Too many results? As a registered user you can display just your favourite leagues (select here) by selecting "My leagues only" in menu.
As a registered user you can save your time by selecting your favourite sport (select here). Next time you visit Results, your favourite sport will be displayed by default.

Yesterday's soccer results

Calendar
  • Show:
AfricaAfrica: African Nations Championship    
12:00Malawi - Madagascar        
12:00Seychelles - Mauritius        
30.04.2017
15:30South Sudan - Somalia        
AlbaniaAlbania: Super League    
19:00KF Tirana - Partizani   1:2 (1:1, 0:1)
16:00Kukesi - Laci   2:1 (1:0, 1:1)
16:00Vllaznia - Korabi Peshkopi   1:1 (1:0, 0:1)
30.04.2017
16:00Luftetari Gjirokastra - Skenderbeu        
19:00Teuta - Flamurtari        
AlgeriaAlgeria: Division 1    
18:00Oran - Kabylie   0:0 (0:0, 0:0)
18:00USM Alger - Batna   3:0 (0:0, 3:0)
20:00Saoura - MC Alger   0:0 (0:0, 0:0)
AndorraAndorra: Primera Divisió    
21:30Ordino - UE Engordany   2:0  
30.04.2017
12:00UE Santa Coloma - Sant Julia        
14:00Jenlai - Encamp        
16:00Lusitanos - FC Santa Coloma        
AngolaAngola: Girabola    
16:00Caala - Progresso da Lunda Sul        
16:00Desportivo Huila - Progresso        
16:00Desportivo JGM - ASA        
16:00Onze Bravos - Petro Atletico        
16:00Sagrada - Santa Rita        
16:30Kabuscorp - Primeiro de Maio   2:2  
30.04.2017
16:00Academica - C.R.D. Libolo        
18:00Primeiro de Agosto - Interclube        
ArgentinaArgentina: Primera Division    
00:00Quilmes - Talleres Cordoba   1:0 (0:0, 1:0)
02:15Independiente - Estudiantes L.P.   2:2 (1:1, 1:1)
21:00Gimnasia L.P. - San Lorenzo   0:1 (0:0, 0:1)
21:00Huracan - Newells Old Boys   0:1 (0:0, 0:1)
21:10Sarmiento Junin - Colon Santa FE   0:4 (0:2, 0:2)
23:20Tigre - Banfield   0:1 (0:1, 0:0)
30.04.2017
01:00Temperley - Racing Club   3:0 (2:0, 1:0)
01:30Union de Santa Fe - Patronato   0:0 (0:0, 0:0)
21:00Godoy Cruz - San Martin S.J.  
22:00Atl. Tucuman - River Plate   POSTP.  
22:00Rosario Central - Aldosivi  
00:10Boca Juniors - Arsenal Sarandi  
00:30Olimpo Bahia Blanca - Atl. Rafaela  
ArgentinaArgentina: Primera B Nacional    
18:05Nueva Chicago - Guillermo Brown   2:0 (0:0, 2:0)
19:45CDJU Gualeguaychu - Almagro   0:1 (0:1, 0:0)
20:30Flandria - Central Cordoba   2:0 (1:0, 1:0)
30.04.2017
01:05Chacarita Juniors - Villa Dalmine   4:1 (0:1, 4:0)
20:40Los Andes - Ferro  
20:45Argentinos Jrs - Brown Adrogue  
22:00Crucero del Norte - Sportivo Estudiantes  
22:00Gimnasia Jujuy - All Boys  
22:00San Martin T. - Douglas Haig  
00:00Santamarina - Boca Unidos  
ArgentinaArgentina: Primera B Metropolitana    
02:05Deportivo Moron - Excursionistas   5:0 (1:0, 4:0)
17:00Talleres Remedios Escalada - Deportivo Espanol   1:1 (0:1, 1:0)
20:30Comunicaciones - Barracas Central   0:2 (0:1, 0:1)
20:30Deportivo Riestra - Almirante Brown   0:1 (0:0, 0:1)
30.04.2017
17:00Acassuso - UAI Urquiza  
18:40CA Estudiantes - Platense  
20:30Colegiales - Villa San Carlos  
20:30Tristan Suarez - San Telmo  
ArgentinaArgentina: Primera C Metropolitana    
20:30Defensores Unidos - Sportivo Italiano   3:1 (1:1, 2:0)
20:30Dep. Merlo - Argentino de Quilmes   1:5 (1:3, 0:2)
17:00Berazategui - Deportivo Armenio   1:0 (1:0, 0:0)
30.04.2017
20:30Club Lujan - El Porvenir  
20:30Def. de Cambaceres - San Miguel        
20:30Sacachispas - San Martin Burzaco        
20:30Sportivo Barracas - Central Cordoba        
ArgentinaArgentina: Primera D Metropolitana    
20:30Central Ballester - CSR Espanol   1:1 (0:0, 1:1)
20:30Ituzaingo - Lugano   1:1 (0:1, 1:0)
30.04.2017
20:30General Lamadrid - Deportivo Paraguayo  
ArgentinaArgentina: Torneo Federal A    
02:30Club Atletico Mitre - Gimnasia y Tiro   0:2 (0:0, 0:2)
21:00Antoniana - Sportivo Patria   0:1 (0:1, 0:0)
21:00Deportivo Madryn - Agropecuario   1:1 (1:1, 0:0)
21:00Gimnasia Mendoza - Defensores Belgrano VR   3:1 (1:1, 2:0)
21:00Union Aconquija - Chaco For Ever   5:1 (1:1, 4:0)
21:00Union Sunchales - Cipolletti   3:1 (1:0, 2:1)
21:00Union Villa Krause - AH Zapla   0:0 (0:0, 0:0)
30.04.2017
21:00Alvarado - Sportivo Las Parejas  
21:00Concepcion - Gutierrez Mendoza        
21:00Def. Pronunciamiento - Guarani Antonio Franco        
21:00Deportivo Maipu - General Belgrano  
21:00Deportivo Roca - Ferro Gen.Pico        
21:00Desamparados - San Lorenzo Alem  
21:00Independiente de Neuquen - Rivadavia  
21:00Juventud Unida Universitario - San Jorge  
21:00Libertad de Sunchales - Formosa  
22:00Sportivo Belgrano - Gimnasia E.R.        
ArmeniaArmenia: Premier League    
15:00Alashkert - Ararat Yerevan   3:1 (1:1, 2:0)
17:00Gandzasar - Shirak Gyumri   3:2 (1:1, 2:1)
30.04.2017
17:00Pyunik Yerevan - Banants Yerevan  
AustraliaAustralia: A-League    
11:50Sydney FC - Perth Glory   3:0 (3:0, 0:0)
30.04.2017
09:00Melbourne Victory - Brisbane Roar  
AustraliaAustralia: NPL NSW    
10:30Sutherland Sharks - Wollongong Wolves   0:3 (0:1, 0:2)
11:00Blacktown City - Manly Utd   3:2 (1:0, 2:2)
11:00Bonnyrigg White Eagles - Rockdale City Suns   0:5 (0:1, 0:4)
30.04.2017
08:00Sydney Utd - Parramatta Eagles  
08:45APIA Tigers - Sydney Olympic  
09:00Hakoah Sydney - Sydney FC U21  
AustraliaAustralia: NPL Victoria    
12:30Port Melbourne Sharks - Bulleen   0:3 (0:2, 0:1)
07:00Avondale FC - Kingston City   POSTP.  
07:00North Geelong - St Albans   2:2 (1:2, 1:0)
10:00Green Gully - Melbourne Knights   2:1 (0:0, 2:1)
11:00Hume City - Oakleigh Cannons   0:1 (0:0, 0:1)
30.04.2017
07:00Heidelberg Utd - Bentleigh Greens  
08:00South Melbourne - Pascoe Vale  
AustraliaAustralia: Brisbane Premier League    
10:15Holland Park Hawks - Logan Lightning   3:3 (2:2, 1:1)
10:30Rochedale - Albany Creek   4:1 (3:1, 1:0)
11:00Eastern Suburbs - Mitchelton   4:3 (3:2, 1:1)
11:00Queensland Lions - Grange Thistle   6:1 (2:0, 4:1)
11:00Souths - Capalaba FC   7:1 (3:1, 4:0)
30.04.2017
07:15Ipswich Knights - Peninsula  
AustraliaAustralia: NPL Western Australia    
09:00Armadale - Bayswater   0:0 (0:0, 0:0)
09:00Cockburn City - Inglewood Utd   2:2 (0:1, 2:1)
09:00ECU Joondalup - Mandurah City   3:1 (0:0, 3:1)
09:00Floreat Athena - Sorrento   2:1 (0:0, 2:1)
09:00Subiaco - Perth Glory U21   2:0 (0:0, 2:0)
13:00Joondalup United - Perth SC   3:2 (1:2, 2:0)
30.04.2017
09:00Stirling Lions - Balcatta  
AustraliaAustralia: NPL South Australian    
07:30Croydon Kings - Adelaide U21   1:2 (0:1, 1:1)
07:30Cumberland Utd. - Campbelltown City   0:4 (0:3, 0:1)
07:30West Adelaide - Adelaide Comets   2:1 (1:0, 1:1)
07:30West Torrens - Para   1:0 (0:0, 1:0)
11:30Adelaide Olympic - Adelaide City   0:4 (0:1, 0:3)
30.04.2017
07:30NE Metrostars - Blue Eagles  
AustraliaAustralia: NPL Queensland    
11:15Redlands - Brisbane Strikers   0:4 (0:1, 0:3)
09:00SWQ Thunder - Western Pride   2:1 (0:0, 2:1)
10:30Brisbane City - F.N.Q. Heat   3:1 (1:0, 2:1)
10:30Gold Coast City - Olympic FC   1:0 (0:0, 1:0)
11:00Northern Fury - Brisbane U21   POSTP.  
30.04.2017
06:00Sunshine Coast - Moreton Bay Utd   0:7 (0:5, 0:2)
AustraliaAustralia: Capital Territory    
07:00Monaro Panthers - Gungahlin   1:2 (1:2, 0:0)
07:00Tuggeranong Utd - Riverina   3:3 (1:1, 2:2)
30.04.2017
07:00Canberra FC - Woden Weston  
07:00Canberra Olympic - Belconnen United  
07:00Cooma - FFA Centre of Excellence        
AustraliaAustralia: Northern NSW    
06:30Newcastle Jets U21 - Valentine   0:1 (0:1, 0:0)
11:30Edgeworth E. - Charlestown City Blues   2:0 (1:0, 1:0)
30.04.2017
06:30Adamstown Rosebud - Lambton J.   1:3 (0:2, 1:1)
06:30Hamilton Olympic - Weston Bears   2:0 (1:0, 1:0)
06:30Maitland - Lake Macquarie   1:0 (0:0, 1:0)
Australia & OceaniaAustralia & Oceania: OFC Champions League    
30.04.2017
04:00Auckland City - Team Wellington   3:0 (2:0, 1:0)
AustriaAustria: Tipico Bundesliga    
16:00Austria Vienna - Sturm Graz   4:1 (2:0, 2:1)
18:30AC Wolfsberger - Mattersburg   2:2 (1:0, 1:2)
18:30Salzburg - Ried   1:1 (0:1, 1:0)
18:30St. Polten - Altach   3:3 (2:1, 1:2)
30.04.2017
16:30Admira - Rapid Vienna  
AustriaAustria: Erste Liga    
18:30BW Linz - Horn   1:4 (1:0, 0:4)
18:30FAC Wien - Liefering   0:3 (0:2, 0:1)
18:30Kapfenberg - A. Lustenau   2:3 (0:1, 2:2)
20:30Neustadt - Wattens   2:0 (0:0, 2:0)
AustriaAustria: Regionalliga East    
17:30St. Polten (Am) - FK Austria Vienna (Am)   2:1 (1:0, 1:1)
19:00Admira (Am) - Amstetten   1:1 (0:1, 1:0)
19:00First Vienna - Ebreichsdorf   2:1 (0:0, 2:1)
19:00Ritzing - Traiskirchen   1:2 (0:1, 1:1)
20:00Schwechat - Stadlau   0:2 (0:1, 0:1)
AustriaAustria: Regionalliga Central    
18:00Stadl Paura - Pasching   POSTP.  
19:00Hartberg - Florian   2:0 (1:0, 1:0)
19:00Kalsdorf - Lafnitz   0:0 (0:0, 0:0)
19:00SC Weiz - ATSV Wolfsberger   2:0 (1:0, 1:0)
19:00Vorwarts Steyr - A. Klagenfurt   0:3 (0:1, 0:2)
17:00Union Gurten - Gleisdorf   2:2 (1:1, 1:1)
30.04.2017
15:00Sturm Graz (Am) - Deutschlandsberger  
AustriaAustria: Regionalliga West    
19:00Schwaz - Kufstein   2:2 (1:0, 1:2)
19:00Wacker Innsbruck (Am) - USK Anif   0:1 (0:1, 0:0)
16:00Hard - SV Worgl   2:0 (0:0, 2:0)
16:00Johann - Seekirchen   3:0 (2:0, 1:0)
AzerbaijanAzerbaijan: Premier League    
14:00AZAL PFK - Zira   0:3 (0:1, 0:2)
14:00Kapaz - Inter Baku   1:0 (0:0, 1:0)
14:00SumQayit - Gabala   2:1 (2:1, 0:0)
15:00Neftci Baku - Qarabag   1:2 (0:0, 1:2)
BahrainBahrain: Premier League    
18:00Al-Hala - East Riffa   0:1 (0:0, 0:1)
18:00Al-Najma - Malkia   2:2 (2:2, 0:0)
18:00Bahrain SC - Al-Ahli Manama   2:1 (1:0, 1:1)
BelarusBelarus: Vysshaya Liga    
15:00Naftan - Krumkachy   0:3 (0:0, 0:3)
17:00FC Minsk - Isloch Minsk   2:0 (1:0, 1:0)
18:00Neman - Vitebsk   1:4 (1:2, 0:2)
30.04.2017
15:30Zhodino - Dnepr Mogilev  
16:30Brest - Slavia Mozyr  
17:30BATE - Shakhtyor Soligorsk  
18:00Gorodeja - Din. Minsk  
18:30FC Gomel - Slutsk  
BelgiumBelgium: Jupiler League    
20:30St. Liege - St. Gilloise   3:1 (2:0, 1:1)
18:00Genk - Kortrijk   3:0 (2:0, 1:0)
20:00Lokeren - Eupen   4:1 (3:1, 1:0)
20:00Waasland-Beveren - St. Truiden   0:1 (0:0, 0:1)
20:30Lierse - KV Mechelen   0:0 (0:0, 0:0)
30.04.2017
14:30Gent - Anderlecht  
18:00Oostende - Charleroi  
20:00Mouscron - KSV Roeselare  
BelgiumBelgium: Proximus League    
20:30Cercle Brugge KSV - Tubize   1:1 (0:0, 1:1)
20:30Leuven - Lommel Utd   1:0 (0:0, 1:0)
BelgiumBelgium: First Amateur Division    
20:00Beerschot Wilrijk - Oudenaarde   1:0 (0:0, 1:0)
20:00Dessel - RWS Bruxelles   5:1 (4:1, 1:0)
20:00Hamme - Coxyde   4:1 (2:1, 2:0)
20:00Heist - Hasselt   3:0 (0:0, 3:0)
20:00Oosterzonen - Deinze   3:1 (3:0, 0:1)
20:00Patro Eisden - ASV Geel   3:1 (1:1, 2:0)
20:00Seraing - Dender   1:0 (0:0, 1:0)
20:00Virton - Sprimont-Comblain   3:0 (1:0, 2:0)
BelgiumBelgium: Second Amateur Division Group VFV A    
30.04.2017
15:00Aalst - Knokke  
15:00Gullegem - Temse  
15:00KRC Gent - KRC Harelbeke  
15:00Olsa Brakel - Saint Eloois  
15:00Petegem - Bornem  
15:00Sint Niklaas - Izegem  
15:00Torhout - Halle  
15:00Westhoek - Menen  
BelgiumBelgium: Second Amateur Division Group VFV B    
30.04.2017
15:00Bocholter - Duffel  
15:00Grimbergen - Tienen  
15:00Hades - Woluwe Zaventem  
15:00Hoogstraten - Londerzeel  
15:00K. Berchem Sport - Cappellen  
15:00Overijse - Spouwen-Mopertingen  
15:00Tessenderlo - Zwarte Leeuw  
15:00Wijgmaal - Boom  
BelgiumBelgium: Second Amateur Division Group ACFF    
30.04.2017
15:00Acren - Chatelet  
15:00Charleroi Fleurus - Solieres Sport        
15:00Hamoir - OC Charleroi  
15:00Namur - La Calamine  
15:00RFC Liege - Waremme  
15:00UR La Louviere - Meux  
15:00Walhain - Givry  
15:00Wallonne Ciney - Couvin-Mariembourg  
BelgiumBelgium: Super League Women    
20:30Gent W - Genk W   1:2  
20:30Leuven W - RSC Anderlecht W   0:3  
20:30St. Liege W - Heist W   2:1  
BelgiumBelgium: 1st National Women    
15:00Egem W - Femina Woluwe W   0:4  
15:00Massenhoven W - Aalst W   1:0  
15:00Moldavo W - St. Liege 2 W   2:1  
15:00SG-Tertre Hautrage W - Gent II W   1:3  
15:00Tongeren W - RSC Anderlecht II W   1:0  
15:00Zulte Waregem W - Famkes Merkem W   2:1  
BoliviaBolivia: Liga de Futbol Prof    
21:00Real Potosi - U. Sucre   1:0 (0:0, 1:0)
23:15Wilstermann - Nacional Potosi   3:2 (0:1, 3:1)
30.04.2017
17:00Sport Boys - San Jose  
21:00Guabira - Bolivar  
23:15The Strongest - Petrolero de Yacuiba  
01:30Blooming - Oriente Petrolero  
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: Premier League    
17:00Celik Zenica - Mladost DK   1:0 (1:0, 0:0)
17:00Krupa - Zrinjski   1:1 (0:1, 1:0)
17:00Radnik Bijeljina - FK Sarajevo   0:3 (0:0, 0:3)
30.04.2017
17:00Metalleghe-BSI Jajce - NK Vitez  
17:00Olimpic Sarajevo - Siroki Brijeg  
17:00Sloboda - Zeljeznicar  
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: FBiH    
17:00Bosna Sema - Kakanj   2:2  
17:00Capljina - Banovici   2:0  
17:00Gorazde - HNK Orasje   3:0  
17:00GOSK Gabela - Jedinstvo Bihac   3:1  
17:00Gradacac - Bratstvo Gracanica   4:1  
17:00NK Novi Travnik - Velez Mostar        
17:00Sloga Simin Han - Travnik   1:0  
17:00Visoko - FK Radnicki Lukavac   3:1  
Bosnia and HerzegovinaBosnia and Herzegovina: RS    
17:00Borac Banja Luka - Drina Zvornik        
17:00Borac Samac - Slavija   1:3  
17:00Kozara - Podrinje Janja   0:1  
17:00Sloga Doboj - Sutjeska Foca   6:3  
17:00Tekstilac - Prijedor   0:0 (0:0, 0:0)
17:00Zvijezda 09 - Mrkonjic Grad        
BotswanaBotswana: Premier League    
15:30BDF XI - Gaborone Utd   2:1  
15:30Extension Gunners - Orapa United   0:0 (0:0, 0:0)
15:30Mahalapye Hotspurs - Miscellaneous   0:1  
15:30Nico United - Jwaneng Galaxy FC   2:4  
15:30Police XI - Black Forest   1:2  
15:30Sankoyo Bush Bucks - Centre Chiefs   2:0  
30.04.2017
15:30Gilport Lions - Security Systems        
15:30Green Lovers - Township Rollers   POSTP.  
BrazilBrazil: Campeonato Alagoano    
22:30ASA - Murici   3:0 (0:0, 3:0)
30.04.2017
21:00CRB - CSA  
BrazilBrazil: Campeonato Brasiliense    
21:30Ceilandia - Brasiliense   2:2  
BrazilBrazil: Campeonato Carioca    
30.04.2017
21:00Fluminense - Flamengo RJ  
BrazilBrazil: Campeonato Catarinense    
30.04.2017
21:00Avai - Chapecoense-SC  
BrazilBrazil: Campeonato Cearense    
30.04.2017
21:00Ferroviario - Ceara  
BrazilBrazil: Campeonato Gaucho    
30.04.2017
21:00Internacional - Novo Hamburgo  
BrazilBrazil: Campeonato Goiano    
30.04.2017
21:00Vila Nova FC - Goias  
BrazilBrazil: Campeonato Matogrossense    
30.04.2017
21:00Cuiaba Esporte - Sinop  
BrazilBrazil: Campeonato Mineiro    
30.04.2017
21:00Cruzeiro - Atletico-MG  
BrazilBrazil: Campeonato Paraense    
30.04.2017
21:00Remo - Paysandu PA  
BrazilBrazil: Campeonato Paranaense    
30.04.2017
16:00Londrina - Cianorte  
21:00Atletico-PR - Coritiba  
BrazilBrazil: Campeonato Paulista    
02:00Santo Andre - Ituano   1:1 (0:1, 1:0)
30.04.2017
21:00Ponte Preta - Corinthians  
BrazilBrazil: Campeonato Sergipano    
21:00Confianca - Itabaiana   1:1 (0:0, 1:1)
BrazilBrazil: Campeonato Sul-Matogrossense    
30.04.2017
01:007 de Setembro - Operario MS   3:2 (0:2, 3:0)
21:00Novoperario - Corumbaense        
BrazilBrazil: Copa do Nordeste    
01:30Vitoria - Bahia   2:1 (1:1, 1:0)
BrazilBrazil: Campeonato Piauiense    
00:00AE Altos - River-PI   1:2 (0:0, 1:2)
BrazilBrazil: Campeonato Maranhense    
20:45Cordino EC - Sampaio Correa   1:1 (1:1, 0:0)
BrazilBrazil: Campeonato Piauiense    
20:45Flamengo PI - Parnahyba   1:1 (1:0, 0:1)
20:45Piaui - Julho Esporte   0:0 (0:0, 0:0)
BrazilBrazil: Copa do Nordeste    
23:30Sport Recife - Santa Cruz   1:2 (1:1, 0:1)
30.04.2017
21:00Bahia - Vitoria  
BrazilBrazil: Campeonato Paraibano    
30.04.2017
23:30Treze PB - Botafogo PB  
BulgariaBulgaria: Parva Liga    
16:30Dunav Ruse - Lok. Plovdiv   2:3 (1:1, 1:2)
19:00Neftochimic Burgas - Pirin Blagoevgrad   0:3 (0:1, 0:2)
16:00Levski - CSKA Sofia   0:3 (0:2, 0:1)
19:00Lok. Gorna - Beroe   0:1 (0:0, 0:1)
30.04.2017
16:45Montana - Botev Plovdiv  
BulgariaBulgaria: Vtora liga    
30.04.2017
16:00Bansko - Oboriste  
16:00Bistritsa - Lok. Sofia  
16:00Botev Galabovo - Botev Vratsa  
16:00CSKA Sofia II - Etar  
16:00Nesebar - Spartak Pleven  
16:00Tsarsko Selo - Septemvri Sofia  
17:00Sozopol - Pomorie  
Burkina FasoBurkina Faso: Premier League    
18:00Santos - AS Police        
18:00Bobo-Dioulasso - Rahimo   0:0 (0:0, 0:0)
18:00BPS Koudougou - ASFA Yennega   1:0  
18:00US Ouagadougou - US Comoe   0:0 (0:0, 0:0)
20:15USFA - Kadiogo   2:4  
30.04.2017
18:00ASF Dioulasso - Sonabel Ouagadougou        
18:00Etoile Filante - Majestic        
20:15Kozaf - AJEB        
CameroonCameroon: Elite One    
30.04.2017
14:30Bafang - Colombe Lobo  
16:30Bafoussam - Feutcheu        
16:30Bamboutos FC - Eding Sport        
16:30Lion Blesse - APEJES Academy  
16:30Stade Renard - Aigle Royal        
16:30UMS de Loum - New Star  
16:30Union Douala - Dragon de Yaounde  
17:00Canon Yaounde - Young Sports  
ChileChile: Primera Division    
01:00U. De Concepcion - Deportes Temuco   1:0 (0:0, 1:0)
17:00U. Catolica - U. De Chile   3:1 (1:1, 2:0)
20:30Cobresal - Huachipato   3:2 (2:1, 1:1)
23:00S. Wanderers - Deportes Iquique   1:1 (0:1, 1:0)
30.04.2017
01:30U. Espanola - Everton   2:1 (0:0, 2:1)
17:00O'Higgins - San Luis  
20:30Antofagasta - A. Italiano  
23:00Colo Colo - Palestino  
ChileChile: Primera B    
21:30Union La Calera - S. Morning   0:1 (0:0, 0:1)
21:00Copiapo - Magallanes   1:0 (0:0, 1:0)
21:00San Felipe - Valdivia   1:2 (1:1, 0:1)
30.04.2017
00:00Iberia - Coquimbo   0:1 (0:0, 0:1)
00:00La Serena - D. Puerto Montt   1:1 (1:0, 0:1)
21:00Cobreloa - Nublense  
22:00San Marcos de Arica - Rangers  
ChinaChina: Super League    
13:35Guangzhou R&F - Guizhou Hengfeng Zhicheng F.C.   1:3 (1:1, 0:2)
09:30Liaoning - Beijing Guoan   2:4 (0:1, 2:3)
09:30Tianjin Quanjian - Jiangsu Suning   2:2 (1:1, 1:1)
09:30Yanbian - Changchun Yatai   1:0 (0:0, 1:0)
13:35Hebei - Tianjin Teda   4:0 (4:0, 0:0)
13:35Henan Jianye - Guangzhou Evergrande   2:4 (1:3, 1:1)
30.04.2017
13:35Chongqing Lifan - Shanghai SIPG  
ChinaChina: Jia League    
08:30Dalian Transcend - Lijiang Jiayunhao   2:1 (0:0, 2:1)
09:00Nei Mongol - Beijing   1:0 (0:0, 1:0)
09:45Shanghai Shenxin - Baoding Yingli Yitong   2:0 (0:0, 2:0)
10:30Xinjiang Tianshan - Wuhan Zall   2:4 (1:2, 1:2)
13:35Hangzhou Greentown - Meizhou Hakka   1:0 (0:0, 1:0)
13:35Shenzhen - Qingdao Huanghai   1:2 (1:0, 0:2)
30.04.2017
09:30Beijing Renhe - Zhejiang Yiteng  
13:35Shijiazhuang - Dalian Yifang F.C.  
ChinaChina: Yi League    
09:00Hebei Elite - Baotou Nanjiao   3:0 (1:0, 2:0)
09:00Heilongjiang Lava - Yinchuan Helanshan   2:1  
09:00Jiangsu Yancheng - Shaanxi Changan   1:0  
09:00Jiangxi Liansheng - Shenzhen Ledman   2:0  
09:00Qingdao Jonoon - Beijing Technology   0:0 (0:0, 0:0)
09:00Shanghai JuJu - Chengdu Qianbao   0:0 (0:0, 0:0)
09:00Shenyang City - Jilin Baijia   0:0 (0:0, 0:0)
09:00Zhenjiang Huasa - Hunan Billows   0:1 (0:1, 0:0)
10:00Sichuan Longfor - Shanghai Sunfun   3:2  
13:30Meizhou Meixian Techand - Suzhou Dongwu   1:0 (1:0, 0:0)
13:35Nantong Zhiyun - Hainan Seamen   1:0 (0:0, 1:0)
30.04.2017
09:30Dalian Boyang - Shenyan Dongjin  
ColombiaColombia: Liga Aguila    
02:45America De Cali - Santa Fe   0:1 (0:1, 0:0)
22:15Jaguares de Cordoba - Patriotas   1:1 (1:0, 0:1)
30.04.2017
00:30Envigado - Dep. Pasto   1:2 (0:1, 1:1)
01:00Atl. Nacional - Once Caldas   1:0 (0:0, 1:0)
02:45La Equidad - Dep. Cali   0:1 (0:0, 0:1)
21:00Aguilas - Bucaramanga  
23:00Millonarios - Huila  
00:15America De Cali - Tigres  
01:00Junior - Ind. Medellin  
03:00Deportes Tolima - Santa Fe  
ColombiaColombia: Torneo Aguila    
22:00Atletico F.C. - Chico  
30.04.2017
18:30Popayan - Orsomarso  
21:00Bogota - U. Magdalena  
22:30Llaneros - Barranquilla  
01:00Real Santander - Leones        
ColombiaColombia: Copa Aguila    
02:00Aguilas - Leones   0:0 (0:0, 0:0)
02:30Petrolera - Real Santander   3:0 (1:0, 2:0)
Costa RicaCosta Rica: Primera Division    
30.04.2017
04:15Saprissa - Herediano   2:2 (1:0, 1:2)
23:00Santos DG - Limon  
CroatiaCroatia: 1. HNL    
15:00D. Zagreb - Cibalia   6:0 (4:0, 2:0)
19:00Rijeka - Zapresic   2:0 (2:0, 0:0)
30.04.2017
15:00Istra 1961 - Hajduk Split  
19:00RNK Split - Belupo  
CroatiaCroatia: 2. HNL    
16:00Sesvete - Gorica   1:0 (1:0, 0:0)
17:00Imotski - NK Zagreb   0:1  
17:00Lucko - Dragovoljac   1:0 (1:0, 0:0)
17:00Novigrad - Solin   0:0 (0:0, 0:0)
30.04.2017
17:00NK Dinamo Zagreb 2 - Sibenik  
17:00Rudes - Dugopolje  
CyprusCyprus: First Division    
15:00Anorthosis - Omonia   4:3 (3:2, 1:1)
17:00Doxa - Aris   0:1 (0:1, 0:0)
18:00Karmiotissa - Ermis   0:1 (0:0, 0:1)
30.04.2017
15:00AEK Larnaca - Apollon  
17:00AEL Limassol - APOEL  
18:00Nea Salamis - Achnas  
Czech RepublicCzech Republic: 1. Liga    
18:00Jihlava - Brno   3:0 (0:0, 3:0)
20:15Pribram - Sparta Prague   1:2 (1:1, 0:1)
17:00Zlin - Mlada Boleslav   1:2 (0:0, 1:2)
20:15Plzen - Dukla Prague   2:0 (2:0, 0:0)
30.04.2017
17:00Karvina - Hradec Kralove  
17:00Teplice - Slovacko  
17:30Slavia Prague - Jablonec  
Czech RepublicCzech Republic: Division 2    
18:00Ceske Budejovice - Vlasim   POSTP.  
18:00Sigma Olomouc - Sokolov   2:0 (2:0, 0:0)
10:15FK Pardubice - Prostejov   5:0 (5:0, 0:0)
10:15Zizkov - Ostrava   0:1 (0:1, 0:0)
17:00Mas Taborsko - Opava   1:2 (0:1, 1:1)
17:00Varnsdorf - Znojmo   2:1 (1:0, 1:1)
17:00Vitkovice - Usti nad Labem   1:0 (0:0, 1:0)
Czech RepublicCzech Republic: CFL    
18:00Horovicko - Pisek   1:5 (1:2, 0:3)
10:15Olympia HK - Litomericko   5:2 (3:1, 2:1)
10:15Vltavin - Dobrovice   2:1 (1:1, 1:0)
10:15Vysehrad - Jirny   2:1 PEN. (1:1, 0:0, 3:0)
10:30Benesov - Domazlice   1:0 (0:0, 1:0)
10:30Kraluv Dvur - Benatky   3:0 (1:0, 2:0)
30.04.2017
10:15Mas Taborsko B - Chrudim  
10:15Prevysov - Tachov  
17:00Stechovice - Zapy  
Czech RepublicCzech Republic: MSFL    
13:00Sigma Olomouc B - Hulin   2:0 (1:0, 1:0)
16:00Blansko - Slovacko B   1:1 (0:0, 1:1)
16:00Kromeriz - Zlin B   2:0 (0:0, 2:0)
16:00Lisen - Otrokovice   2:2 (1:2, 1:0)
16:00Mohelnice - HFK Olomouc   1:1 (0:0, 1:1)
30.04.2017
10:15Unicov - Trebic  
10:15Velke Mezirici - Vyskov  
Czech RepublicCzech Republic: Division A    
10:15Cesky Krumlov - Karlovy Vary   POSTP.  
10:15Motorlet Prague - MFK Dobris   4:0 (1:0, 3:0)
13:30Malse Roudne - Admira Prague   0:3 (0:3, 0:0)
15:00Marianske Lazne - Rokycany   4:1 (1:1, 3:0)
17:00Doubravka - Sedlcany   0:1 (0:0, 0:1)
17:00FK Ostrov - Aritma Prague   1:0 (0:0, 1:0)
17:00SK Jankov - Cizova   POSTP.  
30.04.2017
17:00Susice - Klatovy  
Czech RepublicCzech Republic: Division B    
10:15Chomutov - Libis   2:0 (1:0, 1:0)
10:15Neratovice - Sous   3:0 (1:0, 2:0)
10:15Nymburk - Tatran Rakovnik   1:2 (0:1, 1:1)
17:00Cesky Brod - Kladno   POSTP.  
17:00Velvary - Steti   3:1 (0:0, 3:1)
30.04.2017
10:15Meteor Prague - Mostecky FK  
17:00Brozany - Novy Bor  
17:00Uvaly - Sokol Hostoun  
Czech RepublicCzech Republic: Division C    
10:15Kratonohy - Vysoke Myto   2:1 (1:0, 1:1)
10:15Kutna Hora - Chrastava   2:3 (1:0, 1:3)
16:00Pardubice B - Letohrad   1:2 (0:1, 1:1)
17:00Nachod - FK Turnov   1:4 (0:1, 1:3)
17:00Trutnov - Kolin   1:2 (0:2, 1:0)
17:00Usti nad Orlici - Dvur Kralove   1:0 (0:0, 1:0)
17:00Zivanice - Predni Kopanina   4:0 (3:0, 1:0)
30.04.2017
17:00Caslav - SS Ostra  
Czech RepublicCzech Republic: Division D    
16:00Bystrice n. P. - Breclav   3:0 (2:0, 1:0)
16:00Hodonin - Vrchovina   1:3 (1:1, 0:2)
16:00Holesov - Bzenec   3:0 (1:0, 2:0)
16:00Rosice - Slavoj Polna   1:1 (1:1, 0:0)
16:00Stara Rise - Velka Bites   POSTP.  
16:00Uhersky Brod - Tasovice   7:1 (5:0, 2:1)
16:00Zdar na Sazavou - Brumov   1:2 (1:1, 0:1)
30.04.2017
10:15Slavicin - Pelhrimov  
Czech RepublicCzech Republic: Division E    
16:00Hranice - Prerov   6:2 (3:0, 3:2)
16:00Jesenik - Rymarov   1:1 (1:1, 0:0)
16:00Velke Karlovice - Novy Jicin   POSTP.  
30.04.2017
10:15Havirov - Frydlant n. O.  
10:15Opava B - Dolni Benesov        
16:00Pusta Polom - Kozlovice  
16:00Sumperk - Nove Sady        
Czech RepublicCzech Republic: Youth League    
30.04.2017
10:15Dukla Prague U21 - Plzen U21  
11:00Bohemians 1905 U21 - Liberec U21  
12:00Hradec Kralove U21 - Karvina U21  
13:00Brno U21 - Jihlava U21  
13:00Mlada Boleslav U21 - Ceske Budejovice U21  
Czech RepublicCzech Republic: U19 League    
11:00Ceske Budejovice U19 - Opava U19   2:0 (2:0, 0:0)
11:00Karvina U19 - Teplice U19   0:2 (0:1, 0:1)
11:00Plzen U19 - FK Pardubice U19   2:0 (0:0, 2:0)
11:00Sigma Olomouc U19 - Jihlava U19   2:0 (1:0, 1:0)
11:00Slavia Prague U19 - Pribram U19   3:1 (1:1, 2:0)
12:00Hradec Kralove U19 - Slovacko U19   2:0 (1:0, 1:0)
12:00Ostrava U19 - Zlin U19   3:4 PEN. (1:2, 2:1, 3:4)
30.04.2017
14:00Hlucin U19 - Mlada Boleslav U19  
Czech RepublicCzech Republic: First League Women    
12:00Plzen W - Dukla Prague W   0:1 (0:1, 0:0)
30.04.2017
13:00Slavia Prague W - Sparta Prague W        
13:30Liberec W - Slovacko W        
16:00Brno W - Hradec Kralove W        
DenmarkDenmark: Superliga    
18:00Odense - Horsens   2:1 (1:1, 1:0)
20:15Randers FC - Esbjerg   0:0 (0:0, 0:0)
16:00Midtjylland - Nordsjaelland   3:1 (2:1, 1:0)
30.04.2017
13:00Viborg - Aalborg  
16:00FC Copenhagen - Lyngby  
18:00Brondby - Sonderjyske  
DenmarkDenmark: 1st Division    
30.04.2017
13:45AB Copenhagen - Vendsyssel FF  
13:45Fredericia - F. Amager  
13:45Helsingor - Skive  
13:45Hobro - Roskilde  
13:45Koge - Nykobing  
13:45Naestved - Vejle  
DenmarkDenmark: 2nd Division - Promotion Group    
13:30Kjellerup - Kolding IF   2:2 (0:1, 2:1)
14:00Brabrand - Avarta   2:2 (0:0, 2:2)
14:00Dalum IF - Bronshoj   1:2 (0:1, 1:1)
15:00Aarhus Fremad - B.93   1:2 (1:0, 0:2)
15:00Thisted FC - Marienlyst   4:0 (1:0, 3:0)
30.04.2017
13:00Greve IF - Hvidovre  
DenmarkDenmark: 2nd Division - Relegation Group    
15:00Fredensborg - Jammerbugt   0:1 (0:1, 0:0)
15:00Hellerup - VSK Aarhus   2:0 (0:0, 2:0)
15:00Middelfart - BK Frem   2:0 (1:0, 1:0)
15:00Naesby - Holbaek   2:2 (2:0, 0:2)
15:00Odder - Svendborg   2:0 (1:0, 1:0)
15:00Sydvest - Vejgaard   1:0 (0:0, 1:0)
DenmarkDenmark: 3F Ligaen Women    
12:00Naesby W - Varde W   3:1  
12:30Sonderjyske W - Sundby W   2:2  
13:00Odense W - VSK Aarhus W   5:0  
13:00Skovbakken W - Fortuna Hjorring W   1:2  
14:30BSF W - Vejle W   POSTP.  
15:00Brondby W - Koldingq FC W   7:1  
Dominican RepublicDominican Republic: LDF    
22:00Bauger - Delfines Del Este   2:0  
22:00Atletico Pantoja - Cibao   2:1 (0:1, 2:0)
30.04.2017
22:00Universidad O&M - Moca        
22:00Vega Real - Atlantico  
DR CongoDR Congo: Super Ligue    
30.04.2017
15:30Mazembe - Muungano        
15:30Motema Pembe - AS Vita Club        
EcuadorEcuador: Serie A    
23:00Fuerza A. - Barcelona SC   0:3 (0:1, 0:2)
03:00Dep. Cuenca - River Plate Ecuador   2:1 (0:0, 2:1)
30.04.2017
18:15EL Nacional - LDU Quito  
19:00CD Clan Juvenil - Ind. del Valle  
20:30Macara - U. Catolica  
00:30Emelec - Delfin  
EgyptEgypt: Premier League    
16:00Tanta - Zamalek   0:0 (0:0, 0:0)
18:30El Ismaily - El Masry   2:1 (1:0, 1:1)
30.04.2017
19:00Al Ahly - El-Entag El-Harby  
El SalvadorEl Salvador: Primera Division    
30.04.2017
03:00Aguila - Dragon   0:1 (0:0, 0:1)
03:00Chalatenango - Municipal Limeno   2:0 (1:0, 1:0)
03:00FAS - Sonsonate   0:1 (0:0, 0:1)
03:00Luis Angel Firpo - Alianza FC   1:1 (1:0, 0:1)
03:00Santa Tecla - Metapan   0:0 (0:0, 0:0)
03:00UES - Pasaquina   1:0 (1:0, 0:0)
EnglandEngland: Premier League    
16:00Southampton - Hull City   0:0 (0:0, 0:0)
16:00Stoke City - West Ham   0:0 (0:0, 0:0)
16:00Sunderland - Bournemouth   0:1 (0:0, 0:1)
16:00West Brom - Leicester   0:1 (0:1, 0:0)
18:30Crystal Palace - Burnley   0:2 (0:1, 0:1)
30.04.2017
13:00Manchester United - Swansea  
15:05Everton - Chelsea  
15:05Middlesbrough - Manchester City  
17:30Tottenham - Arsenal  
EnglandEngland: Championship    
20:45Cardiff - Newcastle Utd   0:2 (0:0, 0:2)
16:00Barnsley - Burton   1:1 (1:0, 0:1)
16:00Birmingham - Huddersfield   2:0 (1:0, 1:0)
16:00Blackburn - Aston Villa   1:0 (0:0, 1:0)
16:00Derby - Wolves   3:1 (2:1, 1:0)
16:00Fulham - Brentford   1:1 (1:1, 0:0)
16:00Ipswich - Sheffield Wed   0:1 (0:0, 0:1)
16:00Leeds - Norwich   3:3 (1:3, 2:0)
16:00Preston - Rotherham   1:1 (1:1, 0:0)
16:00QPR - Nottingham   2:0 (0:0, 2:0)
16:00Reading - Wigan   1:0 (1:0, 0:0)
18:30Brighton - Bristol City   0:1 (0:1, 0:0)
EnglandEngland: League One    
30.04.2017
13:00AFC Wimbledon - Oldham  
13:00Bolton - Peterborough  
13:00Bristol Rovers - Millwall  
13:00Charlton - Swindon  
13:00Fleetwood Town - Port Vale  
13:00Northampton - Gillingham FC  
13:00Oxford Utd - Shrewsbury  
13:00Rochdale - Bradford  
13:00Scunthorpe - Coventry  
13:00Sheffield Utd - Chesterfield  
13:00Southend - Bury  
13:00Walsall - Milton Keynes Dons  
EnglandEngland: League Two    
16:00Accrington - Luton   1:4 (1:1, 0:3)
16:00Barnet - Grimsby   3:1 (2:0, 1:1)
16:00Cambridge Utd - Crawley Town   2:0 (1:0, 1:0)
16:00Carlisle - Newport   2:1 (0:1, 2:0)
16:00Cheltenham - Hartlepool   1:0 (1:0, 0:0)
16:00Doncaster - Exeter   1:3 (1:1, 0:2)
16:00Leyton Orient - Colchester   1:3 (0:1, 1:2)
16:00Mansfield - Portsmouth   0:1 (0:0, 0:1)
16:00Morecambe - Wycombe   1:1 (0:0, 1:1)
16:00Notts County - Blackpool   1:0 (1:0, 0:0)
16:00Plymouth - Crewe   2:1 (0:1, 2:0)
16:00Yeovil - Stevenage   1:1 (1:0, 0:1)
EnglandEngland: Vanarama National League    
13:15Aldershot - Braintree   2:0 (0:0, 2:0)
13:15Barrow - Dover Ath.   2:3 (1:1, 1:2)
13:15Chester - Boreham Wood   0:2 (0:1, 0:1)
13:15Dagenham & Red. - Woking   1:1 (0:1, 1:0)
13:15Eastleigh - Wrexham   1:1 (0:0, 1:1)
13:15Gateshead - Bromley   0:2 (0:0, 0:2)
13:15Guiseley - Solihull   1:1 (0:1, 1:0)
13:15Macclesfield - Sutton   0:0 (0:0, 0:0)
13:15Maidstone - Tranmere   0:1 (0:0, 0:1)
13:15Southport - Lincoln City   1:1 (0:1, 1:0)
13:15Torquay - North Ferriby   2:0 (0:0, 2:0)
13:15York - Forest Green   2:2 (1:2, 1:0)
EnglandEngland: Vanarama National League North    
16:00Alfreton - Nuneaton   3:3 (1:2, 2:1)
16:00Brackley - Stalybridge   5:2 (3:0, 2:2)
16:00Chorley - Halifax   0:2 (0:1, 0:1)
16:00Curzon - Boston   4:2 (1:1, 3:1)
16:00Fylde - Worcester   4:2 (2:1, 2:1)
16:00Kidderminster - Bradford PA   3:1 (2:0, 1:1)
16:00Salford - Darlington   5:1 (3:1, 2:0)
16:00Stockport - Gloucester City   1:1 (0:0, 1:1)
16:00Tamworth - Altrincham   2:1 (0:1, 2:0)
16:00Telford - Harrogate   0:0 (0:0, 0:0)
16:00United of Manchester - Gainsborough   5:1 (1:1, 4:0)
EnglandEngland: Vanarama National League South    
16:00Bath City - Welling   2:1 (2:0, 0:1)
16:00Eastbourne Borough - St. Albans   3:2 (0:0, 3:2)
16:00East Thurrock - Wealdstone   1:1 (1:1, 0:0)
16:00Ebbsfleet - Oxford City   1:0 (1:0, 0:0)
16:00Gosport - Whitehawk   2:3 (1:0, 1:3)
16:00Hampton - Concord   1:0 (1:0, 0:0)
16:00Hemel - Weston   0:5 (0:1, 0:4)
16:00Hungerford - Chelmsford   1:1 (0:0, 1:1)
16:00Margate - Maidenhead   0:3 (0:1, 0:2)
16:00Poole Town - Dartford   2:3 (2:1, 0:2)
16:00Stortford - Truro   4:0 (4:0, 0:0)
EnglandEngland: Northern Premier League    
16:00Spennymoor - Stourbridge   1:0 (1:0, 0:0)
EnglandEngland: Professional Development League    
15:00Birmingham U23 - Nottingham U23   5:2 (2:1, 3:1)
15:00Coventry U23 - Millwall U23   2:1 (1:1, 1:0)
EnglandEngland: Premier League Cup    
30.04.2017
14:00Reading U23 - Norwich U23  
EnglandEngland: Premier League U18    
12:00Blackburn U18 - Arsenal U18   1:5 (1:4, 0:1)
12:00Leicester U18 - Newcastle Utd U18   1:3  
12:00Liverpool U18 - Chelsea U18   0:1 (0:1, 0:0)
12:00Norwich U18 - Aston Villa U18   0:3 (0:0, 0:3)
12:00Reading U18 - Manchester United U18   2:5 (0:1, 2:4)
12:00Stoke City U18 - Everton U18   1:1 (0:1, 1:0)
12:00Tottenham U18 - Fulham U18   5:2 (2:0, 3:2)
12:00West Ham U18 - Manchester City U18   1:1 (0:1, 1:0)
13:00Swansea U18 - West Brom U18   2:0 (1:0, 1:0)
13:00Wolverhampton U18 - Southampton U18   2:0 (1:0, 1:0)
EnglandEngland: WSL 2 Women    
30.04.2017
13:00Durham W - London Bees W        
15:00Everton W - Brighton W        
15:00Millwall W - Doncaster W        
15:00Sheffield FC W - Aston Villa W        
16:00Oxford Utd W - Watford W        
EnglandEngland: WSL 1 Women    
20:00Liverpool W - Reading W   4:2 (3:2, 1:0)
30.04.2017
15:00Chelsea W - Yeovil W  
15:00Sunderland W - Arsenal W  
EstoniaEstonia: Meistriliiga    
18:00Levadia - Parnu JK Vaprus   8:0 (3:0, 5:0)
18:00Tulevik - Flora   0:2 (0:2, 0:0)
18:30Tammeka - Kalju   1:3 (0:2, 1:1)
12:00Narva - Sillamae   3:1 (2:1, 1:0)
30.04.2017
18:00Infonet Tallinn - Paide  
EstoniaEstonia: Esiliiga    
15:00Maardu - Tartu Welco   POSTP.  
15:00Tallinna Kalev - Levadia U21   POSTP.  
30.04.2017
15:00Santos Tartu - Rakvere  
18:00Infonet II - Elva  
EthiopiaEthiopia: Premier League    
30.04.2017
13:30Ethiopia Bunna - Jimma Aba Bunna  
14:00Adama City - Ethiopia Nigd Bank  
14:00Fasil Ketema - Arba Menche        
14:00Sidama Bunna - Addis Ababa Ketema        
14:00Welayta Dicha - EEPCO        
16:30Defence Force - Dedebit  
EuropeEurope: Champions League Women    
17:00Paris SG W - Barcelona W   2:0 (0:0, 2:0)
20:45Lyon W - Manchester City W   0:1 (0:0, 0:1)
EuropeEurope: Premier League (Crimea)    
16:00Rubin Yalta - Bakhchisaray   2:3  
18:00Krymteplytsia - SKCHF Sevastopol   1:3 (1:3, 0:0)
30.04.2017
14:00Ocean Kerch - Kafa        
15:00TSK Simferopol - Yevpatoriya        
Faroe IslandsFaroe Islands: Premier League    
16:00B36 Torshavn - IF Fuglafjordur   4:0 (4:0, 0:0)
30.04.2017
15:30TB/FCS/Royn - NSI Runavik  
16:0007 Vestur Sorvagur - Skala Itrottarfelag  
16:00HB Torshavn - Vikingur  
16:00Klaksvik - Streymur  
FinlandFinland: Veikkausliiga    
19:00SJK - HIFK   3:3 (0:1, 3:2)
15:00HJK - Inter Turku   1:1 (1:0, 0:1)
15:00KuPS - Ilves   0:1 (0:0, 0:1)
15:00Lahti - JJK Jyvaskyla   1:1 (1:0, 0:1)
15:00Rovaniemi - PS Kemi   3:1 (1:1, 2:0)
30.04.2017
15:00Mariehamn - VPS  
FinlandFinland: Ykkonen    
16:00AC Oulu - Gnistan   1:0 (1:0, 0:0)
16:00GrIFK - KPV Kokkola   0:0 ABN. (0:0, 0:0)
16:00Haka - Honka   0:4 (0:2, 0:2)
18:17TPS - Ekenas   1:1 ABN.  
FinlandFinland: Kakkonen Group A    
17:30Klubi 04 - Legirus Inter   7:0 (3:0, 4:0)
16:00Mikkelin Kissat - JaPS   1:1 (0:1, 1:0)
16:00PEPO - Keski-Uusimaa   2:3 (2:0, 0:3)
16:00Sudet - Kiffen  
FinlandFinland: Kakkonen Group B    
17:30KaPa - EsPa   2:1 (2:0, 0:1)
16:00BK-46 - MuSa   0:0 ABN. (0:0, 0:0)
16:00Espoo - SalPa   0:0 ABN.  
16:00Jazz Pori - Peimari United   1:2 (0:1, 1:1)
16:00TPV - NuPS   4:2 (1:1, 3:1)
16:00Viikingit - Tampere Utd   POSTP.  
FinlandFinland: Kakkonen Group C    
16:00JBK - PK-37   4:0 (3:0, 1:0)
16:00TP-47 - Kajaanin Haka   3:0 (2:0, 1:0)
16:00VIFK - Hercules   1:1 (1:1, 0:0)
30.04.2017
13:00AC Kajaani - Villiketut  
16:00GBK Kokkola - Narpes Kraft  
16:00OTP - KuFu-98  
FinlandFinland: Liiga Women    
11:30HJK W - ONS Oulu W   2:0 (2:0, 0:0)
13:00PK-35 Vantaa W - Ilves W   3:1 (1:1, 2:0)
14:00GBK Kokkola W - Honka W   0:4 (0:1, 0:3)
15:00TPS W - Jypk W   3:1 (2:1, 1:0)
17:30Aland Utd W - Pallokissat Kuopio W   0:0 (0:0, 0:0)
FranceFrance: Ligue 1    
20:45Angers - Lyon   1:2 (0:2, 1:0)
17:00Monaco - Toulouse   3:1 (0:0, 3:1)
20:00Bastia - Rennes   1:0 (0:0, 1:0)
20:00Guingamp - St Etienne   0:2 (0:0, 0:2)
20:00Metz - Nancy   2:1 (1:1, 1:0)
20:00Montpellier - Lille   0:3 (0:1, 0:2)
20:00Nantes - Lorient   1:0 (0:0, 1:0)
30.04.2017
15:00Caen - Marseille  
17:00Dijon - Bordeaux  
21:00Nice - Paris SG  
FranceFrance: Ligue 2    
20:00Amiens - AC Ajaccio   2:1 (0:0, 2:1)
20:00Bourg Peronnas - Sochaux   0:1 (0:1, 0:0)
20:00GFC Ajaccio - Valenciennes   1:0 (1:0, 0:0)
20:00Nimes - Auxerre   0:1 (0:0, 0:1)
20:00Niort - Reims   0:3 (0:2, 0:1)
20:00Orleans - Red Star   4:0 (2:0, 2:0)
20:00Strasbourg - Le Havre   2:0 (1:0, 1:0)
20:00Tours - Clermont   3:0 (2:0, 1:0)
15:00Troyes - Brest   1:0 (1:0, 0:0)
FranceFrance: National    
20:00ASM Belfort - Sedan   1:2 (0:0, 1:2)
20:00Boulogne - Paris FC   0:1 (0:0, 0:1)
20:00CA Bastia - Avranches   1:2 (0:1, 1:1)
20:00Concarneau - Creteil   1:3 (0:0, 1:3)
20:00Epinal - Chateauroux   0:2 (0:0, 0:2)
20:00Les Herbiers - Beziers   1:1 (0:1, 1:0)
20:00Lyon Duchere - Dunkerque   4:1 (1:0, 3:1)
15:00Quevilly Rouen - Consolat   0:2 (0:0, 0:2)
FranceFrance: CFA - Group A    
18:00Chateaubriant - Chartres   2:2  
18:00Granville - Fontenay   2:2  
18:00Lorient II - Nantes II   1:1  
18:00Rennes II - Saint-Malo   2:2 (1:0, 1:2)
18:00Romorantin - Cholet   1:1  
18:00Trelissac - Paris SG II   3:0  
18:00Vitre - Bergerac   2:2 (0:1, 2:1)
18:30Plabennec - Mantes   1:1  
FranceFrance: CFA - Group B    
16:30Le Havre II - Lusitanos   0:2 (0:2, 0:0)
18:00Calais - Arras   2:4  
18:00Dieppe - Lens II   0:1  
18:00Fleury-Merogis - JA Drancy   1:0  
18:00Lille II - Poissy   2:1 (1:0, 1:1)
18:00Sannois - Boulogne   2:1  
18:00Viry-Chatillon - ES Wasquehal   2:0  
18:30IC Croix - Amiens AC   1:0 (0:0, 1:0)
FranceFrance: CFA - Group C    
16:00Lyon II - St. Louis Neuweg   5:1  
18:00Annecy - Yzeure   5:3  
18:00Auxerre II - Jura Sud   3:0  
18:00Le Puy - Villefranche   0:0 (0:0, 0:0)
18:00Monts - Reims 2   0:3  
18:00Mulhouse - Andrezieux   3:2  
18:00Raon L Etape - Grenoble   0:0 (0:0, 0:0)
FranceFrance: CFA - Group D    
18:00Hyeres - Colomiers   0:0 (0:0, 0:0)
18:00Marseille II - Nice II   0:0 (0:0, 0:0)
18:00Martigues - Tarbes   2:0  
18:00Monaco II - Sete   0:1 (0:0, 0:1)
18:00Pezenas - Toulon   3:2  
18:00Pontet - Frejus Saint Raphael   0:2  
19:00Stade Montois - Montpellier 2   3:0 (3:0, 0:0)
20:00Rodez - Marignane   1:0  
FranceFrance: Division 1 Women    
30.04.2017
15:00St Etienne W - Metz W        
FYR of MacedoniaFYR of Macedonia: First League    
30.04.2017
16:00Pelister - Makedonija GP  
16:00Renova - Rabotnicki  
16:00Shkupi - Shkendija  
16:00Sileks - Bregalnica Stip  
16:00Vardar - Pobeda  
FYR of MacedoniaFYR of Macedonia: Division 1    
16:00Akademija Pandev - Teteks   3:2 (1:1, 2:1)
16:00FK Skopje - Turnovo   2:1 (1:0, 1:1)
16:00Vellazerimi - Tikves   3:0 (2:0, 1:0)
30.04.2017
16:00Met. Skopje - Negotino        
16:00Novaci - Euromilk        
GabonGabon: Championnat D1    
15:00Adouma - Bitam   1:0  
15:00Akanda - CF Mounana   0:1  
17:00Missile - Lozo   1:3  
17:00Port-Gentil - Olympique de Mandji   0:0 (0:0, 0:0)
17:00Stade Migoveen - Stade Mandji   1:0  
30.04.2017
17:00Pelican - Mberi Sportif        
GeorgiaGeorgia: Erovnuli Liga    
14:00Lokomotiv Tbilisi - Chikhura   5:0 (1:0, 4:0)
18:00Saburtalo Tbilisi - Shukura   5:0 (1:0, 4:0)
30.04.2017
11:30Poti - Dinamo Batumi  
13:30Dila Gori - Samtredia  
15:30Torpedo Kutaisi - Dinamo Tbilisi  
GermanyGermany: Bundesliga    
20:30Bayer Leverkusen - Schalke   1:4 (0:3, 1:1)
15:301. FSV Mainz 05 - B. Monchengladbach   1:2 (0:1, 1:1)
15:30Darmstadt - SC Freiburg   3:0 (2:0, 1:0)
15:30Dortmund - FC Koln   0:0 (0:0, 0:0)
15:30RB Leipzig - Ingolstadt   0:0 (0:0, 0:0)
15:30SV Werder Bremen - Hertha Berlin   2:0 (2:0, 0:0)
18:30Wolfsburg - Bayern Munich   0:6 (0:3, 0:3)
30.04.2017
15:30FC Augsburg - Hamburger SV  
17:30Hoffenheim - Eintracht Frankfurt  
GermanyGermany: 2. Bundesliga    
18:30Bochum - SG Dynamo Dresden   4:2 (0:2, 4:0)
18:30St. Pauli - Heidenheim   3:0 (0:0, 3:0)
18:30Union Berlin - Sandhausen   2:1 (1:0, 1:1)
13:00Arminia Bielefeld - Greuther Furth   1:1 (0:0, 1:1)
13:00Karlsruher - Kaiserslautern   1:3 (1:1, 0:2)
13:00Nurnberg - VfB Stuttgart   2:3 (2:0, 0:3)
30.04.2017
13:30Aue - Wurzburger Kickers  
13:30Hannover - Dusseldorf  
13:30Munich 1860 - Braunschweig  
GermanyGermany: 3. Liga    
19:00Fortuna Koln - Paderborn   0:1 (0:0, 0:1)
14:00Aalen - Duisburg   2:1 (1:0, 1:1)
14:00Chemnitzer - Erfurt   1:1 (1:0, 0:1)
14:00FSV Frankfurt - Mainz II   1:2 (0:1, 1:1)
14:00Hallescher - Magdeburg   1:1 (1:0, 0:1)
14:00Hansa Rostock - Wehen   1:3 (1:0, 0:3)
14:00Lotte - VfL Osnabruck   0:0 (0:0, 0:0)
14:00Regensburg - Holstein Kiel   0:3 (0:1, 0:2)
14:00Sonnenhof Grossaspach - SV Werder Bremen II   0:0 (0:0, 0:0)
30.04.2017
14:00Preussen Munster - Zwickau  
GermanyGermany: Regionalliga North    
19:30Drochtersen/Assel - Hannover II   4:1 (1:1, 3:0)
13:00Wolfsburg II - Eichede   3:0 (1:0, 2:0)
14:00Lubeck - Lupo-Martini Wolfsburg   1:0 (1:0, 0:0)
14:00Norderstedt - TSV Havelse   1:2 (0:1, 1:1)
30.04.2017
14:00St. Pauli II - Braunschweig II  
15:00Egestorf-Langreder - ETSV Weiche  
15:00Luneburger Hansa - Oldenburg  
15:00Meppen - Hamburger SV II  
16:00Hildesheim - BSV Rehden  
GermanyGermany: Regionalliga Nordost    
18:00Babelsberg - Energie Cottbus   2:1 (0:1, 2:0)
18:00Jena - RB Leipzig II   1:1 (0:0, 1:1)
19:00Hertha Berlin II - Luckenwalde   2:2 (2:0, 0:2)
13:30Bautzen - Schonberg   1:3 (0:1, 1:2)
13:30Meuselwitz - BFC Dynamo   2:0 (0:0, 2:0)
30.04.2017
13:30Auerbach - Viktoria Berlin  
13:30Berliner AK 07 - Nordhausen  
13:30Furstenwalde - Lokomotive Leipzig  
13:30Neustrelitz - Oberlausitz  
GermanyGermany: Regionalliga West    
18:30Ahlen - Schalke II   2:1 (0:1, 2:0)
19:30Wuppertaler - Sprockhovel   0:1 (0:0, 0:1)
14:00B. Monchengladbach II - Alemannia Aachen   3:3 (0:1, 3:2)
14:00Bonner - Wiedenbruck   3:1 (0:1, 3:0)
14:00Rodinghausen - Koln II   2:2 (2:0, 0:2)
14:00RW Essen - Siegen   2:1 (0:1, 2:0)
14:00Verl - Dortmund II   0:0 (0:0, 0:0)
14:00Viktoria Koln - Oberhausen   5:1 (3:1, 2:0)
30.04.2017
14:00Dusseldorf II - Wattenscheid  
GermanyGermany: Regionalliga Sudwest    
19:00TSV Steinbach - Worms   1:1 (0:0, 1:1)
19:30FC 08 Homburg - Walldorf   2:1 (0:0, 2:1)
14:00Elversberg - Pirmasens   3:1 (2:0, 1:1)
14:00Hoffenheim II - TuS Koblenz   1:1 (1:1, 0:0)
14:00Kaiserslautern II - Saarbrucken   4:1 (2:0, 2:1)
14:00Kassel - Stuttgart II   0:4 (0:3, 0:1)
14:00Mannheim - Watzenborn   4:2 (2:1, 2:1)
14:00Ulm - Kickers Offenbach   2:1 (2:0, 0:1)
30.04.2017
14:00Stutt. Kickers - FC Nottingen  
GermanyGermany: Regionalliga Bayern    
18:15Bayern Hof - Unterhaching   2:4 (2:2, 0:2)
18:30Augsburg II - Bayern II   3:3 (2:1, 1:2)
18:30Illertissen - Rosenheim   2:3 (1:3, 1:0)
19:00Buchbach - Ingolstadt II   0:2 (0:0, 0:2)
19:00Burghausen - SpVgg Bayreuth   1:0 (0:0, 1:0)
19:00Schweinfurt - Memmingen   3:4 (1:2, 2:2)
14:00Schalding - Furth II   6:0 (2:0, 4:0)
14:00Seligenporten - Munich 1860 II   1:2 (0:2, 1:0)
30.04.2017
14:00Nurnberg II - Garching  
GermanyGermany: Oberliga NOFV-Nord    
19:30Seelow - Strausberg   2:1 (0:0, 2:1)
14:00Altglienicke - Zehlendorf   3:0 (2:0, 1:0)
14:00Lichtenberg - Hansa Rostock II   5:1 (1:0, 4:1)
14:00Rathenow - Brieselang   2:1 (1:1, 1:0)
14:00Schoneiche - Altludersdorf   1:2 (1:2, 0:0)
30.04.2017
14:00CFC Hertha - Wismar  
14:00TB Berlin - Schwerin  
GermanyGermany: Oberliga NOFV- Süd    
18:00Chemie Leipzig - Askania Bernburg   1:0 (0:0, 1:0)
19:00Plauen - Jena II   0:0 (0:0, 0:0)
19:30Halberstadt - Sandersdorf   4:0 (0:0, 4:0)
14:00Bischofswerdaer - Inter Leipzig   3:1 (1:0, 2:1)
14:00Markranstadt - Barleben   1:3 (1:1, 0:2)
30.04.2017
14:00Brandenburger - Halle        
14:00Merseburg - Einheit Rudolstadt  
14:00Schott Jena - Wismut Gera  
GermanyGermany: Oberliga Schleswig-Holstein    
14:00Altenholz - Frisia Risum-Lindholm   2:0 (0:0, 2:0)
14:00Flensburg - Schonkirchen   4:0  
14:00Neumunster - Heider SV   1:3 (0:2, 1:1)
14:00NTSV Strand 08 - Holstein Kiel II   1:1 (0:1, 1:0)
14:00TSV Kropp - Flensburg 08   3:1 (2:0, 1:1)
14:30Kilia Kiel - Eutin   0:9  
15:00Hartenholm - Todesfelde   2:2 (1:1, 1:1)
15:00Schilksee - VfR Neumunster   2:3 (0:3, 2:0)
16:00TSV Lagerdorf - Oldenburger   3:1 (2:0, 1:1)
GermanyGermany: Oberliga Hamburg    
18:30Dassendorf - Curslack-Neuengamme   1:2  
18:45Halstenbek-Rellingen - Niendorfer TSV   0:0 (0:0, 0:0)
19:15Buxtehuder - SC Victoria Hamburg   1:3  
19:30Barmbek-Uhlenhorst - Concordia Hamburg   0:2  
19:30TuS Osdorf - Rugenbergen   1:0  
30.04.2017
13:00KF Kosova - Suderelbe        
13:00Wedeler TSV - Pinneberg        
14:00TSV Buchholz 08 - Condor Hamburg  
GermanyGermany: Oberliga Bremen    
18:45Bremer - Schwachhausen   2:1 (2:1, 0:0)
19:00Brinkumer - Aumund-Vegesack   3:1 (1:0, 2:1)
15:00Blumenthaler - Oberneuland   4:1 (1:1, 3:0)
15:00Melchiorshausen - VfL Bremen   2:3 (2:0, 0:3)
15:00OSC Bremerhaven - Geestemunde   2:3 (1:3, 1:0)
30.04.2017
15:00Grohn - BTS Neustadt        
15:00Grolland - Werder Bremen III        
15:00Leher - Habenhauser        
GermanyGermany: Oberliga Niedersachsen    
19:30Cloppenburg - Bornreihe   3:0 (1:0, 2:0)
16:00Hannoverscher SC - Bersenbruck   2:4 (1:2, 1:2)
16:00Jeddeloh - SVG Gottingen   3:2  
16:00Spelle-Venhaus - Wunstorf   5:1 (3:1, 2:0)
30.04.2017
15:00Heeslinger - Gifhorn        
15:00Uphusen - Arminia Hannover  
15:00VfL Oldenburg - Eintracht Northeim  
15:00VfL Osnabruck II - FT Braunschweig  
GermanyGermany: Oberliga Westfalen    
30.04.2017
15:00Brunninghausen - Arminia Bielefeld II  
15:00Ennepetal - Lippstadt  
15:00Erndtebruck - Marl-Huls  
15:00Hammer SpVgg. - ASC 09 Dortmund  
15:00Kaan-Marienborn - Gutersloh  
15:00Neuenkirchen - Westfalia Rhynern  
15:00Paderborn II - Erkenschwick        
15:00Roland Beckum - Eintracht Rheine  
15:00Stadtlohn - SC Hassel        
GermanyGermany: Oberliga Hessen    
19:30RW Frankfurt - Viktoria Griesheim   5:0 (4:0, 1:0)
15:00Baunatal - Hadamar   0:4  
15:00Ederbergland - Lehnerz   1:2 (1:2, 0:0)
15:00Hessen Dreieich - Vellmar   5:0 (1:0, 4:0)
15:00Kelsterbach - Alzenau   2:4 (2:1, 0:3)
15:00Sp. Seligenstadt - Fulda   3:1 (2:1, 1:0)
15:00Stadtallendorf - SKV Darmstadt   6:2  
15:00SV Steinbach - Lohfelden   2:2 (1:1, 1:1)
GermanyGermany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar    
14:30SV Saar 05 Saarbrucken - Neunkirchen   3:1 (0:0, 3:1)
15:30Hauenstein - Arminia Ludwigshafen   3:0  
15:30Karbach - Salmrohr   1:1 (1:1, 0:0)
15:30Mechtersheim - Schott Mainz   1:4 (1:1, 0:3)
15:30Pfeddersheim - Morlautern   0:0 (0:0, 0:0)
15:30Rochling - Jagersburg   4:1 (1:0, 3:1)
30.04.2017
15:00Diefflen - SpVgg Burgbrohl        
15:00Pirmasens II - Gonsenheim  
15:00TuS RW Koblenz - Hertha Wiesbach  
GermanyGermany: Oberliga Bayern Nord    
15:00Frohnlach - Wurzburger Kickers II   1:2 (0:1, 1:1)
15:00Sand - Eichstatt   0:1 (0:1, 0:0)
15:00Wurzburger FV - Eltersdorf   3:3 (2:1, 1:2)
16:00Amberg - Spvgg Ansbach 09   2:7 (2:3, 0:4)
16:00Erlenbach - Neumarkt   1:3 (1:3, 0:0)
16:00Grossbardorf - Alemannia Haibach   2:0 (0:0, 2:0)
16:00Weiden - Aschaffenburg   0:0 (0:0, 0:0)
30.04.2017
15:00Ammerthal - Aubstadt  
15:00DJK Bamberg - 1. SC Feucht  
GermanyGermany: Oberliga Bayern Süd    
14:00Wolfratshausen - Sonthofen   0:0 (0:0, 0:0)
14:30Ismaning - Heimstetten   3:3 (2:2, 1:1)
15:00Gundelfingen - Unterfohring   0:3 (0:0, 0:3)
15:00Kirchanschoring - Dachau   0:0 (0:0, 0:0)
16:00Rain/Lech - Pullach   2:3 (2:2, 0:1)
30.04.2017
15:00Kottern-St. Mang - Vilzing        
15:00Regensburg II - Bogen  
17:00Schwabmunchen - Pipinsried        
GermanyGermany: Oberliga Baden-Württemberg    
18:30Spielberg - Walldorf II   4:2 (1:0, 3:2)
15:30Bahlinger - Ravensburg   2:1 (1:1, 1:0)
15:30Balingen - Offenburger FV   5:1 (4:1, 1:0)
15:30Bissingen - Neckarelz   4:1 (3:0, 1:1)
15:30CfR Pforzheim - 1. Goppinger Sportverein 1895   0:2 (0:1, 0:1)
15:30Hollenbach - Stutt. Kickers II   3:2 (1:1, 2:1)
15:30Neckarsulmer - Karlsruher II   2:0 (1:0, 1:0)
15:30Oberachern - Sandhausen II   2:1  
15:30Reutlingen - Freiburg II   0:3 (0:3, 0:0)
GermanyGermany: Oberliga Mittelrhein    
30.04.2017
15:00Alfter - Rheinbach        
15:00Euskirchen - Friesdorf  
15:00FC Viktoria 08 - Freialdenhoven  
15:00Hennef - Siegburger  
15:00Inde Hahn - Germania Windeck        
15:15Wesseling-Urfeld - Hurth  
15:30Hilal Bergheim - Bergisch Gladbach  
15:30TV Herkenrath - Wegberg-Beeck  
GermanyGermany: Oberliga Niederrhein    
30.04.2017
15:00Baumberg - Uerdingen  
15:00Bocholt - Germania Ratingen  
15:00Dusseldorf-West - Schonnebeck  
15:00Hilden - SW Essen        
15:00Honnepel-Niedermormter - Homberg        
15:00Jahn Hiesfeld - Cronenberger        
15:00Kray - TuRU Dusseldorf        
15:00Meerbusch - Kapellen-Erft  
15:00SSVg Velbert - Krefeld-Fischeln  
GermanyGermany: Junioren Bundesliga North    
11:00Holstein Kiel U19 - RB Leipzig U19   2:0 (1:0, 1:0)
11:00Osnabruck U19 - Wolfsburg U19   0:3 (0:1, 0:2)
13:00Hamburger SV U19 - Dresden U19   1:1 (1:0, 0:1)
13:00Hertha U19 - JFV Nordwest U19   7:2 (0:1, 7:1)
13:00Jena U19 - Bremen U19   0:0 (0:0, 0:0)
13:00St. Pauli U19 - Cottbus U19   1:0 (0:0, 1:0)
30.04.2017
13:00Hannover U19 - Braunschweig U19  
GermanyGermany: Junioren Bundesliga South    
13:00Eintracht Frankfurt U19 - Kaiserslautern U19   5:3 (2:2, 3:1)
13:00Freiburg U19 - Mainz U19   1:3 (1:1, 0:2)
13:00Furth U19 - Bayern U19   0:5 (0:2, 0:3)
13:00Ingolstadt U19 - Augsburg U19   1:1 (0:1, 1:0)
13:00Munich 1860 U19 - Karlsruher U19   0:1 (0:0, 0:1)
13:00Stuttgarter Kickers U19 - Hoffenheim U19   POSTP.  
13:00Stuttgart U19 - Nurnberg U19   2:3 (1:3, 1:0)
GermanyGermany: Junioren Bundesliga West    
30.04.2017
11:00B. Monchengladbach U19 - Duisburg U19  
13:00Bielefeld U19 - Wuppertaler U19  
13:00Dortmund U19 - Oberhausen U19  
13:00Koln U19 - Bochum U19  
13:00Preussen Munster U19 - Dusseldorf U19  
13:00Schalke U19 - Leverkusen U19  
13:00Viktoria Koln U19 - RW Essen U19  
GermanyGermany: Bundesliga Women    
14:00Jena W - Potsdam W   0:2 (0:2, 0:0)
30.04.2017
14:00Bayer Leverkusen W - Frankfurt W  
14:00Duisburg W - Sand W  
14:00Freiburg W - SGS Essen W  
14:00Wolfsburg W - B. Monchengladbach W  
GibraltarGibraltar: Premier Division    
16:30Lions Gibraltar - Gibraltar United   0:0 (0:0, 0:0)
19:00Europa Point - Mons Calpe   1:6 (0:3, 1:3)
30.04.2017
16:30Glacis United - Lynx        
19:00Europa FC - St Josephs  
GreeceGreece: Super League    
30.04.2017
18:00Asteras Tripolis - Iraklis  
18:00Atromitos - Platanias FC  
18:00Giannina - AEK Athens FC  
18:00Panathinaikos - AEL Larissa  
18:00Panetolikos - Olympiakos Piraeus  
18:00Panionios - Levadiakos  
18:00PAOK - Kerkyra  
18:00Xanthi FC - Veria  
GreeceGreece: Football League    
16:00OFI Crete - Smyrnis   1:1 (0:0, 1:1)
30.04.2017
16:00Acharnaikos - Lamia  
16:00Aiginiakos - Chania  
16:00Karditsa - Kallithea  
16:00Kissamikos - Trikala FC  
16:00Panegialios FC - Sparti        
16:00Panserraikos - Aris  
GreeceGreece: Division C - Group A    
30.04.2017
16:00AE Pontion - Kavala   0:3 AWA.  
16:00Almopos - Dramas        
16:00AO Kardias - Doxa Proskiniton        
16:00Kalamaria - Eordaikos        
16:00Langadas - Kampaniakos        
16:00Makedonikos Foufas - Naousa        
16:00Orfeas Xanthi - Chrisoupolis        
GreeceGreece: Division C - Group B    
30.04.2017
12:45Apollon Larissa - Enosi Apolloniou & Istieas        
12:45Diagoras Sevastis - Karaiskakis        
16:00Achilleas Neokesarias - Pierikos        
16:00Amvrakia Kostakis - Feraios        
16:00Filippiada - O. Volos        
16:00Niki Volos - Mavroi Aetoi        
16:00Tilikratis L. - Asteras Petriti        
GreeceGreece: Division C - Group C    
16:00Pylou Tsiklitiras - Aiolikos FC   1:0  
30.04.2017
16:00Achaiki - Panargiakos        
16:00Amaliadas - Panopoulou - Panarkadikos        
16:00AO Zevgolatiou - Ermionidas-Ermis        
16:00Doxa Megalopolis - Chalkida        
16:00Fostiras - PAO Varda        
16:00Thiva F.C. - Panachaiki        
GreeceGreece: Division C - Group D    
30.04.2017
13:30Ergotelis - Panthiraikos        
13:30Ialisos - Ionikos        
14:00Ermis Z. - Kifisias        
16:00Aeek Inka - Rodos        
16:00AO Ilisiakos - Atsalenios FC        
16:00AO Proodeftiki - Ethnikos Piraeus        
16:00Thyella D. - Agios Ierotheos        
GuatemalaGuatemala: Liga Nacional    
30.04.2017
19:00Mictlan - Marquense  
19:00Suchitepequez - Petapa  
19:30Antigua - Guastatoya  
20:00Malacateco - Xelaju  
23:00Deportivo Carcha - Comunicaciones  
23:00Municipal - Coban Imperial  
HaitiHaiti: Championnat National    
01:00Don Bosco - Tempete   1:2  
21:00Real du Cap - Juventus   0:0 (0:0, 0:0)
30.04.2017
21:00America des Cayes - Racing des Gonaives        
21:00Capoise - Fica        
21:00Racing Haitien - Cavaly        
21:00Sud-Est - Don Bosco        
HondurasHonduras: Liga Nacional    
23:30CD Honduras - Juticalpa   3:2 (1:1, 2:1)
23:30Marathon - Vida   2:1 (0:1, 2:0)
23:30Olimpia - Platense   3:0 (1:0, 2:0)
23:30Real Sociedad - Real Espana   3:0 (2:0, 1:0)
23:30Social Sol - Motagua   2:2 (1:1, 1:1)
HungaryHungary: OTP Bank Liga    
18:00DVTK - Vasas   2:1 (1:0, 1:1)
18:00Ferencvaros - Mezokovesd-Zsory   3:1 (3:1, 0:0)
18:00Haladas - Paks   2:0 (1:0, 1:0)
18:00Honved - Gyirmot SE   1:0 (0:0, 1:0)
18:00Ujpest - MTK Budapest   1:2 (0:1, 1:1)
20:30Videoton - Debrecen   3:2 (1:1, 2:1)
HungaryHungary: Merkantil Bank Liga    
30.04.2017
17:00Cegledi - Balmazujvaros Sport  
17:00Cigand SE - Kozarmisleny SE  
17:00Dorogi - Soroksar  
17:00Mosonmagyarovari TE - Kisvarda  
17:00Nyiregyhaza - Szolnoki MAV  
17:00Szeged - Budaorsi SC  
17:00VAC - Bekescsaba 1912  
18:00Csakvari - Szeol  
18:00Zalaegerszegi - Soproni VSE  
19:00Siofok - Puskas Academy  
IcelandIceland: Pepsideild    
30.04.2017
19:00Akranes - Hafnarfjordur  
19:00Vestmannaeyjar - Fjolnir  
21:15Valur - Olafsvik  
IcelandIceland: Icelandic Cup    
21:00Kopavogur - Fram   0:1 (0:1, 0:0)
21:00Selfoss - Kormakur   8:0 (5:0, 3:0)
14:00Keflavik - Vidir   0:1 PEN. (0:0, 0:0, 4:5)
15:00Arborg - Hamar   0:0 (0:0, 0:0)
16:00Alftanes - Aegir   0:2 (0:1, 0:1)
16:00Fylkir - Vatnaliljur   7:0 (3:0, 4:0)
16:00GG Grindavik - Throttur Vogar   0:3 (0:2, 0:1)
16:00Kari - Augnablik   3:0 (0:0, 3:0)
16:00Sindri - Huginn   4:1 ET (0:1, 1:0, 3:0)
16:00Tindastoll - Thor Akureyri   1:2 (0:2, 1:0)
17:00Njardvik - IR Reykjavik   0:2  
18:00Berserkir - KFR   3:0 (1:0, 2:0)
18:00IH Hafnarfjordur - Hlidarendi   0:1 (0:1, 0:0)
19:00Afrika Reykjavik - Throttur   0:11 (0:5, 0:6)
19:00Stokkseyri - Leiknir   0:5 (0:2, 0:3)
30.04.2017
16:00Dalvik/Reynir - Volsungur  
16:00Fjardabyggd - Leiknir F.        
16:00Reynir - Haukar        
21:00KFG Gardabaer - Grotta        
IndiaIndia: I-League    
15:35Bengaluru - Churchill Brothers   3:0 (2:0, 1:0)
15:35Mumbai - East Bengal   0:4 (0:2, 0:2)
30.04.2017
13:05DSK Shivajians - Minerva  
15:35Lajong - Aizawl  
15:35Mohun Bagan - Chennai City  
IndonesiaIndonesia: Liga 1    
10:00Madura United - Mitra Kukar   2:2 (1:1, 1:1)
13:30Semen Padang - Persipura Jayapura   1:0 (0:0, 1:0)
10:00Bhayangkara Utd - PS TNI   1:2 (0:1, 1:1)
13:30Persib Bandung - Sriwijaya   2:0 (1:0, 1:0)
13:30Pusamania Borneo - Gresik   3:0 (1:0, 2:0)
30.04.2017
10:00Persela Lamongan - Bali United  
13:00Barito Putera - Perseru Serui  
13:30PSM Makassar - Persija Jakarta  
IranIran: Persian Gulf Pro League    
15:30Esteghlal Khuzestan - Gostaresh   0:0 (0:0, 0:0)
15:30Naft Tehran - Saba Qom   1:2 (1:1, 0:1)
15:30Padideh Khorasan - Esteghlal TEH   1:2 (1:0, 0:2)
15:30Paykan - Saipa   2:0 (1:0, 1:0)
15:30Persepolis - Zob Ahan   3:3 (1:2, 2:1)
15:30Sanat Naft - Foolad   0:1 (0:1, 0:0)
15:30Sazi Tabriz - Mashhad Football Club   0:1 (0:1, 0:0)
15:30Sepahan - Tractor   2:0 (1:0, 1:0)
IraqIraq: Super League    
16:00Al Quwa Al Jawiya - Al Wasat   1:0 (1:0, 0:0)
16:00Al Zawraa - Naft Al Junoob   4:1 (1:0, 3:1)
IrelandIreland: Premier Division    
20:45Bohemians - Finn Harps   2:0 (1:0, 1:0)
20:45Cork City - Bray   2:1 (1:0, 1:1)
20:45Derry City - St. Patricks   2:2 (1:1, 1:1)
20:45Drogheda - Sligo Rovers   1:1 (1:1, 0:0)
20:45Galway - Dundalk   2:1 (1:1, 1:0)
21:00Shamrock Rovers - Limerick   1:1 (1:0, 0:1)
IrelandIreland: Division 1    
20:45Shelbourne - Cobh Ramblers   0:1 (0:0, 0:1)
20:45Waterford - UC Dublin   1:1 (0:1, 1:0)
21:00Wexford - Cabinteely   1:1 (1:1, 0:0)
20:30Longford - Athlone   3:1 (2:1, 1:0)
IrelandIreland: FAI Cup    
20:45Bangor Celtic - Cherry Orchard        
15:00Edenderry - Cobh Wanderers        
16:00College Corinthians - Ballincollig        
19:00Greystones - Sheriff YC        
20:00Killarney Celtic - Boyle Celtic        
30.04.2017
12:00Ballymun Utd - Killester Utd        
15:00Evergreen Utd. - St. Marys        
15:00Everton AFC - Liffey Wanderers        
IsraelIsrael: Ligat ha'Al    
16:45Hapoel Kfar-Saba - Ashkelon   1:0 (0:0, 1:0)
16:45Moadon Sport Ashdod - Hapoel Tel Aviv   2:0 (0:0, 2:0)
17:00Maccabi Petah Tikva - Sakhnin   1:0 (0:0, 1:0)
19:10Beitar Jerusalem - Maccabi Haifa   2:0 (1:0, 1:0)
20:00Maccabi Tel Aviv - H. Beer Sheva   1:2 (1:0, 0:2)
IsraelIsrael: Leumit League    
15:00H. Akko - Hap. Ramat Gan   0:0 (0:0, 0:0)
15:00Hapoel Afula - Ironi Nesher   0:0 (0:0, 0:0)
15:00Hapoel Bnei Lod - Hapoel Katamon   1:1 (1:1, 0:0)
15:00Hapoel Jerusalem - Ramat Hasharon   1:1 (0:0, 1:1)
15:00H. Ironi Rishon - M. Herzliya   1:2 (1:1, 0:1)
15:00Maccabi Shaarayim FC - H. Nazareth   4:1 (3:1, 1:0)
15:00M. Nazareth - Hapoel Petah Tikva   4:3 (1:1, 3:2)
15:00Netanya - Beitar Tel Aviv   2:1 (1:1, 1:0)
ItalyItaly: Serie A    
20:45Atalanta - Juventus   2:2 (1:0, 1:2)
20:45Torino - Sampdoria   1:1 (0:1, 1:0)
30.04.2017
12:30AS Roma - Lazio  
15:00Bologna - Udinese  
15:00Cagliari - Pescara  
15:00Crotone - AC Milan  
15:00Empoli - Sassuolo  
15:00Genoa - Chievo  
15:00Palermo - Fiorentina  
20:45Inter - Napoli  
ItalyItaly: Serie B    
15:00Bari - Pisa   0:0 (0:0, 0:0)
15:00Cittadella - Cesena   2:3 (1:1, 1:2)
15:00Latina - Ascoli   0:0 (0:0, 0:0)
15:00Pro Vercelli - Perugia   0:1 (0:1, 0:0)
15:00Spezia - Spal   0:0 (0:0, 0:0)
15:00Ternana - Carpi   0:0 (0:0, 0:0)
15:00Trapani - Entella   2:0 (2:0, 0:0)
30.04.2017
17:30Novara - Brescia  
ItalyItaly: Lega Pro - Group A    
16:30Livorno - Cremonese   1:0 (0:0, 1:0)
16:30Lucchese - Carrarese   2:0 (2:0, 0:0)
16:30Lupa Roma - Alessandria   1:1 (1:1, 0:0)
16:30Olbia - Siena   1:0 (0:0, 1:0)
16:30Pontedera - Piacenza   1:1 (0:1, 1:0)
16:30Prato - Giana Erminio   1:0 (0:0, 1:0)
16:30Pro Piacenza - Tuttocuoio   2:1 (2:1, 0:0)
16:30Racing Roma - Pistoiese   2:2 (1:1, 1:1)
16:30Renate - Como   0:2 (0:1, 0:1)
16:30Viterbese - Arezzo   0:0 (0:0, 0:0)
ItalyItaly: Lega Pro - Group B    
30.04.2017
17:30Ancona - Sambenedettese  
17:30Bassano - Gubbio  
17:30Lumezzane - Fano  
17:30Modena - Mantova  
17:30Pordenone - FeralpiSalo  
17:30Reggiana - Forli  
17:30Santarcangelo - Maceratese  
17:30Sudtirol - Padova  
17:30Teramo - Parma  
17:30Venezia - AlbinoLeffe  
ItalyItaly: Lega Pro - Group C    
30.04.2017
14:30Akragas - Juve Stabia  
14:30Andria - Reggina 1914  
14:30Catania - Siracusa  
14:30Catanzaro - Casertana  
14:30Foggia - Melfi  
14:30Matera - Monopoli  
14:30Messina - Cosenza  
14:30Paganese - Lecce  
14:30Taranto - Vibonese  
14:30Virtus Francavilla - Fondi  
ItalyItaly: Serie D - Group A    
30.04.2017
15:00Borgosesia - Cuneo        
15:00Bra - Legnano        
15:00Caronnese - Gozzano  
15:00Casale - Pro Sesto        
15:00Inveruno - Folgore Caratese        
15:00OltrepoVoghera - Verbania        
15:00Pinerolo - Chieri        
15:00Pro Settimo - Varesina        
15:00Varese - Bustese Roncalli        
ItalyItaly: Serie D - Group B    
30.04.2017
15:00Caravaggio - Levico Terme        
15:00Ciliverghe Mazzano - Grumellese        
15:00Ciserano - Cavenago Fanfulla        
15:00Darfo Boario - Lecco        
15:00Dro - Bolzano        
15:00Olginatese - Pro Patria        
15:00Pergolettese - Monza        
15:00Seregno - Pontisola        
15:00Virtus Bergamo - Scanzorosciate        
ItalyItaly: Serie D - Group C    
30.04.2017
15:00Abano - Mestre        
15:00Campodarsego - Triestina        
15:00Carenipievigina - Calvi Noale        
15:00Cordenons - Tamai        
15:00Feltre - Altovicentino        
15:00Legnago Salus - ArzignanoChiampo        
15:00Montebelluna - Vigasio        
15:00Vigontina - Este        
15:00Virtus Verona - Belluno        
ItalyItaly: Serie D - Group D    
30.04.2017
15:00Castelvetro - Imolese  
15:00Colligiana - Lentigione        
15:00Delta Rovigo - Adriese        
15:00Fiorenzuola - Scandicci        
15:00Mezzolara - Correggese        
15:00Pianese - San Donato        
15:00Ribelle - Ravenna        
15:00Rignanese - Castelfranco        
15:00Sangiovannese - Poggibonsi        
ItalyItaly: Serie D - Group E    
30.04.2017
15:00Fezzanese - SSD Argentina        
15:00Gavorrano - Lavagnese        
15:00Ghivizzano Borgo - Grosseto        
15:00Real Forte Querceta - Ponsacco  
15:00Savona - Viareggio        
15:00Sestri Levante - Ligorna        
15:00Sporting Recco - Finale        
15:00Unione Sanremo - Massese        
15:00Valdinievole Montecatini - Montemurlo        
ItalyItaly: Serie D - Group F    
30.04.2017
15:00Agnonese - Campobasso        
15:00Civitanovese - Vastese        
15:00Fermana - Alfonsine        
15:00Matelica - Sammaurese        
15:00Monticelli - Jesina        
15:00Recanatese - ASD Pineto Calcio        
15:00San Marino - San Nicolo        
15:00Vis Pesaro - Romagna Centro        
ItalyItaly: Serie D - Group G    
30.04.2017
15:00Albalonga - Torres        
15:00Avezzano - Citta di Castello        
15:00Flaminia - Vivi Altotevere        
15:00Foligno - Monterosi FC   0:3 AWA.  
15:00Latte Dolce - Rieti        
15:00Muravera - Lanusei Calcio        
15:00Nuorese - Arzachena        
15:00San Teodoro - Ostia Mare        
15:00Trestina - L Aquila        
ItalyItaly: Serie D - Group H    
30.04.2017
15:00Agropoli - Madrepietra        
15:00Anzio Calcio 1924 - Vultur Rionero        
15:00Citta di Ciampino - Picerno        
15:00Francavilla - Gelbison Cilento        
15:00Herculaneum - Nardo        
15:00Nocerina - Bisceglie        
15:00Potenza - Gravina        
15:00San Severo - Cynthia        
15:00Trastevere Calcio - Manfredonia        
ItalyItaly: Serie D - Group I    
16:00US Palmese - Nerostellati Frattese   3:0 (1:0, 2:0)
30.04.2017
15:00Aversa - Gragnano        
15:00Gela - Sicula Leonzio        
15:00Gladiator - Cavese        
15:00Igea Virtus - Roccella        
15:00Rende - Castrovillari        
15:00Sancataldese - Due Torri   3:0 AWA.  
15:00Sersale - Sarnese        
15:00Turris - Pomigliano        
ItalyItaly: Primavera - Group A    
15:00Brescia U19 - Spal U19   1:3 (0:2, 1:1)
15:00Cesena U19 - Verona U19   1:1 (0:0, 1:1)
15:00Lazio U19 - AC Milan U19   1:1 (0:1, 1:0)
15:00Napoli U19 - Fiorentina U19   0:1 (0:0, 0:1)
15:00Perugia U19 - Latina U19   3:1  
15:00Sampdoria U19 - Trapani U19   2:1 (0:1, 2:0)
15:00Vicenza U19 - Spezia U19   1:3  
ItalyItaly: Primavera - Group B    
14:30Juventus U19 - Pescara U19   5:1 (3:1, 2:0)
11:00Benevento U19 - Avellino U19   0:1 (0:1, 0:0)
15:00Bari U19 - Empoli U19   0:2 (0:2, 0:0)
15:00Chievo U19 - Ascoli U19   2:0 (1:0, 1:0)
15:00Cittadella U19 - Carpi U19   3:2  
15:00Pro Vercelli U19 - Sassuolo U19   1:0  
15:00Udinese U19 - Torino U19   1:1 (0:1, 1:0)
ItalyItaly: Primavera - Group C    
11:30Cagliari U19 - Palermo U19   2:2 (2:0, 0:2)
11:30Salernitana U19 - Frosinone U19   1:3 (0:2, 1:1)
15:00AS Roma U19 - Atalanta U19   0:3 (0:2, 0:1)
15:00Entella U19 - Genoa U19   0:0 (0:0, 0:0)
15:00Inter U19 - Bologna U19   0:0 (0:0, 0:0)
15:00Novara U19 - Ternana U19   0:1 (0:1, 0:0)
Ivory CoastIvory Coast: Ligue 1    
17:30AS Denguele - Jeunesse Club   1:1  
17:30Moossou - San-Pedro   1:0  
20:00WAC - ASI d'Abengourou   0:0 (0:0, 0:0)
30.04.2017
17:30Sewe - Stade d Abidjan  
20:00ASEC Mimosas - Tanda  
JamaicaJamaica: Premier League    
30.04.2017
22:00Portmore - Tivoli  
JapanJapan: J-League    
30.04.2017
06:00Shimizu - Vegalta Sendai   0:3 (0:0, 0:3)
07:00Albirex Niigata - Kashiwa  
08:00FC Tokyo - Hiroshima  
08:00Iwata - Sapporo  
08:00Omiya Ardija - Urawa  
09:00Kashima - Sagan Tosu  
09:00Kobe - Kofu  
10:00Yokohama M. - G-Osaka  
12:00C-Osaka - Kawasaki Frontale