:3 (2:1, 0:2)
16:00Stortford - Nuneaton 0:3 (0:1, 0:2)
16:00Worcester - Eastwood 1:0 (0:0, 1:0)
09.04.2012
16:00Eastwood - Corby 1:4 (1:2, 0:2)
16:00Gainsborough - Droylsden 1:2 (1:1, 0:1)
16:00Gloucester City - Histon 0:1 (0:1, 0:0)
16:00Guiseley - Altrincham 3:2 (0:2, 3:0)
16:00Halifax - Boston 3:2 (3:1, 0:1)
16:00Harrogate - Blyth 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Hinckley - Stortford 1:3 (0:1, 1:2)
16:00Hyde - Solihull 3:0 (0:0, 3:0)
16:00Nuneaton - Worcester 3:0 (3:0, 0:0)
16:00Vauxhall - Stalybridge 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Workington - Colwyn Bay 3:1 (1:1, 2:0)
EnglandEngland: Blue Square Bet South    
16:00Dartford - Chelmsford 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Eastbourne Borough - Welling 0:3 (0:2, 0:1)
16:00Farnborough - Hampton 0:2 (0:2, 0:0)
16:00Salisbury - Weston 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Staines - Maidenhead 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Sutton - Bromley 1:1 (1:0, 0:1)
16:00Tonbridge - Dover Ath. 2:3 (2:2, 0:1)
16:00Truro - Havant & Waterlooville 0:1 (0:0, 0:1)
09.04.2012
16:00Boreham Wood - Staines 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Bromley - Dartford 1:2 (0:2, 1:0)
16:00Chelmsford - Eastbourne Borough 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Dorchester - Truro 2:3 (0:1, 2:2)
16:00Dover Ath. - Sutton 0:2 (0:2, 0:0)
16:00Maidenhead - Farnborough 3:4 (2:0, 1:4)
16:00Welling - Thurrock 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Weston - Eastleigh 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Woking - Tonbridge 2:1 (1:1, 1:0)
EnglandEngland: Southern Premier League    
16:00Arlesey - Chesham 2:4 (2:3, 0:1)
16:00Barwell - Hitchin 2:1 (1:1, 1:0)
16:00Bedford - Banbury 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Brackley - Hemel 3:0 (2:0, 1:0)
16:00Cirencester - Bashley 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Frome - Leamington 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Oxford City - Cambridge City 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Redditch - Evesham 3:1 (2:0, 1:1)
16:00St. Albans - Weymouth 2:2 (0:0, 2:2)
16:00Swindon Supermarine - Stourbridge 2:1 (2:0, 0:1)
16:00Totton & Eling - Chippenham Town 1:1 (0:0, 1:1)
09.04.2012
16:00Banbury - Brackley 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Bashley - Totton & Eling 4:4 (2:1, 2:3)
16:00Cambridge City - Bedford 6:1 (1:1, 5:0)
16:00Chesham - St. Albans 2:2 (1:0, 1:2)
16:00Chippenham Town - Swindon Supermarine 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Evesham - Cirencester 2:3 (0:2, 2:1)
16:00Hitchin - Arlesey 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Leamington - Barwell 3:0 (1:0, 2:0)
16:00Stourbridge - Redditch 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Weymouth - Frome 0:3 (0:0, 0:3)
EnglandEngland: Northern Premier League    
16:00Burscough - Bradford PA 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Chorley - Chasetown 3:2 (2:1, 1:1)
16:00Hednesford - Kendal 2:3 (1:0, 1:3)
16:00Matlock - Marine 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Nantwich - Frickley 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Rushall - North Ferriby 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Stocksbridge - Chester 1:2 (0:2, 1:0)
16:00United of Manchester - Buxton 1:2 (1:1, 0:1)
16:00Whitby - Stafford 2:1 (2:0, 0:1)
16:00Worksop - Ashton Utd 3:3 (2:0, 1:3)
09.04.2012
16:00Ashton Utd - United of Manchester 1:0 (0:0, 1:0)
16:00Bradford PA - Rushall 0:2 (0:2, 0:0)
16:00Buxton - Matlock 2:1 (1:0, 1:1)
16:00Chasetown - Hednesford 1:2 (1:1, 0:1)
16:00Chester - Northwich Victoria 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Frickley - Worksop 2:1 (2:1, 0:0)
16:00Kendal - Chorley 1:2 (1:1, 0:1)
16:00Marine - Burscough 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Mickleover - Stocksbridge 1:3 (1:1, 0:2)
16:00North Ferriby - Whitby 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Stafford - Nantwich 1:1 (0:0, 1:1)
EnglandEngland: Ryman League    
16:00Aveley - Lewes 0:0  
16:00Canvey - Wingate & Finchley 2:3  
16:00Cray - Harrow 1:2  
16:00Hastings - Concord 1:1  
16:00Hendon - Margate 0:3  
16:00Horsham FC - East Thurrock 1:5  
16:00Lowestoft - Leatherhead 2:2  
16:00Metropolitan - Bury Town 0:1  
16:00Wealdstone - Kingstonian 4:1  
09.04.2012
16:00Bury Town - Lowestoft 2:3  
16:00Carshalton - Tooting Mitcham 3:0  
16:00Concord - Canvey 1:2  
16:00East Thurrock - Aveley 4:1  
16:00Hornchurch - Billericay 0:0  
16:00Kingstonian - Metropolitan 2:1  
16:00Leatherhead - Horsham FC 2:1  
16:00Lewes - Hastings 2:1  
16:00Margate - Cray 1:3  
16:00Wingate & Finchley - Hendon 0:5  
EnglandEngland: Premier League U18    
13:00Newcastle Utd U18 - Leeds U18 1:2  
13:00Sheffield Wed U18 - Sheffield Utd U18 3:0  
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
13:00Kalju - Narva 4:1  
16:00Paide - Sillamae 1:1  
16:00Tallinna Kalev - Flora 0:3  
16:00Viljandi - Levadia 0:3  
EstoniaEstonia: Esiliiga    
13:00Infonet - Rakvere 2:1 (0:1, 2:0)
13:00Kohtla-Jarve - Tartu SK 10 0:4 (0:1, 0:3)
16:00Tammeka Tartu II - Parnu 0:0 (0:0, 0:0)
18:30Levadia Tallinn II - Flora II 0:0 (0:0, 0:0)
FinlandFinland: Suomen Cup    
13:00JIPPO - Lahti 1:0 ET (0:0, 0:0, 1:0)
FranceFrance: Ligue 1    
19:00AC Ajaccio - St Etienne 1:1 (0:0, 1:1)
19:00Brest - Lille 3:1 (2:1, 1:0)
19:00Dijon - Nancy 0:2 (0:1, 0:1)
19:00Evian TG - Rennes 1:3 (1:0, 0:3)
19:00Montpellier - Sochaux 2:1 (1:1, 1:0)
19:00Valenciennes - Toulouse 2:0 (0:0, 2:0)
21:00Lyon - Auxerre 2:1 (1:1, 1:0)
17:00Caen - Bordeaux 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Nice - Lorient 2:0 (0:0, 2:0)
21:00Paris SG - Marseille 2:1 (1:0, 1:1)
FranceFrance: Ligue 2    
09.04.2012
20:30Reims - Clermont 2:2 (1:1, 1:1)
FranceFrance: National    
18:00Le Poire Sur Vie - Creteil 0:1  
18:00Paris FC - Niort 0:1  
18:00Red Star - Beauvais 0:0  
19:00Cherbourg - Bayonne 1:1  
19:00Frejus Saint Raphael - Colmar 2:3  
20:00Martigues - Orleans 0:0  
20:00Vannes - Luzenac 2:0  
FranceFrance: CFA - Group A    
18:00Amiens AC - Senart-Moissy 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Aubervilliers - Villemomble 2:0  
18:00Avion - JA Drancy 1:1 (0:1, 1:0)
18:00Dunkerque - Alfortville 1:0  
18:00Poissy - Ivry 1:3 (1:1, 0:2)
19:00Compiegne - CA Bastia 2:0 (2:0, 0:0)
20:00Calvi - Paris SG II 3:2 (1:1, 2:1)
15:00Auxerre II - Lens II 0:2  
15:00Lille II - Valenciennes II 0:0 (0:0, 0:0)
FranceFrance: CFA - Group B    
14:30Lyon II - Nancy II 4:2  
15:00Metz II - Raon L Etape 2:1  
18:00Villefranche - Jura Sud 2:0 (2:0, 0:0)
18:30Moulins - ASM Belfort 1:1  
20:00Strasbourg - Mulhouse CAN.  
20:00Valence - Yzeure 1:0  
15:00Monts - Amneville 2:1  
15:00Sochaux II - Lyon Duchere 1:3  
FranceFrance: CFA - Group C    
15:00Beziers - Monaco II 0:4 (0:2, 0:2)
15:00Bordeaux II - Pontet 3:1  
15:00Consolat - Pau 1:0  
18:00Agde - Colomiers 1:1  
18:00Hyeres - Marignane 1:0  
19:00Albi - Tarbes 2:0 (1:0, 1:0)
19:00Gap - Pont Du Gard 1:2 (0:0, 1:2)
19:00Stade Montois - Cannes 3:2 (1:0, 2:2)
15:00St Etienne II - Rodez 3:3 (3:3, 0:0)
FranceFrance: CFA - Group D    
18:00Avranches - Saumur Olympique 0:2 (0:1, 0:1)
18:00La Vitreenne - Concarneau 2:4 (2:1, 0:3)
18:00Mantes - Le Havre II 2:0  
18:00Pacy Eure - Caen II 2:1 (0:1, 2:0)
18:00Pontivy - Plabennec 1:2 (1:0, 0:2)
18:30Fontenay - Lucon 0:2  
18:30Les Herbiers - Viry-Chatillon 2:0  
19:00Romorantin - Le Mans II 1:0 (1:0, 0:0)
15:00Lorient II - Carquefou 2:3 (1:1, 1:2)
FranceFrance: Division 1 Women    
15:00Juvisy W - Muretaine W 4:0 (2:0, 2:0)
FYR of MacedoniaFYR of Macedonia: First League    
16:00Rabotnicki - Bregalnica Stip 0:3  
16:00Napredok - Vardar 0:0  
16:00Ohrid - Met. Skopje 1:4  
16:00Oktomvri - Sileks 1:3  
16:00Teteks - Shkendija 0:2  
16:00Turnovo - Renova 0:1  
FYR of MacedoniaFYR of Macedonia: Division 1    
16:00Euromilk - FK Korab 3:0  
16:00KF Gostivar - Pobeda 0:1  
16:00Lok. Skopje - Tikves 2:0  
16:00Makedonija GP - Belasica 4:0  
16:00Miravci - Drita 2:2  
16:00Ohrid Lote - FK Rufeja 0:2  
16:00Pelister - FK Skopje 1:0  
16:00Vellazerimi - Osogovo 1:0  
GermanyGermany: Bundesliga    
15:301. FC Koln - SV Werder Bremen 1:1 (1:1, 0:0)
15:30Bayern Munich - FC Augsburg 2:1 (1:1, 1:0)
15:30Kaiserslautern - Hoffenheim 1:2 (0:1, 1:1)
15:30SC Freiburg - Nurnberg 2:2 (0:2, 2:0)
15:30VfB Stuttgart - 1. FSV Mainz 05 4:1 (1:1, 3:0)
15:30Wolfsburg - Dortmund 1:3 (0:1, 1:2)
18:30B. Monchengladbach - Hertha Berlin 0:0 (0:0, 0:0)
15:30Schalke - Hannover 3:0 (1:0, 2:0)
17:30Hamburger SV - Bayer Leverkusen 1:1 (1:0, 0:1)
GermanyGermany: 2. Bundesliga    
13:00Duisburg - Eintracht Frankfurt 2:0 (1:0, 1:0)
13:00FSV Frankfurt - St. Pauli 3:3 (3:2, 0:1)
13:00SG Dynamo Dresden - Braunschweig 2:2 (1:1, 1:1)
13:30Bochum - Karlsruher 0:0 (0:0, 0:0)
13:30Ingolstadt - Alemannia Aachen 3:3 (1:2, 2:1)
13:30Paderborn - Munich 1860 2:2 (0:1, 2:1)
GermanyGermany: 3. Liga    
14:00Babelsberg - Stuttgart II 1:4  
14:00Heidenheim - Regensburg 0:0  
14:00Jena - VfL Osnabruck 2:0  
14:00Kickers Offenbach - Wehen 0:2  
14:00Oberhausen - Aalen 0:0  
14:00Preussen Munster - Erfurt 3:2  
14:00Saarbrucken - Burghausen 0:0  
14:00Sandhausen - SV Werder Bremen II 2:0  
14:00Unterhaching - Arminia Bielefeld 5:0  
14:00Chemnitzer - Darmstadt 0:0  
GermanyGermany: Regionalliga North    
13:30Cottbus II - Holstein Kiel 0:2 (0:1, 0:1)
14:00TSV Havelse - Meppen 0:2 (0:0, 0:2)
14:00Wilhelmshaven - Hamburger SV II 2:1 (1:0, 1:1)
13:30Hannover II - Meuselwitz 3:0 (0:0, 3:0)
13:30St. Pauli II - RB Leipzig 1:2 (0:0, 1:2)
GermanyGermany: Regionalliga West    
14:00Dortmund II - Koln II 4:2  
14:00Eintracht Trier - B. Monchengladbach II 3:0  
14:00Idar-Oberstein - TuS Koblenz 0:3  
14:00Schalke II - Elversberg 4:0  
14:00Wiedenbruck - Verl 1:1  
14:00Kaiserslautern II - Wuppertaler 2:4  
14:00Lotte - RW Essen 1:1  
GermanyGermany: Regionalliga South    
14:00Ingolstadt II - Worms 0:4 (0:2, 0:2)
14:00Karlsruher II - Eintracht Frankfurt II 2:7 (0:3, 2:4)
14:00Memmingen - Freiburg II 0:4 (0:3, 0:1)
14:00Nurnberg II - Munich 1860 II 0:1 (0:1, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga NOFV-Nord    
14:00Altludersdorf - Hansa Rostock II 0:1 (0:0, 0:1)
14:00Brandenburger - Wismar 2:0 (0:0, 2:0)
09.04.2012
14:00Furstenwalde - Union Berlin II 1:0  
14:00Schoneiche - Neubrandenburg 2:0 (1:0, 1:0)
GermanyGermany: Oberliga NOFV- Süd    
13:30Fortuna Chemnitz - Dresden II 1:1  
09.04.2012
13:30Bautzen - Halle 2:0 (2:0, 0:0)
13:30Gotha - Piesteritz 1:1  
GermanyGermany: Oberliga Schleswig-Holstein    
14:00Heider SV - Preetzer TSV 1:0  
16:00Eichede - Husumer 5:1  
16:00ETSV Weiche - Holstein Kiel II 2:0  
16:00Flensburg 08 - Breitenfelde 3:2  
16:00Heikendorfer - TSV Kropp 0:1  
16:00SV Schackendorf - FC Sylt 2:1  
16:00VfR Neumunster - NTSV Strand 08 5:0  
09.04.2012
14:00ETSV Weiche - SV Schackendorf 1:2  
14:00Husumer - Flensburg 08 0:3  
14:00Preetzer TSV - Eider Budelsdorf 1:0  
14:00TSV Kropp - Eichede 1:0  
15:00Breitenfelde - Heider SV 1:4  
15:00Lubeck II - Henstedt-Ulzburg 6:3  
15:00NTSV Strand 08 - Holstein Kiel II 0:2  
16:30Todesfelde - VfR Neumunster 0:2  
GermanyGermany: Oberliga Hamburg    
09.04.2012
13:00Rugenbergen - Oststeinbeker 1:0  
14:00Sasel - Curslack-Neuengamme 1:5  
15:00Altona - Billstedt 3:1  
GermanyGermany: Oberliga Niedersachsen    
15:00Braunschweig II - Rotenburger 5:0  
15:00Buckeburg - Eintracht Nordhorn CAN.  
15:00Gottingen 05 - Luneburger Hansa 0:4  
15:00Hildesheim - Goslarer 1:1  
15:00Langenhagen - Holthausen-Biene 2:0  
09.04.2012
15:00BSV Rehden - Cloppenburg 3:0  
15:00Gottingen 05 - Ottersberg 0:2  
15:00Oldenburg - Goslarer 2:0  
15:00Rotenburger - Luneburger Hansa 1:3  
GermanyGermany: Oberliga Baden-Württemberg    
15:30VfR Mannheim - FC 08 Villingen 2:0  
09.04.2012
15:00Bonlanden - Reutlingen 1:2  
GermanyGermany: Oberliga NRW    
15:00Ahlen - Bergisch Gladbach 0:2  
15:00Alemannia Aachen II - SW Essen 4:0  
15:00Arminia Bielefeld II - Westfalia Rhynern 0:3  
15:00Erndtebruck - Dornberg 3:0  
15:00SSVg Velbert - Speldorf 4:0  
15:00Uerdingen - Homberg 1:0  
15:00Westfalia Herne - Siegen 1:2  
GermanyGermany: Oberliga Sudwest    
14:30Neunkirchen - Zweibrucken 0:0 (0:0, 0:0)
15:30Wirges - Kollerbach 1:2  
GermanyGermany: Oberliga Bayern    
15:00Bayern Hof - Grossbardorf 4:1  
15:00Ismaning - Buchbach 1:1  
15:00Rain/Lech - DJK Rosenheim 2:1  
15:00Rosenheim - Wurzburger FV 2:4  
15:00Seligenporten - Schweinfurt 2:1  
09.04.2012
15:00DJK Rosenheim - Bayern Hof 0:1  
15:00Gersthofen - Erlangen 0:2  
GermanyGermany: Junioren Bundesliga North    
11:00Hallescher U19 - Hamburger SV U19 2:2 (0:1, 2:1)
14:00Erfurt U19 - Zehlendorf U19 3:0 (2:0, 1:0)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga South    
11:00Unterhaching U19 - Freiburg U19 1:2 (0:1, 1:1)
09.04.2012
14:00Mannheim U19 - Saarbrucken U19 0:0 (0:0, 0:0)
GermanyGermany: Bundesliga Women    
09.04.2012
14:00Neuenahr W - Wolfsburg W 1:3 (1:1, 0:2)
14:00Potsdam W - Jena W 3:1 (1:1, 2:0)
GermanyGermany: DFB Pokal Women    
13:00Frankfurt W - Duisburg W 3:2 PEN. (1:1, 1:1, 0:0, 7:6)
09.04.2012
13:00Bayern Munich W - Hamburger SV W 5:2 (4:1, 1:1)
GhanaGhana: Premier League    
17:00Bechem United - Tema Youth 2:1 (1:0, 1:1)
17:00Mighty Jets - Aduana Stars 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Berekum Arsenal - Liberty 2:1 (2:1, 0:0)
17:00Heart of Lions - Medeama 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Hearts of Oak - Wa All Stars 3:0 (2:0, 1:0)
17:00New Edubiase - Ebusua 3:2 (2:2, 1:0)
17:00Wassaman United - Asante Kotoko 1:3 (1:2, 0:1)
GreeceGreece: Super League    
18:00Aris - Asteras Tripolis 0:3 AWA.  
18:00Atromitos - PAOK 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Dramas - Ergotelis 1:1 (1:1, 0:0)
18:00Giannina - AEK Athens FC 2:1 (0:0, 2:1)
18:00OFI Crete - Panetolikos 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Olympiakos Piraeus - Kerkyra 0:1 (0:0, 0:1)
18:00Panathinaikos - Panionios 3:0 (0:0, 3:0)
09.04.2012
18:00Levadiakos - Skoda Xanthi 2:0 (2:0, 0:0)
GreeceGreece: Football League    
15:00Diagoras - Veria 0:3 AWA.  
16:00A. Asteras - Thrasivoulos 0:0  
16:00Epanomi - AEL Larissa 1:0  
16:00Fokikos FC - Kallithea 2:0  
16:00Giannitsa - Pierikos 0:3  
16:00Kalloni - Vyzas FC 2:1  
16:00Panachaiki - E. Asteras 3:0 AWA.  
16:00Psachna - Panthrakikos 0:0  
09.04.2012
18:00Panserraikos - Platanias FC 1:0  
GreeceGreece: Football League 2 - Group 1    
16:00AO Ilisiakos - Magoulas 0:2 (0:1, 0:1)
16:00AO Proodeftiki - Smyrnis 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Chania - Kalamata 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Rouf FC - AO Paniliakos 3:0 (2:0, 1:0)
16:00Rouvas - Zakynthos 2:1 (0:1, 2:0)
GreeceGreece: Football League 2 - Group 2    
16:00Aetos - Niki Volos 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Kranoula - Serres 2:3 (0:1, 2:2)
16:00Megas Alexandros - Odysseas 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Tilikratis L. - Kalamaria 2:0 (2:0, 0:0)
16:00Tsaritsani - Vataniakos 1:0 (0:0, 1:0)
09.04.2012
16:00AEP Iraklis - Tyrnavos 0:1 (0:1, 0:0)
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
23:00Heredia - Juv. Realteca 2:1 (1:0, 1:1)
Hong KongHong Kong: Division 1    
08:30Dreams Metro Gallery FC - Pegasus 0:3 (0:2, 0:1)
11:30Hong Kong Sapling - Tai Po 2:3 (2:1, 0:2)
08:30Tuen Mun - South China 1:1 (1:1, 0:0)
HungaryHungary: OTP Bank Liga    
15:00Debrecen - Siofok 1:1 (0:0, 1:1)
17:30Vasas - Kecskemeti TE 2:4 (0:3, 2:1)
18:00DVTK - Paks 1:2 (0:1, 1:1)
18:00Haladas - Videoton 2:2 (0:1, 2:1)
18:00Pecsi MFC - Ujpest 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Honved - Lombard Papa 2:0 (2:0, 0:0)
18:00Zalaegerszegi - Ferencvaros 2:3 (1:0, 1:3)
HungaryHungary: NB II - East    
16:30Bekescsaba 1912 - Nyiregyhaza 1:1 (1:1, 0:0)
16:30Cegledi - Kazincbarcikai 2:1 (0:1, 2:0)
16:30Egri - Szolnoki MAV 1:0 (1:0, 0:0)
16:30Honved II - Szeged 2:1 (0:1, 2:0)
16:30Oroshaza - Balmazujvaros Sport 3:1 (1:0, 2:1)
16:30Vecsesi - Ujpest II 2:3 (0:0, 2:3)
16:30DVSC-DEAC - REAC 3:0 (2:0, 1:0)
16:30Mezokovesd-Zsory - VAC 3:4 (2:3, 1:1)
HungaryHungary: NB II - West    
16:30Ajka - Tatabanya 1:0 (1:0, 0:0)
16:30BKV Elore - Soproni VSE 4:1 (2:0, 2:1)
16:30Budaorsi SC - Szigetszentmiklos 0:1 (0:1, 0:0)
16:30Dunaujvaros PASE - MTK Budapest 1:2 (0:2, 1:0)
16:30Gyor II - Veszprem 0:1 (0:0, 0:1)
16:30Kozarmisleny SE - Paks II 0:1 (0:0, 0:1)
18:00Gyirmot SE - Bajai 1:3 (0:2, 1:1)
18:00Videoton II - Ferencvaros II 0:1  
IndonesiaIndonesia: Super Liga    
09.04.2012
08:15Persidafon - Persipura Jayapura 1:1 (1:1, 0:0)
08:15Persiram - Persela Lamongan 2:2 (2:1, 0:1)
10:30Pekanbaru - PSMS Medan 1:1 (1:1, 0:0)
IndonesiaIndonesia: Premier League    
10:30Jakarta Chibi - Persiraja Aceh 3:1 (2:1, 1:0)
10:30Persibo Bojonegoro - Semen Padang 2:4 (2:3, 0:1)
09.04.2012
14:00Persijap Jepara - PSM Makassar 1:2 (0:1, 1:1)
IranIran: Pro League    
14:30Malavan - Sepahan 3:4 (3:3, 0:1)
14:30Saba Qom - Sanat Naft 2:2 (0:1, 2:1)
14:30Shahin Bushehr - Naft Tehran 1:0 (0:0, 1:0)
13:00Zob Ahan - Shahrdari Tabriz 2:2 (1:0, 1:2)
14:30Sarcheshme - Esteghlal TEH 1:3 (1:1, 0:2)
16:30Persepolis - Damash 1:2 (1:0, 0:2)
IraqIraq: Super League    
14:00Al Zawraa - Al-Hudod 6:0 (3:0, 3:0)
09.04.2012
14:00Al Karkh - Al Masafi 1:2 (1:1, 0:1)
14:00Al Minaa - Al Taji 3:0 (2:0, 1:0)
14:00Al Najaf - Al Sharqat 3:1 (1:1, 2:0)
14:00Al Quwa Al Jawiya - Duhok 0:1 (0:0, 0:1)
14:00Zakho - Al Kahraba 4:1 (1:0, 3:1)
IrelandIreland: League Cup    
09.04.2012
15:00Derry City - Finn Harps 4:0 (3:0, 1:0)
16:00Salthill - Shamrock Rovers 0:2 (0:2, 0:0)
16:00St. Patricks - UC Dublin 2:1 (1:0, 1:1)
17:00Limerick - Cork City 3:0 (1:0, 2:0)
18:00Shelbourne - Bray 1:2 ET  
19:30Sligo Rovers - Monaghan 3:1  
IsraelIsrael: State Cup    
09.04.2012
17:00Ramat Hasharon - M. Herzliya 1:0 (0:0, 1:0)
19:30Maccabi Petah Tikva - Moadon Sport Ashdod 1:3  
ItalyItaly: Serie A    
15:00AC Milan - Fiorentina 1:2 (1:0, 0:2)
15:00Atalanta - Siena 1:2 (1:1, 0:1)
15:00Cagliari - Inter 2:2 (1:1, 1:1)
15:00Cesena - Bologna 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Chievo - Catania 3:2 (2:1, 1:1)
15:00Lecce - AS Roma 4:2 (2:0, 2:2)
15:00Novara - Genoa 1:1 (0:1, 1:0)
15:00Udinese - Parma 3:1 (1:0, 2:1)
18:30Palermo - Juventus 0:2 (0:0, 0:2)
21:00Lazio - Napoli 3:1 (1:1, 2:0)
JapanJapan: J-League    
07:00Kobe - Shimizu 0:1 (0:0, 0:1)
07:00Nagoya - Sagan Tosu 1:0 (1:0, 0:0)
07:00Sapporo - Kashiwa 0:2 (0:1, 0:1)
07:00Vegalta Sendai - Iwata 2:2 (0:0, 2:2)
08:00Albirex Niigata - Yokohama M. 0:0 (0:0, 0:0)
09:00Omiya Ardija - C-Osaka 0:3 (0:0, 0:3)
10:00Kashima - Urawa 1:3 (1:3, 0:0)
12:00Hiroshima - G-Osaka 4:1 (2:0, 2:1)
09:00Kawasaki Frontale - FC Tokyo 0:1 (0:0, 0:1)
JapanJapan: J-League Division 2    
06:00Ehime - Avispa Fukuoka 4:2 (2:1, 2:1)
06:00Giravanz Kitakyushu - Gainare Tottori 1:0 (0:0, 1:0)
06:00Mito - Chiba 0:1 (0:0, 0:1)
06:00Okayama - Yamaga 1:0 (1:0, 0:0)
06:00Tochigi - Kumamoto 2:0 (1:0, 1:0)
06:00Verdy - Tokushima 2:0 (0:0, 2:0)
09:00Gifu - Kyoto 0:1 (0:0, 0:1)
09:00Kofu - Oita 1:0 (0:0, 1:0)
09:00Shonan - Machida 2:0 (0:0, 2:0)
09:00Toyama - Kusatsu 1:2 (0:1, 1:1)
09:00Yokohama - Montedio Yamagata 1:2 (1:1, 0:1)
KazakhstanKazakhstan: Premier League    
11:00Okzhetpes - Shakhtar Karagandy 0:2  
12:00Atyrau - Tobol 1:1  
12:00Kaisar Kyzylorda - FK Akzhayik 1:2  
12:00Zhetysu Taldykorgan - Taraz 2:0  
12:30Sunkar - K. Almaty 0:2  
13:00Aktobe - Ordabasy 0:0  
13:00FC Astana - I. Pavlodar 2:2  
KenyaKenya: Premier League    
14:00Karuturi - Western Stima 1:0  
14:00Mathare Utd. - Muhoroni 2:1  
14:00Sofapaka - Nairobi City 2:0  
14:00Ulinzi Stars - Chemelil 2:1  
14:00Leopards - Rangers 6:2  
14:00Oserian - Gor Mahia 1:0  
14:00Sony Sugar - Tusker 0:1  
14:00Thika Utd. - Kenya CB 1:1  
KuwaitKuwait: Premier League    
16:25Al Naser - Al Jahra 1:1 (1:0, 0:1)
16:25Al Qadisiya - Al Shabab 3:0 (3:0, 0:0)
16:25Al Salmiya - Al Kuwait 1:3 (1:0, 0:3)
16:25Kazma SC - Al Arabi 1:1 (0:1, 1:0)
LatviaLatvia: Virslīga    
13:00Skonto - Spartaks 1:0 (0:0, 1:0)
14:00Jelgava - Daugava Riga 3:4  
15:00Jurmala - Gulbene 2:2 (2:1, 0:1)
15:00Metta/LU - FC Daugava 1:1 (1:0, 0:1)
LebanonLebanon: Premier League    
14:30Al Sahel - Safa 0:2 (0:1, 0:1)
LiechtensteinLiechtenstein: Liechtenstein Cup    
09.04.2012
16:00Eschen - Balzers 2:1  
LithuaniaLithuania: A Lyga    
12:00Suduva - Dainava Alytus 3:1  
15:00Ekranas - Zalgiris 1:0  
17:00Atlantas - REO Vilnius 0:0  
09.04.2012
14:00Tauras Taurage - Siauliai 1:0  
LuxembourgLuxembourg: National Division    
16:00Dudelange - Differdange 1:1 (0:0, 1:1)
MalaysiaMalaysia: Super League    
14:15Sarawak FA - Kelantan 1:1 (1:0, 0:1)
14:45Felda Utd. - Kedah 2:0 (0:0, 2:0)
14:45Johor DT - LionsXII 0:1 (0:1, 0:0)
14:45Negeri Sembilan FA - Sabah 2:2 (0:0, 2:2)
14:45Perak - Kuala Lumpur 2:1 (1:0, 1:1)
14:45Selangor - Terengganu 6:1 (4:1, 2:0)
MaltaMalta: Premier League    
15:00Sliema - Floriana 1:3  
17:00Hibernians - Valletta 2:3  
09.04.2012
18:00Marsaxlokk - Tarxien 0:2  
20:15Balzan - Birkirkara 0:5  
MaltaMalta: Division 1    
15:00Dingli Swallows - Naxxar Lions 0:2  
15:00St. Patrick - Melita FC 1:2  
17:00Vittoriosa - Rabat Ajax 1:1  
17:15St. Andrews - Zejtun Corinthians 1:0  
MexicoMexico: Primera Division    
03:10Monarcas - Atlas 0:0 (0:0, 0:0)
02:00Atl. San Luis - Chiapas 2:3 (1:1, 1:2)
02:00Santos Laguna - Estudiantes Tecos 1:1 (0:0, 1:1)
04:00Club Tijuana - Atlante 2:1 (2:0, 0:1)
04:00Monterrey - U.A.N.L.- Tigres 2:0 (1:0, 1:0)
19:00Puebla - Toluca 2:1 (0:1, 2:0)
19:00U.N.A.M.- Pumas - Pachuca 0:1 (0:0, 0:1)
09.04.2012
01:00Cruz Azul - Queretaro 1:2 (0:1, 1:1)
01:00Guadalajara Chivas - Club America 0:1 (0:0, 0:1)
MexicoMexico: Liga de Ascenso    
02:00Cafetaleros de Tapachula - Necaxa 2:0 (1:0, 1:0)
01:00Veracruz - Lobos BUAP 0:2 (0:2, 0:0)
02:00Irapuato - Pumas Morelos 0:0 (0:0, 0:0)
02:00Venados - Correcaminos 1:0 (1:0, 0:0)
03:00Dorados de Sinaloa - Club Leon 1:3 (0:2, 1:1)
03:50Celaya - Toros Neza 1:1 (1:0, 0:1)
19:00Cruz Azul Hidalgo - Indios CAN.  
19:30Reboceros de La Piedad - Leones Negros 1:2 (1:0, 0:2)
MontenegroMontenegro: Prva Crnogorska Liga    
15:30Berane - Mogren 1:3 (0:1, 1:2)
15:30Bokelj - Buducnost 1:2 (0:0, 1:2)
15:30Decic - Zeta 2:2 (0:0, 2:2)
15:30Grbalj - OFK Petrovac 1:1 (0:1, 1:0)
15:30Mladost Podgorica - Lovcen 1:3 (1:1, 0:2)
15:30Sutjeska - Rudar 0:3 (0:1, 0:2)
MontenegroMontenegro: Division 2    
15:30Ibar - Zabjelo 7:2  
15:30Igalo - Cijevna 1:1  
15:30Iskra - Jedinstvo 1:0  
15:30Jezero - Mornar Bar 1:0  
15:30KOM - Celik Niksic 0:1  
15:30OFK Bar - Petnjica 2:0  
MoroccoMorocco: Botola    
17:00FAR Rabat - Jeunesse Massira 3:1 (1:0, 2:1)
16:00Hassania Agadir - Olympique Khouribga 0:0 (0:0, 0:0)
16:30KAC Kenitra - Difaa El Jadidi 2:2 (0:0, 2:2)
09.04.2012
18:00Hoceima - Moghreb Tetouan 3:1 (2:1, 1:0)
21:00Olympique de Safi - Wydad Fes 2:0 (0:0, 2:0)
MoroccoMorocco: Botola 2    
17:00US Temara - Stade Marocain 2:2  
17:00Youssoufia Berrechid - RAC Casablanca 0:0 (0:0, 0:0)
17:00Mouloudia Oujda - Rachad Bernoussi 1:1  
17:00Raja Beni Mellal - Berkane 1:0  
17:00Sale - Chabab Houara 1:0  
17:00TAS Casablanca - Kasba Tadla 1:0  
17:00Union Ait Melloul - Kawkab Marrakech 1:0  
17:00Union de Mohammedia - IR Tanger 2:0  
NetherlandsNetherlands: Eerste Divisie    
09.04.2012
14:30Apeldoorn - Helmond 0:3  
14:30Cambuur - Willem II 0:2  
14:30Den Bosch - Maastricht 3:0  
14:30Eindhoven FC - Almere City 0:2  
14:30G.A. Eagles - Dordrecht 4:2  
14:30Oss - Volendam 1:3  
14:30Sittard - Zwolle 0:1  
14:30Sparta Rotterdam - Veendam 2:1  
20:00FC Emmen - Telstar 0:2  
NetherlandsNetherlands: KNVB Beker    
18:00PSV - Heracles 3:0 (1:0, 2:0)
New ZealandNew Zealand: Football Championship    
03:00Team Wellington - Hawke's Bay 3:1 (1:1, 2:0)
04:00Canterbury - Auckland City 1:1 (1:1, 0:0)
NigeriaNigeria: Premier League    
16:00Kano - Kaduna 2:1  
16:00Rising Stars - Gombe 2:1  
16:00Sharks - Bukola Saraki 2:1  
16:00Shooting - Enyimba 1:0  
16:00Jigawa Golden Stars - Enugu Rangers 1:0  
16:00Lobi - Kwara 2:1  
16:00Warri - Niger Tornadoes 2:0 (0:0, 2:0)
Northern IrelandNorthern Ireland: IFA Premiership    
16:00Donegal - Ballymena 0:3 (0:2, 0:1)
16:00Dungannon - C. Rangers 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Glentoran - Crusaders 0:4 (0:3, 0:1)
16:00Linfield - Portadown 2:1 (0:0, 2:1)
16:00Lisburn - Glenavon 3:3 (2:0, 1:3)
Northern IrelandNorthern Ireland: IFA Championship 1    
16:00Ards - Glebe 3:0  
16:00Banbridge - Limavady 1:2  
16:00Bangor - Warrenpoint 1:0  
16:00Dergview - Larne 0:1  
16:00H&W Welders - Tobermore 1:0  
16:00Loughgall - Institute 3:4  
16:00Newry City - Ballinamallard 3:1  
09.04.2012
16:00Warrenpoint - Newry City 0:2 (0:1, 0:1)
NorwayNorway: Tippeligaen    
09.04.2012
16:00Odd - Lillestrom 2:0  
18:00Honefoss - Fredrikstad 1:1 (1:0, 0:1)
18:00Rosenborg - Sogndal 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Sandnes - Aalesund 1:1 (0:0, 1:1)
18:00Stromsgodset - Haugesund 3:3 (1:2, 2:1)
18:00Tromso - Stabaek 3:0 (2:0, 1:0)
20:00Molde - Brann 2:1 (1:0, 1:1)
NorwayNorway: Adeccoligaen    
09.04.2012
15:00Sarpsborg 08 - Start 4:4  
18:00Alta - Mjondalen 0:1  
18:00Baerum Sportsklubb - Bodo/Glimt 3:3  
18:00Bryne - Strommen 3:1  
18:00Ham-Kam - Sandefjord 2:3  
18:00Hodd - Kongsvinger 0:2  
18:00Tromsdalen - Ranheim 1:3  
18:00Ull/Kisa - Notodden 2:0  
OmanOman: Elite League    
09.04.2012
15:45Salalah SC - Al-Shabab 0:1 (0:1, 0:0)
18:15Dhofar - Al-Msnaa 2:1 (0:0, 2:1)
ParaguayParaguay: Primera Division    
21:30Nacional Asuncion - Rubio Nu 0:2 (0:1, 0:1)
23:00Tacuary - Cerro Porteno PF 1:0 (1:0, 0:0)
00:00Sol de America - Cerro Porteno 2:2 (1:0, 1:2)
22:30Guarani - Sp. Carapegua 2:1 (1:1, 1:0)
09.04.2012
00:30Libertad Asuncion - Independiente 1:1 (1:0, 0:1)
00:40Olimpia Asuncion - Sp. Luqueno 2:1 (0:1, 2:0)
PeruPeru: Primera Division    
22:30Sporting Cristal - Cesar Vallejo 2:2 (0:1, 2:1)
00:45Sport Boys - U. de Deportes 1:1 (0:0, 1:1)
03:00Jose Galvez - U. San Martin 1:1 (1:1, 0:0)
20:30Ayacucho - FBC Melgar 2:1 (1:0, 1:1)
20:45Cienciano - Union Comercio 0:0 (0:0, 0:0)
22:30Cobresol - Leon de Huanuco 1:1 (0:0, 1:1)
23:00Alianza Lima - Sport Huancayo 3:1 (1:0, 2:1)
09.04.2012
01:15Juan Aurich - Garcilaso 0:0 (0:0, 0:0)
PolandPoland: Ekstraklasa    
13:30Legia - Ruch 2:0 (0:0, 2:0)
15:45Slask Wroclaw - GKS Belchatow 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Jagiellonia - Wisla 1:0 (1:0, 0:0)
09.04.2012
13:45LKS Lodz - Widzew Lodz 1:1 (0:0, 1:1)
16:00Lechia Gdansk - Zaglebie 0:1 (0:1, 0:0)
18:30Korona Kielce - Lech Poznan 2:2 (2:0, 0:2)
PolandPoland: Division 1    
11:00KS Polkowice - Leczna 1:4  
11:30Termalica B-B. - Warta Poznan 2:2 (0:0, 2:2)
15:00Kolejarz - GKS Katowice 0:0  
15:00Ol. Grudziadz - Polonia Bytom 3:1  
15:30Zabki - Zawisza 1:0  
16:00Radzionkow - Arka Gdynia 2:3  
16:00Swinoujscie - Plock 2:2  
17:00Elblag - Pogon Szczecin 2:1  
PolandPoland: Division 2 East    
11:00Garbarnia - S. Wola 2:1 (0:0, 2:1)
11:00Swit - Wisla Pulawy 0:1 (0:0, 0:1)
13:00Brzesko - Pelikan 1:0 (1:0, 0:0)
16:00Pogon Siedlce - Pruszkow 0:1 (0:0, 0:1)
16:00S. Rzeszow - Jeziorak 3:1 (1:0, 2:1)
17:00Ostrowiec Swietokrzyski - Puszcza 0:3  
19:00Olsztyn - Sokolka CAN.  
PolandPoland: Division 2 West    
12:00Czarni Zagan - Elana Torun 0:0 (0:0, 0:0)
13:00Jarocin - Legnica 2:3 (0:1, 2:2)
15:00Nielba Wagrowiec - Tychy 2:3 (1:1, 1:2)
15:00Turek - Calisia Kalisz 2:2 (1:1, 1:1)
16:00Chojniczanka - Drutex-Bytovia 1:3 (1:2, 0:1)
16:00Ruch Zdzieszowice - ROW Rybnik 2:0 (1:0, 1:0)
16:00Zaglebie Sosnowiec - Walbrzych 0:2 (0:1, 0:1)
16:30Kluczbork - Chrobry Glogow 1:0 (0:0, 1:0)
18:00B. Gdynia - Rakow 2:2 (2:1, 0:1)
PolandPoland: Młoda Ekstraklasa U21    
13:00Belchatow U21 - Slask U21 1:0 (0:0, 1:0)
PortugalPortugal: Primeira Liga    
17:00Olhanense - Ferreira 1:2 (1:1, 0:1)
17:00Rio Ave - Feirense 2:2 (1:1, 1:1)
19:30Maritimo - Nacional 2:4 (1:2, 1:2)
21:30Braga - FC Porto 0:1 (0:0, 0:1)
09.04.2012
21:15Sporting - Benfica 1:0 (1:0, 0:0)
PortugalPortugal: Liga de Honra    
12:15Estoril - Naval 2:0  
17:00Belenenses - Moreirense 1:0  
17:00Freamunde - Covilha 2:2  
17:00Oliveirense - Arouca 2:2  
17:00Penafiel - Atletico CP 1:0  
17:00Trofense - Leixoes 0:2  
09.04.2012
19:00U. Madeira - Santa Clara 2:0  
PortugalPortugal: Second Division - Zona Centro    
14:00SC Angrense - FC Madalena 2:2  
17:00Aliados Lordelo - Coimbroes 0:0  
17:00Anadia - Boavista 0:0  
17:00Cinfaes - Amarante 1:1  
17:00Padroense - Oliv. Bairro 2:3  
17:00Paredes - Gondomar 0:1  
17:00Sao Joao Ver - Operario 1:0  
17:00Tondela - SC Espinho 4:2  
PortugalPortugal: Second Division - Zona Sul    
17:00Caldas - Torreense 2:3  
17:00Dezembro - Oriental 0:0  
17:00Estrela Vendas Novas - GD Tourizense 0:2  
17:00Fatima - Atletico SC 3:1  
17:00Juv. Evora - Carregado 0:2  
17:00Mafra - Sertanense 2:2  
17:00Moura AC - Louletano 1:2  
17:00Pinhalnovense - Monsanto 1:1  
PortugalPortugal: Second Division - Zona Norte    
17:00AD Fafe - Chaves 2:1  
17:00AD Oliveirense - Famalicao 0:1  
17:00GD Ribeirao - Camacha 2:1  
17:00Maritimo B - AD Lousada 1:0  
17:00Merelinense - Varzim 1:3  
17:00Ribeira Brava - AD Limianos 1:1  
17:00SC Mirandela - Vizela 7:2  
17:00Tirsense - Macedo de Cavaleiros 2:1  
QatarQatar: Premier League    
17:30Al Rayyan - Qatar SC 8:2 (3:1, 5:1)
17:30Al-Sadd - Al Wakra 3:1 (1:0, 2:1)
19:30Al Ahli Doha - Al Khor 1:3 (1:1, 0:2)
17:30Al Jaish - Al Arabi 1:0 (0:0, 1:0)
17:30Lekhwiya SC - Al-Kharitiyath 1:1 (0:1, 1:0)
19:30Umm-Salal - Al-Gharafa 1:2 (1:1, 0:1)
RomaniaRomania: Liga 1    
13:00Vointa Sibiu - Vaslui 3:0 (1:0, 2:0)
18:00Din. Bucuresti - Petrolul 1:3 (0:0, 1:3)
20:30CFR Cluj - FC Rapid Bucuresti 0:5 (0:1, 0:4)
16:00Astra - Pandurii 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Ceahlaul - U. Cluj 1:1 (0:0, 1:1)
20:30FC Steaua Bucuresti - Sp. Studentesc 4:1 (3:0, 1:1)
09.04.2012
18:00FC Brasov - Concordia 2:3 (0:1, 2:2)
19:30Mioveni - Otelul 1:2 (0:2, 1:0)
RomaniaRomania: Liga 2/Serie A    
10:00Braila - Navodari 1:3 (0:1, 1:2)
10:00Delta Tulcea - CS Otopeni 1:1 (1:0, 0:1)
10:00Dunarea Galati - Branesti 3:0 AWA.  
10:00F. Constanta - FC Botosani 0:1 (0:1, 0:0)
10:00Mangalia - CSM Iasi 1:4 (1:0, 0:4)
12:00Din. Bucuresti II - Dunarea Giurgiu 1:2 (1:1, 0:1)
12:00Gloria Buzau - FC Viitorul 1:1 (0:0, 1:1)
12:00FC Snagov - FCM Bacau 2:4 (1:2, 1:2)
RomaniaRomania: Liga 2/Serie B    
10:00FC Juventus Bucuresti - Muresul 1:0 (0:0, 1:0)
10:00Olt Slatina (2009) - CS Turnu Severin 0:0 (0:0, 0:0)
10:00Ramnicu Valcea - Luceafarul Oradea 0:1 (0:0, 0:1)
10:00Turda - Chindia Targoviste 0:3  
10:00Olt Slatina - UTA Arad 3:0 (1:0, 2:0)
14:00Timisoara - Alba Iulia 0:0 (0:0, 0:0)
09.04.2012
14:00Bistrita - FC Arges 3:0 (3:0, 0:0)
16:00FC Bihor - FCMU Baia Mare 5:0 (3:0, 2:0)
RussiaRussia: Premier League    
12:00Amkar - FK Rostov 1:0 (0:0, 1:0)
13:00Dynamo Moscow - Rubin Kazan 1:1 (1:0, 0:1)
14:15Lokomotiv Moscow - Zenit Petersburg 0:1 (0:0, 0:1)
16:30CSKA Moscow - FK Anzi Makhackala 0:0 (0:0, 0:0)
14:30Krasnodar - Tomsk 3:1 (1:0, 2:1)
16:45Spartak Moscow - Kuban 2:0 (1:0, 1:0)
RussiaRussia: Division 1    
09:00Luch Energiya - Chernomorets Novorossijsk 2:1  
11:00Yenisey - SKA Khabarovsk 1:1  
12:00FK Chimki Moskovska oblast - Baltika 1:1  
14:00Volgar-Astrakhan - F. Voronezh 2:1  
16:00Kamaz - Vladimir 0:1  
RussiaRussia: Youth League    
14:00Krasnodar U21 - Tomsk U21 1:1  
14:00Spartak Moscow U21 - Kuban U21 1:0  
Saudi ArabiaSaudi Arabia: Saudi Professional League    
19:35Al-Ettifaq - Al-Faisaly 1:2 (0:1, 1:1)
19:35Al-Fateh - Al-Taawon 0:0 (0:0, 0:0)
19:35Al-Ittihad FC - Al-Nasr 1:1 (0:0, 1:1)
19:35Al Qadisiya - Hajer 1:1 (1:0, 0:1)
19:35Al-Raed - Al Ahli SC 1:5 (0:2, 1:3)
19:35Al-Shabab - Al Ansar 3:0 (3:0, 0:0)
19:35Najran - Al-Hilal 0:2 (0:1, 0:1)
ScotlandScotland: Premier League    
13:00Kilmarnock - Celtic 0:6 (0:4, 0:2)
16:00Aberdeen - Dundee Utd 3:1 (1:1, 2:0)
16:00Dunfermline - Hearts 1:2 (0:0, 1:2)
16:00Rangers - St. Mirren 3:1 (2:0, 1:1)
16:00St Johnstone - Inverness 0:0 (0:0, 0:0)
13:30Hibernian - Motherwell 1:1 (1:0, 0:1)
ScotlandScotland: Division 1    
16:00Ayr - Partick 1:3 (0:2, 1:1)
16:00Dundee FC - Falkirk 3:1 (2:1, 1:0)
16:00Livingston - Ross County 1:3 (0:1, 1:2)
16:00Morton - Queen of South 2:2 (1:0, 1:2)
16:00Raith - Hamilton 2:1 (0:1, 2:0)
ScotlandScotland: Division 2    
16:00Albion Rovers - Dumbarton 1:1 (1:1, 0:0)
16:00Brechin - Stirling 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Cowdenbeath - Arbroath 2:3 (1:2, 1:1)
16:00Forfar Athletic - East Fife 1:4 (1:2, 0:2)
16:00Stenhousemuir - Airdrieonians 0:3 (0:2, 0:1)
ScotlandScotland: Division 3    
16:00Alloa - Elgin City 8:1  
16:00Annan - Berwick 1:1  
16:00Clyde - Stranraer 2:1  
16:00Peterhead - Montrose 2:1  
16:00Queen's Park - East Stirlingshire 5:1  
SerbiaSerbia: Super Liga    
16:00Borac - Novi Pazar 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Javor - Jagodina 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Radnicki 1923 - Hajduk Kula 0:0 (0:0, 0:0)
16:00Smederevo - OFK Beograd 0:1 (0:0, 0:1)
16:00Sp. Subotica - Partizan 1:2 (0:1, 1:1)
16:00Vojvodina - Rad Beograd 0:2 (0:1, 0:1)
18:00FK Crvena zvezda - Metalac 5:0 (2:0, 3:0)
16:00Borca - Sloboda 0:2 (0:1, 0:1)
SingaporeSingapore: S.League    
13:45Geylang - Tampines 1:5 (1:2, 0:3)
13:45Gombak - Hougang 2:1 (1:1, 1:0)
13:45Home Utd - Harimau Muda 2:1 (1:0, 1:1)
SlovakiaSlovakia: Corgon Liga    
14:30VSS Kosice - Z. Moravce 0:1 (0:0, 0:1)
17:30Dun. Streda - Ruzomberok 0:1 (0:1, 0:0)
17:30Presov - B. Bystrica 2:2 (0:0, 2:2)
17:30Senica - Zilina 1:1 (1:1, 0:0)
17:30Trencin - Nitra 5:2 (0:1, 5:1)
19:00Slovan Bratislava - Trnava 0:0 (0:0, 0:0)
SlovakiaSlovakia: 2. liga    
15:30D. Kubin - L. Mikulas 2:0 (0:0, 2:0)
15:30Dubnica - Rimavska Sobota 0:2 (0:1, 0:1)
15:30Lucenec - SK Senec 1:4 (1:2, 0:2)
15:30Myjava - FC Petrzalka Akademia 6:1 (2:0, 4:1)
15:30Podbrezova - Moldava 2:0 (2:0, 0:0)
10:30Ruzomberok B - Michalovce 4:0 (3:0, 1:0)
SlovakiaSlovakia: Divison C West    
15:30D. Luzna - Slovan Bratislava B 2:0 (2:0, 0:0)
15:30MFK Topolcany - Pezinok 1:1 (1:1, 0:0)
15:30Sala - Nove Mesto 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Trnava B - Puchov CAN.  
15:30Nemsova - Vrable 2:0 (1:0, 1:0)
15:30Nitra B - Moravany 3:0  
15:30Sered - Vrbove 2:0 (2:0, 0:0)
SlovakiaSlovakia: Divison C East    
15:30Lipany - Zvolen 3:1 (1:0, 2:1)
15:30Lubovna - Lok. Kosice 0:2 (0:1, 0:1)
15:30Kremnicka - Vranov 0:1 (0:0, 0:1)
15:30Namestovo - Bardejov 0:0 (0:0, 0:0)
15:30Ruzina - Moldava B 3:1 (2:0, 1:1)
15:30Spisska Nova Ves - Presov B 1:2 (0:0, 1:2)
15:30Zdana - Kosice B 1:2 (0:1, 1:1)
SloveniaSlovenia: Prva liga    
16:00Celje - Domzale 0:2  
16:00Mura - ND Gorica 0:1  
16:00Triglav - Rudar 1:5  
18:00Maribor - Nafta 6:0  
18:00NK Olimpija Ljubljana - Koper 0:1  
SloveniaSlovenia: 2. SNL    
16:30Bela Krajina - Sencur 2:2 (1:0, 1:2)
16:30Interblock - Krsko 2:1 (2:0, 0:1)
16:30NK Smartno - Aluminij 0:0 (0:0, 0:0)
16:30Radomlje - Dravinja 8:2 (4:1, 4:1)
South AfricaSouth Africa: Premier League    
15:00Golden Arrows - Free State Stars 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Supersport Utd - Bidvest Wits 2:1 (0:0, 2:1)
20:15Ajax Cape Town - Moroka Swallows 2:2 (1:0, 1:2)
20:15Platinum Stars - Kaizer Chiefs 1:2 (0:2, 1:0)
15:00Bloem Celtic - Amazulu 1:1 (1:0, 0:1)
15:00Maritzburg Utd - Santos 1:1 (1:0, 0:1)
09.04.2012
18:00Orlando Pirates - Jomo Cosmos 2:1 (1:1, 1:0)
South AfricaSouth Africa: First Division    
15:00African Warriors - Dynamos 3:1  
15:00Atlie - Chippa Utd. 1:5  
15:00Cape Town City - Witbank 1:2  
15:00FC Cape Town - Blackburn 1:0  
15:00Pretoria U. - FC AK 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Royal Eagles - United FC 2:2  
15:00Stellenbosch - Carara Kicks 3:1  
15:00Thanda Royal Zulu - Polokwane 2:2  
South KoreaSouth Korea: K-League    
08:00Daejeon - Busan 0:1 (0:0, 0:1)
08:00Gangwon - Incheon 2:1 (1:0, 1:1)
10:00Jeju Utd - Daegu 2:0 (0:0, 2:0)
10:00Jeonnam - Suwon Bluewings 1:1 (1:0, 0:1)
08:00Gwangju FC - Ulsan Hyundai 0:1 (0:0, 0:1)
08:00Gyeongnam - Jeonbuk 0:2 (0:1, 0:1)
08:00Seongnam - Pohang 0:2 (0:0, 0:2)
10:00Seoul - Sangju Sangmu 2:0 (1:0, 1:0)
South KoreaSouth Korea: National League    
08:00Suwon City - Mokpo City 1:2 (0:1, 1:1)
08:00Yongin City - Hummel 2:2 (2:0, 0:2)
12:00Goyang - Changwon 3:0 (1:0, 2:0)
12:00Gangneung - Cheonan City 2:1 (0:0, 2:1)
SpainSpain: Primera Division    
18:00Espanyol - Real Sociedad 2:2 (1:2, 1:0)
18:00Getafe - Gijon 2:0 (1:0, 1:0)
18:00Rayo Vallecano - Osasuna 6:0 (4:0, 2:0)
20:00Zaragoza - Barcelona 1:4 (1:2, 0:2)
22:00Betis - Villarreal 3:1 (2:0, 1:1)
12:00Levante - Atl. Madrid 2:0 (2:0, 0:0)
16:00Mallorca - Granada CF 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Ath Bilbao - Sevilla 1:0 (0:0, 1:0)
21:30Real Madrid - Valencia 0:0 (0:0, 0:0)
09.04.2012
21:00Malaga - Santander 3:0 (1:0, 2:0)
SpainSpain: Segunda Division    
16:00Xerez CD - Valladolid 0:4 (0:2, 0:2)
18:00Alcorcon - Alcoyano 2:1 (0:0, 2:1)
18:00Huesca - Almeria 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Recreativo Huelva - Guadalajara 4:2 (2:0, 2:2)
18:00Sabadell - Gimnastic 1:0 (1:0, 0:0)
18:00Villarreal B - Elche 2:0 (1:0, 1:0)
18:30Las Palmas - Numancia 1:1 (0:0, 1:1)
12:00Dep. La Coruna - Murcia 3:1 (1:1, 2:0)
19:45Barcelona B - Cordoba 2:0 (2:0, 0:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 1    
12:00Celta Vigo B - Tenerife 3:1 (2:1, 1:0)
12:00RSD Alcala - Albacete 1:1 (0:1, 1:0)
12:00Toledo - Rayo Vallecano B 2:1 (1:1, 1:0)
12:00Vecindario - Conquense 0:2 (0:0, 0:2)
17:00Lugo - Real Madrid B 1:5 (1:4, 0:1)
17:00Marino de Luanco - Coruxo FC 4:2 (2:1, 2:1)
18:00Leganes - San Sebastian Reyes 1:1 (0:0, 1:1)
19:00Atl. Madrid B - Montaneros 2:1 (0:0, 2:1)
19:00R. Oviedo - Getafe B 1:2 (1:0, 0:2)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 2    
16:00Alaves - Lemona 5:0 (1:0, 4:0)
17:00Zamora - Sestao 2:0 (2:0, 0:0)
18:00G. Segoviana - Palencia 1:1 (1:1, 0:0)
18:00R. Union - Burgos 2:0 (0:0, 2:0)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 3    
17:00Valencia B - L Hospitalet 1:1 (1:1, 0:0)
12:00Baleares - Zaragoza B 3:4 (2:1, 1:3)
12:00Lleida - Mallorca B 1:0 (1:0, 0:0)
16:30Mahones - Denia 0:2 AWA.  
17:00Gandia - Llagostera 2:1 (0:1, 2:0)
17:00Orihuela - Huracan 4:1 (3:0, 1:1)
18:00Andorra CF - Teruel 1:1 (1:0, 0:1)
SpainSpain: Segunda Division B - Group 4    
16:00Linense - Betis B 1:0 (1:0, 0:0)
17:00Lucena - Ceuta 2:1 (2:0, 0:1)
11:30Almeria B - Puertollano 2:2 (1:0, 1:2)
11:30Sevilla FC B - Villanovense 2:2  
12:00Melilla - San Roque 2:1 (1:0, 1:1)
16:30Cacereno - Sp. Villanueva 1:0 AWA.  
16:30Roquetas - El Ejido 2:0 AWA.  
17:00Caravaca - Cadiz CF 3:1 (0:0, 3:1)
18:00CD Badajoz - Lorca Atl. 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Ecija - Jaen 0:1 (0:1, 0:0)
SpainSpain: Superliga Women    
19:30Estartit W - FVPR El Olivo W 2:1  
11:30Athletic Bilbao W - Rayo Vallecano W 3:1 (1:0, 2:1)
12:00Atletico Madrid W - Huelva W 3:0 (1:0, 2:0)
12:00Espanyol W - San Gabriel W 4:1 (1:0, 3:1)
12:00Llanos Olivenza W - Barcelona W 0:4 (0:2, 0:2)
12:00Real Sociedad W - Levante W 1:1 (1:1, 0:0)
12:00Transportes Alcaine W - Malaga W 4:0 (2:0, 2:0)
12:15Valencia W - Lagunak W 3:0 (0:0, 3:0)
SwedenSweden: Allsvenskan    
14:00Hacken - Malmo FF 5:0 (3:0, 2:0)
16:00Mjallby - Orebro 0:0 (0:0, 0:0)
15:00Djurgarden - Sundsvall 1:0 (1:0, 0:0)
17:30Helsingborg - Elfsborg 2:1 (1:1, 1:0)
09.04.2012
15:00Goteborg - Norrkoping 1:2 (0:0, 1:2)
17:30Kalmar - AIK 1:2 (0:1, 1:1)
SwedenSweden: Superettan    
17:00Degerfors - Jonkopings 1:3  
17:00Ljungskile - Osters 0:1  
17:20Landskrona - Brommapojkarna 1:2  
09.04.2012
17:00Assyriska FF - Brage 3:1  
17:00Varnamo - Varbergs 0:1  
17:20Hammarby - Halmstad 1:0  
18:00Falkenbergs - Umea FC 1:1  
SwedenSweden: Allsvenskan Women    
09.04.2012
15:00AIK W - Pitea W 0:3 (0:1, 0:2)
15:00Tyreso W - Orebro W 7:0 (2:0, 5:0)
15:00Umea W - Vittsjo W 4:1 (3:1, 1:0)
16:00Kristianstads W - Linkopings W 1:1 (0:0, 1:1)
17:00Jitex W - Rosengard W 1:4 (0:2, 1:2)
SwitzerlandSwitzerland: Super League    
17:45Luzern - Basel 1:1 (0:1, 1:0)
17:45Sion - Zurich 2:1 (0:1, 2:0)
09.04.2012
16:00Grasshoppers - Xamax CAN.  
16:00Servette Geneve FC - Thun 0:2 (0:1, 0:1)
16:00Young Boys - Lausanne 1:3 (0:2, 1:1)
SwitzerlandSwitzerland: Challenge League    
17:00Stade Nyonnais - Wil 2:2  
09.04.2012
16:00Aarau - Bellinzona 2:3  
TajikistanTajikistan: Vysshaya Liga    
10:00Energetik Dushanbe - Khujand 2:2  
10:00Xayr Vahdat - Istaravshan 4:1  
10:00Istiqlol Dushanbe - Khosilot Parkhar 4:1  
10:00Parvoz Bobojon Ghafurov - Vakhsh 0:1  
10:00Ravshan - Zarafshon Panjakent 2:0  
09.04.2012
10:00Guardia Dushanbe - Regar-TadAZ 0:3  
ThailandThailand: Thai Premier League    
13:00Bangkok Glass - Police Utd 2:0 (2:0, 0:0)
13:00Chiangrai Utd - Port MTI FC 1:1 (0:0, 1:1)
13:00Songkhla United - BBCU 2:2 (0:1, 2:1)
13:30Chonburi - Sisaket 5:1 (1:1, 4:0)
13:00Army United - Osotsapa 1:3 (1:2, 0:1)
13:00Pattaya Utd - Chainat 0:2 (0:1, 0:1)
13:00Samut Songkhram - Buriram 0:3 (0:0, 0:3)
13:00TTM Chiangmai - BEC Tero Sasana 0:1 (0:1, 0:0)
13:30Muang Thong Utd - TOT 2:1 (1:1, 1:0)
TunisiaTunisia: Ligue Professionnelle 1    
15:30AS Marsa - Gafsa 1:0 (0:0, 1:0)
15:30Monastir - Hammam-Lif 2:1 (2:0, 0:1)
15:30Olympique Beja - Bizertin 0:0 (0:0, 0:0)
15:30Zarzis - Hamam-Sousse 1:0 (0:0, 1:0)
09.04.2012
15:30Stade Tunisien - Gabes 2:1 (1:0, 1:1)
TurkeyTurkey: Super Lig    
14:30Ankaragucu - Kayserispor 0:5 (0:3, 0:2)
18:00Basaksehir - Genclerbirligi 1:0 (0:0, 1:0)
18:00Bursaspor - Gaziantepspor 0:2 (0:0, 0:2)
18:00Eskisehirspor - Mersin 2:0 (2:0, 0:0)
18:00Fenerbahce - Antalyaspor 2:0 (0:0, 2:0)
18:00Samsunspor - Sivasspor 1:2 (1:1, 0:1)
14:30Orduspor - Trabzonspor 0:0 (0:0, 0:0)
18:00Manisaspor - Galatasaray 0:4 (0:0, 0:4)
TurkeyTurkey: Bank Asya 1. Lig    
13:00Gungoren - Denizlispor 0:3  
18:00Goztepe - Kasimpasa 1:2  
13:00Akhisar Genclik Spor - Bucaspor 0:1  
13:00Boluspor - Konyaspor 1:2  
13:00Giresunspor - Kartalspor 1:0  
15:30Adanaspor AS - Kayseri Erciyesspor 2:1  
15:30Rizespor - Karsiyaka 2:1  
18:00Sakaryaspor - Elazigspor 3:3  
09.04.2012
18:00Gaziantep - Tavsanli Linyitspor 1:1  
TurkeyTurkey: TFF 2. Lig White Group    
13:30Anadolu Selcukspor - Altay 1:0 (0:0, 1:0)
13:30Bozuyukspor - Sanliurfaspor 1:1 (0:1, 1:0)
13:30Bugsasspor - Corumspor 2:0 (0:0, 2:0)
13:30Gaziosmanpasa - Balikesirspor 1:3 (0:2, 1:1)
13:30Ofspor - Kocaelispor 7:1 (4:0, 3:1)
13:30Pendikspor - Iskenderun 1:0 (1:0, 0:0)
13:30Tokatspor - Yeni Malatyaspor 2:1 (1:0, 1:1)
13:30Turgutluspor - Tepecik 0:1 (0:0, 0:1)
TurkeyTurkey: TFF 2. Lig Red Group    
13:30Adana Demirspor - Denizli BB 4:0 (1:0, 3:0)
13:30Adiyamanspor - Fethiyespor 0:3 (0:1, 0:2)
13:30Altinordu - Alanyaspor 0:0 (0:0, 0:0)
13:30Bandirmaspor - Unyespor 2:1 (1:0, 1:1)
13:30Cankiri - Tutap Sekerspor 2:1 (0:0, 2:1)
13:30Eyupspor - Golbasispor 2:1 (1:1, 1:0)
13:30Kocaeli Birlikspor - Trabzon 1:1 (1:1, 0:0)
13:30Mardinspor - Kirklarelispor 0:3 AWA.  
TurkeyTurkey: TFF 3. Lig Group 1    
13:30Elaziz Belediyespor Kulubu - Hacettepe 0:1 (0:1, 0:0)
13:30Gebzespor - Amedspor 3:1 (0:0, 3:1)
13:30Kastamonuspor - Kecioren 2:1 (1:0, 1:1)
13:30Kirikhanspor - Bayrampasa 0:2 (0:0, 0:2)
13:30Luleburgazspor - Inegolspor 0:0 (0:0, 0:0)
13:30Menemen Bld. - Manavgatspor 0:2 (0:1, 0:1)
13:30Sandiklispor - Vanspor Bld. 2:1 (1:0, 1:1)
13:30Sebatspor - Kirikkalespor 0:1 (0:1, 0:0)
13:30Umraniyespor - Besikduzuspor 0:2 (0:0, 0:2)
TurkeyTurkey: TFF 3. Lig Group 2    
13:30Batman Petrolspor - Sivas Belediyespor 1:1 (0:1, 1:0)
13:30Bingol - Yesil Bursa 0:0 (0:0, 0:0)
13:30Kahramanmarasspor - Istanbulspor AS 1:0 (1:0, 0:0)
13:30Keciorengucu - Erganispor 4:0 (0:0, 4:0)
13:30Kilimli - Kepez Bld. 4:1 (0:0, 4:1)
13:30Maltepespor - Golcukspor 2:3 (1:2, 1:1)
13:30Nazillispor - Iskenderun 3:2 (2:0, 1:2)
13:30Orhangazispor - Karsspor 0:0 (0:0, 0:0)
13:30Trabzon Akcaabat - Kucukcekmecespor 0:0 (0:0, 0:0)
TurkeyTurkey: TFF 3. Lig Group 3    
13:30Ankara Demirspor - Carsambaspor 3:1 (0:1, 3:0)
13:30Araklispor - Anadolu Uskudar 2:0 (1:0, 1:0)
13:30Beylerbeyi SK - Pazarspor 2:2 (1:0, 1:2)
13:30Dardanelspor - Erzurum BB 4:3 (2:1, 2:2)
13:30Diyarbakir Kayapinar - Darica Genclerbirligi 1:2 (0:0, 1:2)
13:30Karacabey Birlikspor - Afyonkarahisaspor 3:0 (0:0, 3:0)
13:30Kemerspor 2003 - Aydinspor 0:1 (0:0, 0:1)
13:30Sancaktepe - Yozgatspor 1959 FK 3:1 (1:1, 2:0)
13:30Tarsus - Siirtspor 2:0 (2:0, 0:0)
UkraineUkraine: Premier League    
15:00Shakhtar Donetsk - Dyn. Kiev 2:0 (0:0, 2:0)
16:30Karpaty - Met. Donetsk 0:2 (0:1, 0:1)
18:00Ch. Odessa - FK Zorya Luhansk 2:3 (0:1, 2:2)
14:30Mariupol - Tavriya 0:2 (0:0, 0:2)
16:30Kryvbas Krivoy Rog - Oleksandriya 1:2 (0:1, 1:1)
09.04.2012
18:00Dnipro - Metalist Kharkiv 2:2 (0:1, 2:1)
UkraineUkraine: Division 2    
16:00Met. Zaporozhye - Mykolaiv 1:0 (1:0, 0:0)
12:00FC Sevastopol - Naftovik-Ukrnafta 3:1 (1:1, 2:0)
14:00Bukovyna - Zirka Kropyvnytskyi 3:2 (2:1, 1:1)
14:00Energetik - Hoverla Uzhhorod 1:3 (1:2, 0:1)
15:00Helios - Olimpik Donetsk 2:1 (1:0, 1:1)
15:15Titan A. - Stal Alchevsk 2:1 (1:0, 1:1)
15:30FC Odesa - Nyva Vinnycja 0:1 (0:0, 0:1)
17:00Krymteplytsia - Bila Tserkva 1:2 (0:2, 1:0)
09.04.2012
16:00Lviv - Dynamo Kiev 2 0:1 (0:0, 0:1)
United Arab EmiratesUnited Arab Emirates: Presidents Cup    
15:55Al Jazira - Al Sharjah 4:1 ET (0:0, 1:1, 3:0)
19:05Al Wahda - Bani Yas 1:3 ET (1:0, 0:1, 0:2)
UruguayUruguay: Primera Division    
21:00Rampla Juniors - Cerro Largo 0:3 (0:0, 0:3)
21:00Wanderers - Sisley 1:3 (1:1, 0:2)
21:00Cerrito - Danubio 1:0 (0:0, 1:0)
21:00Liverpool M. - CA Cerro 2:1 (2:0, 0:1)
09.04.2012
01:00Club Nacional - Bella Vista 3:1 (2:0, 1:1)
USAUSA: MLS    
18:00Montreal Impact - Toronto FC 2:1 (1:0, 1:1)
21:00Columbus Crew - New York Red Bulls 1:4 (0:3, 1:1)
22:00Sporting Kansas City - Los Angeles Galaxy 1:0 (1:0, 0:0)
01:00San Jose Earthquakes - Vancouver Whitecaps 3:1 (0:0, 3:1)
01:30DC United - Seattle Sounders 0:0 (0:0, 0:0)
03:00Real Salt Lake - Colorado Rapids 2:0 (1:0, 1:0)
04:30Portland Timbers - Chivas USA 1:2 (1:0, 0:2)
USAUSA: North American Soccer League    
01:30Atlanta Silverbacks - San Antonio 0:0 (0:0, 0:0)
01:30Fort Lauderdale - Edmonton 1:0 (0:0, 1:0)
01:30Puerto Rico - Tampa Bay 1:0 (0:0, 1:0)
02:30Minnesota - Carolina RailHawks 0:0 (0:0, 0:0)
UzbekistanUzbekistan: Professional Football League    
13:00Navbahor Namangan - Lok. Tashkent 0:2 (0:1, 0:1)
13:30Buxoro - Mashal Muborak 1:1 (1:0, 0:1)
13:30Met. Bekobod - Qizilqum Zarafshon 1:0 (1:0, 0:0)
13:00Din. Samarkand - Pakhtakor 0:1 (0:0, 0:1)
13:30Olmaliq - Andijan 3:2 (2:0, 1:2)
09.04.2012
15:00Bunyodkor - Shortan Guzor 3:0 (1:0, 2:0)
VenezuelaVenezuela: Primera Division    
23:30Estudiantes Merida - Dep. Tachira 2:1 (1:1, 1:0)
VietnamVietnam: V-League    
11:00Gia Lai - Thanh Hoa 2:0 (1:0, 1:0)
11:10Dong Thap - Tien Giang FC 1:3 (0:2, 1:1)
11:00Ninh Binh - Hoa Phat 2:3 (2:0, 0:3)
11:10Da Nang - Hai Phong 2:1 (2:1, 0:0)
12:00Binh Duong - Khanh Hoa 0:2 (0:1, 0:1)
WalesWales: Premier    
15:30Airbus - Carmarthen Town 0:1 (0:0, 0:1)
15:30Prestatyn - Neath Athletic 2:3 (0:1, 2:2)
18:15TNS - Llanelli 1:1 (1:1, 0:0)
09.04.2012
15:30Airbus - Port Talbot 2:2 (2:1, 0:1)
15:30Bala - Llanelli 0:1 (0:1, 0:0)
WalesWales: Division 1    
15:30Bryntirion - Barry 0:2  
15:30Cambrian & Clydach - Goytre Utd 6:3  
15:30Pontardawe - Haverfordwest 3:0  
15:30Ton Pentre - Taffs Well 3:2  
15:30West End - Porth 1:2  
WorldWorld: Friendly International    
15:00France U16 - Portugal U16 3:4 PEN. (2:1, 1:2, 5:6)
16:00England U16 - Russia U16 2:3 PEN. (0:0, 2:2, 3:4)
17:00Mexico U16 - China U16 4:0 (2:0, 2:0)
17:05USA U16 - Japan U16 2:1 PEN. (0:0, 1:1, 4:3)
09.04.2012
14:00Malta U17 - Liechtenstein U17 1:0 (0:0, 1:0)
14:00Northern Ireland U17 - Romania U17 0:3 (0:1, 0:2)
16:00Latvia U19 - Russia U18 2:2 (1:0, 1:2)
ZimbabweZimbabwe: Premier Soccer League    
15:00CAPS Utd - Chicken Inn 0:3  
15:00Hardbody - Black Mambas 0:1