# | Team | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Spartak Varna | 5 | 5 | 0 | 0 | 9:2 | 7 | 15 | |
2. | Dobrudzha | 5 | 4 | 1 | 0 | 8:2 | 6 | 13 | |
3. | Belasitsa | 5 | 4 | 0 | 1 | 12:2 | 10 | 12 | |
4. | Dunav Ruse | 5 | 3 | 2 | 0 | 8:3 | 5 | 11 | |
5. | Litex Lovech | 5 | 3 | 2 | 0 | 6:2 | 4 | 11 | |
6. | Marek | 5 | 3 | 2 | 0 | 6:3 | 3 | 11 | |
7. | Montana | 5 | 3 | 1 | 1 | 11:5 | 6 | 10 | |
8. | Strumska Slava | 5 | 3 | 1 | 1 | 6:2 | 4 | 10 | |
9. | Chernomorets Balchik | 5 | 3 | 0 | 2 | 13:7 | 6 | 9 | |
10. | Ludogorets II | 5 | 2 | 3 | 0 | 9:5 | 4 | 9 | |
11. | Chernomorets 1919 | 5 | 2 | 3 | 0 | 6:3 | 3 | 9 | |
12. | Svoge | 5 | 3 | 0 | 2 | 8:7 | 1 | 9 | |
13. | Yantra Gabrovo | 5 | 2 | 1 | 2 | 5:6 | -1 | 7 | |
14. | Maritsa Plovdiv | 5 | 2 | 0 | 3 | 8:9 | -1 | 6 | |
15. | Septemvri Sofia | 5 | 2 | 0 | 3 | 5:7 | -2 | 6 | |
16. | Spartak Pleven | 5 | 1 | 2 | 2 | 4:5 | -1 | 5 | |
17. | CSKA 1948 Sofia II | 5 | 1 | 2 | 2 | 2:4 | -2 | 5 | |
18. | Bdin Vidin | 5 | 0 | 1 | 4 | 2:6 | -4 | 1 |
# | Team | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Spartak Varna | 10 | 8 | 1 | 1 | 22:6 | 16 | 25 | |
2. | Marek | 10 | 6 | 4 | 0 | 13:5 | 8 | 22 | |
3. | Dobrudzha | 10 | 6 | 1 | 3 | 17:8 | 9 | 19 | |
4. | Ludogorets II | 10 | 5 | 4 | 1 | 15:8 | 7 | 19 | |
5. | Dunav Ruse | 10 | 5 | 4 | 1 | 12:5 | 7 | 19 | |
6. | Strumska Slava | 10 | 5 | 4 | 1 | 10:4 | 6 | 19 | |
7. | Litex Lovech | 10 | 5 | 4 | 1 | 10:5 | 5 | 19 | |
8. | Belasitsa | 10 | 5 | 2 | 3 | 14:6 | 8 | 17 | |
9. | Montana | 10 | 5 | 2 | 3 | 17:11 | 6 | 17 | |
10. | Svoge | 10 | 5 | 2 | 3 | 12:10 | 2 | 17 | |
11. | Chernomorets 1919 | 10 | 4 | 3 | 3 | 13:10 | 3 | 15 | |
12. | Septemvri Sofia | 10 | 4 | 3 | 3 | 10:8 | 2 | 15 | |
13. | Spartak Pleven | 10 | 4 | 3 | 3 | 9:7 | 2 | 15 | |
14. | Yantra Gabrovo | 10 | 4 | 3 | 3 | 11:10 | 1 | 15 | |
15. | Maritsa Plovdiv | 10 | 5 | 0 | 5 | 12:12 | 0 | 15 | |
16. | Chernomorets Balchik | 10 | 4 | 1 | 5 | 16:15 | 1 | 13 | |
17. | CSKA 1948 Sofia II | 10 | 3 | 4 | 3 | 7:10 | -3 | 13 | |
18. | Bdin Vidin | 10 | 2 | 3 | 5 | 5:9 | -4 | 9 |
# | Team | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Spartak Varna | 15 | 13 | 1 | 1 | 32:7 | 25 | 40 | |
2. | Marek | 15 | 9 | 6 | 0 | 20:7 | 13 | 33 | |
3. | Dobrudzha | 15 | 10 | 2 | 3 | 23:8 | 15 | 32 | |
4. | Ludogorets II | 15 | 9 | 4 | 2 | 24:12 | 12 | 31 | |
5. | Strumska Slava | 15 | 8 | 5 | 2 | 18:9 | 9 | 29 | |
6. | Montana | 15 | 8 | 4 | 3 | 25:14 | 11 | 28 | |
7. | Septemvri Sofia | 15 | 8 | 3 | 4 | 18:11 | 7 | 27 | |
8. | Yantra Gabrovo | 15 | 8 | 3 | 4 | 24:19 | 5 | 27 | |
9. | Belasitsa | 15 | 7 | 4 | 4 | 20:9 | 11 | 25 | |
10. | Maritsa Plovdiv | 15 | 8 | 1 | 6 | 22:18 | 4 | 25 | |
11. | Spartak Pleven | 15 | 7 | 3 | 5 | 17:11 | 6 | 24 | |
12. | Litex Lovech | 15 | 6 | 6 | 3 | 13:7 | 6 | 24 | |
13. | Chernomorets 1919 | 15 | 6 | 5 | 4 | 17:14 | 3 | 23 | |
14. | Svoge | 15 | 6 | 4 | 5 | 16:15 | 1 | 22 | |
15. | Dunav Ruse | 15 | 5 | 6 | 4 | 15:14 | 1 | 21 | |
16. | Chernomorets Balchik | 15 | 6 | 2 | 7 | 22:19 | 3 | 20 | |
17. | CSKA 1948 Sofia II | 15 | 5 | 5 | 5 | 14:18 | -4 | 20 | |
18. | Bdin Vidin | 15 | 3 | 4 | 8 | 7:13 | -6 | 13 |
# | Team | MP | W | D | L | G | GD | Pts | Form |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Spartak Varna | 15 | 13 | 1 | 1 | 32:7 | 25 | 40 | |
2. | Dobrudzha | 16 | 11 | 2 | 3 | 27:8 | 19 | 35 | |
3. | Marek | 15 | 9 | 6 | 0 | 20:7 | 13 | 33 | |
4. | Strumska Slava | 16 | 9 | 5 | 2 | 21:11 | 10 | 32 | |
5. | Montana | 16 | 9 | 4 | 3 | 26:14 | 12 | 31 | |
6. | Ludogorets II | 16 | 9 | 4 | 3 | 25:14 | 11 | 31 | |
7. | Septemvri Sofia | 15 | 8 | 3 | 4 | 18:11 | 7 | 27 | |
8. | Yantra Gabrovo | 15 | 8 | 3 | 4 | 24:19 | 5 | 27 | |
9. | Belasitsa | 15 | 7 | 4 | 4 | 20:9 | 11 | 25 | |
10. | Litex Lovech | 16 | 6 | 7 | 3 | 14:8 | 6 | 25 | |
11. | Maritsa Plovdiv | 15 | 8 | 1 | 6 | 22:18 | 4 | 25 | |
12. | Svoge | 16 | 7 | 4 | 5 | 18:15 | 3 | 25 | |
13. | Spartak Pleven | 16 | 7 | 3 | 6 | 17:13 | 4 | 24 | |
14. | Chernomorets 1919 | 15 | 6 | 5 | 4 | 17:14 | 3 | 23 | |
15. | CSKA 1948 Sofia II | 16 | 6 | 5 | 5 | 17:19 | -2 | 23 | |
16. | Chernomorets Balchik | 16 | 6 | 3 | 7 | 22:19 | 3 | 21 | |
17. | Dunav Ruse | 15 | 5 | 6 | 4 | 15:14 | 1 | 21 | |
18. | Bdin Vidin | 15 | 3 | 4 | 8 | 7:13 | -6 | 13 |